Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(3) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Wady Władcy Pierścieni (Strona 13 z 14)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Shagrat
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 15-12-2011 13:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Geirve napisał(a) (zobacz wpis):
Shagrat napisał(a) (zobacz wpis):
Takim miłośnikom poprawności politycznej polecałbym twórczość Terry'ego Pratchett'a, która jest nią wręcz przepełniona.

Rasistowskie? U Pratchetta? Gdzieś tam się w ogóle rasizmu doszukał, że już o "przepełnieniu" nie wspomnę?

ŹLE MNIE ZROZUMIAŁAŚ. Chodzi mi o to, że właśnie u Pratchett'a na każdym kroku jest o równości, o antyrasiźmie itd. Tego się po prostu nie da wytrzymać.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 15-12-2011 16:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja bym powiedziała, że jest o tym, jak jesteśmy różni i jak mimo to identycznie poddajemy się stereotypom i przeróżnym mechanizmom społecznym. To satyra na wszystko, co nas otacza, w tym i poprawność polityczną. Ale ja uwielbiam książki Pratchetta, nie jestem obiektywna. Właśnie W północ się odziewam Love

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

bellator
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 40

Wysłany: 17-12-2011 10:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

nie widzę wad w Władcy Pierścieni ..... kocham wręcz ten świat, który pomaga mi w realu..... Uśmiech jeżeli bym miał na siłe szukać to jedyna dla mnie wada iż każda historia ma swój koniec ale trzeba pamiętać iż każdy poczatek ma swój koniec i każdy koniec ma swój początek....

Wyjdzcie ze mna bracia wszyscy w pole , zamiast śmierci walkę wolę Uśmiech
Powrót do góry

bartolini166
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63
Nieobecny(a): Zbubił drogę do Śródziemia.

Wysłany: 18-12-2011 21:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie jedyną wadą jest to, że książka jest za krótka, zawsze kiedy skończę ostatnią stronę i zamknę książkę myślę sobie " szkoda, że to już koniec", ale nie mam poczucia niedosytu, jak przy końcu wielu książek. Kompletnie nie rozumiem tych, którzy narzekają na " przydługie" opisy przyrody, według mnie jest to jeden z głównych atutów, to w głównej mierze on sprawia, że WP można czytać wiele razy.
"Ja, proszę pana, jestem raczej człowiekiem niewiedzy niż wiedzy. Więcej nie umiem, niż umiem. Więcej nie znam, niż znam. Więcej we mnie wątpliwości niż pewności, więcej poszukiwania niż znajdowania..."
Powrót do góry

aldarion90
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 07-01-2012 05:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

1. Już to kiedyś pisałem ale się powtórzę. Książka jest w moim odczuciu o wiele za krótka. Nie wiem dlaczego tak mam ale niektóre książki mają po 300 stron i strasznie męczy mnie ich czytanie, a WP potrafię czytać po kilka godzin bez przerwy.

2. Wiem, że początkowe rozdziały były pisane jako kontynuacja Hobbita, ale rozdziały poświęcone Tomowi Bombadillowi są trochę przegięte.

3. Zbyt wiele pieśni. Uważam, że w niektórych momentach Mistrz przesadził, np. chwilę po złożeniu w łodzi ciała Boromira - Aragorn i Legolas mieli ułożoną długą elegię.

4. Od początku wiadomo jak powieść się skończy. Co prawda nikt nie może przewidzieć co będzie po drodze ale już we wstępie jest wiele momentów sugerujących, że bohaterowie żyli wiele lat.

Chwieje się wierzba krzywa.
Lecz nigdy już, o żadnej z pór
Na zachód nikt nie płynie
I nie zaśpiewa elfów chór,
Ich pieśń na zawsze zginie."
Powrót do góry

Taurohtar
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 12-01-2012 18:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Więc tak. Dla mnie WP błędów nie ma (książka niemal idealna Love ). Jednak poszukałem na siłę i znalazłem:

1. Wspomniany już Tom Bombadil, który raz biega śpiewając po lesie, a nastepnego dnia rano, gdy wytrzeźwieje, nawija o historii Cardolanu i Północy.

2. Dlaczego daleko przed końcem książki jest mowa o historii spisanej przez Froda po powrocie z wyprawy?

3. Zbyt mało krasnoludów wściekły

To tyle. Oryginalny pewnie nie byłem przy dwóch pierwszych punktach oops, zawstydzenie , no ale...

i nie zemrze więcej."

J.R.R. Tolkien "Legenda o Sigurdzie i Gudrun"
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 13-01-2012 06:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Taurohtar napisał(a) (zobacz wpis):
2. Dlaczego daleko przed końcem książki jest mowa o historii spisanej przez Froda po powrocie z wyprawy?

Akurat czegoś takiego nie pamietam. hmmmm... No chyba że idzie o to, że jeszcze przed wyruszeniem z Rivendell Frodo dostaje prikaz od Bilba aby zapisywac wszystko co sie da? Ale to bylo dosc oczywiste i żadnej akcji z tego powodu nie spoileruje.
poz Uśmiech
tal

thorgal20
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 84

Wysłany: 13-01-2012 10:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Było coś takiego. Bilbo kiedy żegnał się z Frodo w Rivendell powiedział mu żeby zapisywał wszystko co mu się przydarzy.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następna

Temat: Wady Władcy Pierścieni (Strona 13 z 14)

Skocz do: