Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Którą rasę darzycie największą sympatią i dlaczego? (Strona 16 z 17)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 28-11-2012 00:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Generalnie oceniam postacie ze względu na to, jakie są, a nie do jakiej rasy należą, chyba że wiąże się to w jakiś sposób ściśle z charakterem, naturą, większości z nich. Każdy oczywiście jest indywidualnością, ale z moich obserwacji Z przymrużeniem oka wynika, że najbardziej lubię ludzi. Zarówno jako rasę samą w sobie (dlatego, że nie są związani na stałe z Ardą, lecz wolni), jak i jako większość pojedynczych jednostek, to znaczy, że większość moich ulubionych bohaterów to ludzie. Uśmiech Saurona ;D
Podoba mi się, że żyją intensywniej niż inne rasy, są bardziej skłonni, chętni, do wielkich czynów, nie odkładają setek rzeczy na następne stulecia, ale znajdują się ciągle w centrum wydarzeń i zmuszeni są stale działać. Na pewno wyróżnia ich to, że, w porównaniu z innymi rasami, są ciągle aktywni, walczą (nie tylko fizycznie), ogólnie też odsetek osobników tej rasy gardzący osobnikami ras innych jest tu znacznie mniejszy niż u tych innych ras. Elfik
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 03-12-2012 19:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ponieważ jestem zmienna i dwie moje ulubione rasy przewijają się raz tu i raz tam - ludzie i hobbici.

Ludzie - ale ci z południa, stojący po stronie Saurona, bo Gondor i Rohan niespecjalnie mnie interesuje. Południowcy są tajemniczy, niewiele o nich wiadomo. Oczywiście dla wnikliwych badaczy nie ma rzeczy niemożliwych, jednak na pewno ludzie południa mają w sobie...przyciąganie.

I nawet jeśli ich ziomkowie z Gondoru i Rohanu nie są dla mnie tak fascynujący, to ludzka natura w dziełach Tolkiena zawsze mnie intrygowała. Krótko żyją, ale intensywnie, honor, braterstwo, siła...

Hobbici...nie da się ich nie lubić. Są jakby zaprzeczeniem mnie i może dlatego tak ich kocham. Lubią dobrze zjeść i wypić, pohulać, wyprawiać święta, nie lubią podróży i przygód - rasa idealna!

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 26-12-2012 18:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zależy jak rozumieć to pytanie. Z przymrużeniem oka

Jeżeli chodzi o rasę, która jest wg mnie najsympateczniejsza:

Hobbici. Podziwiam ich za zupełną beztroskość, ogromną chęć do zabawy, i to, że ich największym zmarwieniem jest wkurzający sąsiad czy zbytnio rozbrykane dziecko. wszystko mi się pomieszało

Jeżeli chodzi o rasę, która jest mi najbliższa:

Jak najbardziej elfowie. Mam tu na myśli głównie ich zamiłowanie do muzyki i natury. Zdarza mi się, że idę na łąkę niedaleko mojego domu, w pobliżu której znajduje się mały lasek z polaną i czuję po prostu, że do tego miejsca należę. uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy
Powrót do góry

Nerwena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50
Nieobecny(a): Zagubiona na uniwerku w Mordorze

Wysłany: 20-01-2013 10:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak większość osób tutaj, ja najbardziej lubię elfy. No po prostu wielbię je Love Sama nie wiem do końca za co, ale myślę, że za to ich piękno, dumę, a przede wszystkim mądrość. I ten ich majestat, język... to wszystko do mnie przemawia, nie wspominając już o pieśniach. Do tego kocham takie siedziby jakie oni sobie obierają. Lasy, łąki itp., choć na co dzień jestem raczej komputerowcem. Gdybym mogła to zamieszkałabym w jakimś domku z ogródkiem Uśmiech
Powrót do góry

maciekplp
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 19-02-2013 21:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Krasnoludy- wytrwałość, wierność i praca pod ziemią i w kuźniach Super śmiech

Dunedainowie (w kontekście Strażników)- tajemniczy, odważni, honorowi (bronili ziem hobbitów mimo braku wdzięczności)

Entowie- lepsi od ludzi i elfów ^^ (spokój, siła, niezwykła natura)

(a i hobbici za wszystko co już zostało nakreślone Z przymrużeniem oka )

Fornadan
Powrót do góry

Frodowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Kiedy wybieram się do gospody ,,Pod Zielonym Smokiem"

Wysłany: 20-04-2013 20:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nindë napisał(a) (zobacz wpis):
Hobbici. Podziwiam ich za zupełną beztroskość, ogromną chęć do zabawy, i to, że ich największym zmarwieniem jest wkurzający sąsiad czy zbytnio rozbrykane dziecko.

W stu procentach zgadzam się z powyższym twierdzeniem, ale dodam jeszcze coś od siebie: hobbici to plemię wytrwałe, jeśli chcą są też pracowici, doceniają dobre jedzenie Śmiech , kochają spokój i ciszę; lubię też ich wygląd. Po prostu ich uwielbiam uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy

Bardzo lubię też (choć dużo mniej od hobbitów) elfy. Wydają mi się pod wieloma względami tajemnicze i intrygujące. Posiadają wielką mądrość i władają wspaniałymi językami.
Powrót do góry

Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 20-04-2013 21:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Entowie - za swojego rodzaju dostojeństwo, spokój, mądrość, za ciekawą mowę, za to że nie są pochopni Z przymrużeniem oka. Sentyment budzi też ten smutek, którym w jakiś sposób ciągle są otoczeni, tęsknota za straconymi żonami, za tym, co nigdy nie powróci...
Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 20-04-2013 21:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ojej, jeszcze się tu nie wypowiedziałam? Niemożliwe!

Najbardziej lubię dwie zupełnie różne rasy: Entów i krasnoludów. Krasnoludów cenię za to, że są wierni i stali w uczuciach, twardzi i wytrzymali, bliskie jest mi ich zamiłowanie do rzemiosła. Entów zaś uwielbiam za ich niepochopność (imponuje mi ona niezmiernie), bliskość z naturą, refleksyjną, głęboką i smutną mądrość oraz spokój. Tylko mam z nimi taki problem, że, mimo czucia się bardzo dziewczęcą dziewczyną, dużo bardziej identyfikuję się z Entami-opiekunami niż z Entkami-porządkującymi. Dlatego w wątku o tym, kim chciałabym być w Śródziemiu jednoznacznie postanowiłam być krasnoludem Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następna

Temat: Którą rasę darzycie największą sympatią i dlaczego? (Strona 16 z 17)

Skocz do: