Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu.... Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." , 

Temat: Którą rasę darzycie największą sympatią i dlaczego? (Strona 3 z 17)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elurin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 96

Wysłany: 07-03-2002 14:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elfy, elfy i jeszcze raz elfy Wykrzyknik
Dlaczego? Sądzę, że Tolkien najpierw wymyślił elfy, a potem całą resztę. Zawsze chciałem być elfem: mądrym, szlachetnym, no i nieśmiertelnym Z przymrużeniem oka . Myślę, że każdy podświadomie próbuje upodobnić się do elfa. W końcu, według Tolkiena, to nasi starsi bracia. No i jeszcze jedno. Jeżeli ktoś pisze, że chciałby być elfem, to nie należy mówić mu: trochę orginalności! To nie oto chodzi. Po prostu ta rasa taka jest, że każdy chce nimi być.
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 07-03-2002 16:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifredil napisał(a):

Elfy, elfy i jeszcze raz elfy Wykrzyknik
Dlaczego? Sądzę, że Tolkien najpierw wymyślił elfy, a potem całą resztę.

Mam nadzieję że przez "całą resztę" rozumiesz pozostałe rasy, ale bez ludzi? Tych raczej Tolkien nie wymyślił. Język . A ponieważ człowiekiem jestem, właśnie tą rasę najbardziej cenię.

Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Gimli
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 07-03-2002 21:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Krasnoludy!!(((nie są oczywiście TAK WSPANIAŁE JAK ELFY Śmiech 2 )))ale, uważam, że są one fascynujące(nie patrzcie na wizerunek Krasnoluda w Warhamerze Diabelski uśmiech ), to jest nie powtażalna rasa, są bardzo tajemnicze i za to je uwielbiam.

Ostatnio zmieniony przez Gimli dnia 17-03-2002 20:19, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Preciousss
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 128

Wysłany: 08-03-2002 15:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uwielbiam Hobbity i chyba zawsze (nawet jak ich nie znałam) chciałam być taka jak one.
Wyobraźcie to sobie: u Hobbitów stajesz się pełnoletni w wieku 50 lat!!!! Prawie pół życia zajmuje Ci dzieciństwo!!! Reszta ich cech chyba tylko z tego wynika- to szczęście, cieszenie się szczegółami, niewielkie wymagania od życia, to, że po dobrym posiłku i fajeczce nic im więcej do szczęścia nie jest potrzebne. Cisza i spokój w Shire, wszyscy (no prawie Język ) są dla siebie życzliwi...
Shire i jego mieszkańcy są jedyni w swoim rodzaju Love

pozdrowionka

"As for the future: I'll go on believing there is one - maybe even a happy one.Who's to say there is nothing waiting for me around the corner?(...)Whatever it may be, one thing is for sure - this adventure is not over."
Lauren Bacall
Powrót do góry

Ruginwaldus
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 385

Wysłany: 08-03-2002 15:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Preciousss napisał(a):

Wyobraźcie to sobie: u Hobbitów stajesz się pełnoletni w wieku 50 lat!!!! Prawie pół życia zajmuje Ci dzieciństwo

Trzydziestu trzech lat, "my Preciousss" Z przymrużeniem oka-a więc jedna czwarta do jednej trzeciej, więc nie tak diametralnie różnie niż u ludzi Uśmiech

Preciousss
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 128

Wysłany: 08-03-2002 16:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rzeczywiście... oops, zawstydzenie To ja od paru miesięcy byłam przekonana, że 50... oops, zawstydzenie Widocznie zapamiętałam jakąś wzmiankę, że 50 to już poważny wiek Język
Ale 33 to i tak dużo Język Przynajmniej dla mojej skromnej dwudziestki, która u Hobbitów traktowana była jeszcze jako nieodpowiedzialne dzieciństwo Śmiech
Z resztą, z tego, co mi sie wydaje u nich takie prawdziwe, wewnętrzne dzieciństwo się nigdy nie kończyło i to jest w nich takie piękne Love

Tak, czy inaczej, dziękuję za wyprowadzenie mnie z błędu

pozdrowionka

"As for the future: I'll go on believing there is one - maybe even a happy one.Who's to say there is nothing waiting for me around the corner?(...)Whatever it may be, one thing is for sure - this adventure is not over."
Lauren Bacall
Powrót do góry

Maegdaliel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 09-03-2002 21:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja...zwyczajna śmiertelniczka...ośmielam się (choć wydaje mi się że nie mam prawa...) kochać, cenić, podziwiać, wychwalać, etc... , oraz twierdzić, iż najwspanialszą rasą w Śródziemiu są... Elfowie... Podziwiam i cenię ich prostotę, naturalność, swobodę, bezpośredniość, nieskrępowanie, zrozumiałość, nieskomplikowanie, szczerość, skromność...itd...właśnie te cechy są dla mnie szczerym złotem, a Elfowie, mimo swej wspaniałości pod każdym względem (mam tu na myśli głównie urodę,bogactwa, niśmiertelność...), pozostają wierni wartościom które sprawiają, że ich wizerunek w moich marzeniach i wyobraźni staje się czymś niespotykanym i odległym od dzisiejszego materialistycznego, niemalże pozbawionego wolności świata... Kocham ich również za to, że tak dobrze potrafią zrozumieć wnętrze i życie wszystkich innych stworzeń...

Ariena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 141

Wysłany: 08-10-2002 12:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kazda rasa ma w sobie cos niepowtarzalnego. Lubie wszystkie, kazda za cos innego. Jednak bardzo interesujaca rasa wydaja mi sie krasnoludy. Maja oni swoje zasady ktorych przestrzegaja i posiadaja olbrzymia pasje, pasje ktora kieruje calym ich zyciem. Komplikuje ona troche sprawe gdyz krasnoludy sa ciut samolubne i uparte ale to dzieki tym cechom sa ,,inne,, a oryginalnosc sie ceni Język
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następna

Temat: Którą rasę darzycie największą sympatią i dlaczego? (Strona 3 z 17)

Skocz do: