Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Którą rasę darzycie największą sympatią i dlaczego? (Strona 2 z 17)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 27-02-2002 00:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moją ulubioną rasą są Entowie. Podobają mi się bo są takimi spokojnymi luzakami Uśmiech Na wszystko mają czas, z niczym się nie spieszą, niczego nie robią pohopnie Uśmiech Imponują mi swoim spokojem i podejściem do życia - co będzie to będzie ale najpewniej będą Entowie Uśmiech

Chciałbym być tacy jak oni Jestem za Budzić się sobie bez stresu łaskotany porannymi promykami słońca, chodzić na bosaka Uśmiech po lesie hum humając tu i tam...tam i tu...tu klepnąć po dupci Jestem rozwalony jakąś brzózkę Uśmiech tam odgarnąć gałęzie starych drzew dając światło małej sadzonce, później postać 7 godzinek na słońcu zastanawiając się nad tym gdzie tu jeszcze pójść aby następnie wdać się ze spotkanymi kumplami-entami w 14 tygodniową rozmowę czy warto nauczyć się grać w tą nową grę "z zachodu" o dziwnej nazwie misie-patysie Z przymrużeniem oka...

ech, życie bez stresu na bosaka ze świeżą wodą i powietrzem, spokojnie i miło z codziennym spacerem po pięknym Fangornie...klapu klapu, pitu pitu, spaniu spaniu "a wszystko" kiedy się tylko zapragnie, "a nic" kiedy się tylko zapragnie...Uśmiech

Entowie - ich spokój życia, naturalna wolność, prostolinijność oraz szczerość, mądrość, siła, humor za to ich cenię i uwielbiam...

Enty Rulez

aha, zapomniałem jeszcze o najważniejszej ich zalecie Z przymrużeniem oka nie mają żon Śmiech Język

Sevolas
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 127

Wysłany: 27-02-2002 08:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciężko wybrać tylko jedną rasę. Fascynuje mnie długowieczność, więc wbór mój pada na elfów lub entów, ale nie jestem zdecydowany w 100%, choć szala przechyla się lekko w stronę elfów. Co u nich mi się podaoba? Poza wspomnianą długowiecznością, wiedza, opanowanie, godność, zamiłowanie piękna i harmonii, ponadnormalne umiejętności, bardzo dobry wzrok (jako okularnik bardzo to doceniam Super śmiech ).
Powrót do góry

Daewen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 17

Wysłany: 27-02-2002 14:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

mniej na sobie skupieni niż ludzie, a także lepiej od nich i głębiej potrafiący wejrzeć w inne istoty

Elfowie chcieli rozmawiać ze wszystkimi co istnieje

Oczywiście, że Quendi Love Ale jak mówił Sam moje lubienie czy nie lubienie wcale ich nie dosięga
Powrót do góry

Shardac
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 27-02-2002 15:21    Temat wpisu: Hmm, pytanie ciekawe Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na samym początku łądnie się przywtam:)

Potem dodam swoje:
Ludzi, zdecydowanie ludzi. Dlaczego? Bo oni są rzeczywiści, prawdziwi, istniejący. Cenię ich za to, że są, że Tolkien nie zapomniał o nasz w kłąd w to dzieło. Brzmi to dziwnie co najmniej, ale tak myślę.

Uff, zauf(f)ajcei mi, jetsem pewien tego, co mówięUśmiech)

nameless
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 256

Wysłany: 27-02-2002 20:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja uwielbiam orły - szlachetne istoty, pomagające zawsze wolnym ludom, bardzo mi w pamięć zapadła scena z Silmarilliona, kiedy Thorondor zabrał ciało Fingolfina i rozorał Morgothowi twarz - to było coś Jestem rozwalony

R.A.N.
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 28-02-2002 11:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja sympatią darzę Krasnoludy; podobnie jak Watcher. Lubię tą rasę za waleczność, upór (graniczący wręcz z pasją), lojalność, zamiłowanie do różnych (wykonanych z ogrmonym pietyzmem), przedmiotów. Wszystko co wyjdzie z ich rąk jest proste w budowie, ale piękne i użyteczne zarazem. Krasnoludy to rasa, rzekłbym techniczna, stawiająca na kawałem stali w ręce niż nieokiełznanym mocom. W ogóle w literatórze krasnoludy są moim zdaniem przedstawione bardzo poztywnie. Posłużę się przykładme Yarpena z Wiedźmina; facek kopie jak nikt.
Powrót do góry

szychula
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 17

Wysłany: 07-03-2002 00:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Of course, że elfy! Love
Po przeczytaniu książki z miejsca chciałam być elfem. Mądrym, wiecznym, radosnym i zrównoważonym....Po obejrzeniu filmu jeszcze mi się ta tęsknota zaogniła. Ha! Nawet zaczęłam się czesać jak oni.
Dlaczego nie mogę się stać elfem? Smutek Why? Warum? ?Por que? itd.....
Ale też głęboko cenię i szanuję niziołki. Za ich spokój, radosne usposobienie i umiłowanie jedzenia Super śmiech, za to, że nigdy nie pragneli władzy i światł reflektorów. I w gruncie rzeczy myślę, że jestem do nich niezwykle podobna. Dużo bardziej niż do elfów.
Powrót do góry

Firiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 160

Wysłany: 07-03-2002 12:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hobbici!
Za ich beztroskę, za to, jak żyją, nie interesując się wielkim światem - i są szczęśliwi Uśmiech . Pokazują, że nie trzeba wcale robić "kariery", zajmować się wielkimi rzeczami, żeby być szczęśliwym, pokazują, że zwykłe życie jest najpiękniejszą przygodą - jeśli się umie nim cieszyć. A do szczęścia wystarczy fajeczka, kufelek piwa i opowieść przy kominku Rządzę ...
oraz elfy - za to, że są takie piękne...

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następna

Temat: Którą rasę darzycie największą sympatią i dlaczego? (Strona 2 z 17)

Skocz do: