Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie podoba mi się, żeby rozsądny hobbit ubierał się w żelastwo, chociaż możliwe, że to się nie zedrze tak prędko jak inne ubrania." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: Wasze ulubione komiksy (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RosaArvensis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 106

Wysłany: 10-09-2007 11:34    Temat wpisu: Wasze ulubione komiksy Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pomyślałam sobie, że może forumowicze mają jakieś swoje ulubione komiksy i fajnie byłoby się dowiedzieć jakie? Odnoszę wrażenie, że nie było takiego tematu, a jak był to proszę mnie poprawić Uśmiech

Ja osobiście nie jestem wielką fanką komiksów, ale mam w domu 2 autorstwa Tadeusza Baranowskiego, o przygodach Bąbelka i Kudłaczka Język ("W pustyni i w paszczy" oraz "Skąd się bierze woda sodowa" - ten pierwszy mój kuzyn zajumał z biblioteki Super śmiech ) No świetne są po prostu Jestem rozwalony Może ktoś z Was też je zna?

Co do innych to nie przepadam za słynnymi historiami o Tytusie, ale za to Kajko i Kokosz są bardzo zacni Uśmiech
Znam jeszcze taki komiks o niejakim Kleksie Język

Mauhur
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 334
Nieobecny(a): TAK

Wysłany: 10-09-2007 16:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W dziedzinie komiksu króluje u mnie Asteriks. Po prostu nie sposób nie lubić Francuzów, których "ci głupi Rzymianie" nazywają Galami. Oszywiście! Śmiech
Świetne są też stare komiksy o Smerfach autorstwa Peyo, nierzadko pełne aluzji politycznych i naprawdę dobrych gagów.

Jeśli mówimy również o mandze, polecam trzy moje ulubione tytuły:
- "Ranma 1/2" - szalona komedia romantyczna ze sztukami walki i magią w tle. Masa ciekawych postaci, a wiele z nich na swój sposób charakterystycznych, tworzących pewne typy, które na stałe weszły do klasyki mangi.
- "Dr. Slump" - historia czysto humorystyczna, przesycona absurdem (duża w tym zasługa polskich tłumaczy) i parodią znanych ikon filmowej i komiksowej popkultury. Są tu nawiązania m. in. do "Godzilli", "Ultramana", "Gwiezdnych wojen", "Czarodziejki z Księżyca", "Doraemona", "Supermana" i "Batmana", Pameli Anderson czy Clinta Eastwooda.
- "Love Hina" - pełna ciepła i humoru komedia romantyczna z gatunku haremówek.

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 787

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 10-09-2007 16:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mauhur napisał(a) (zobacz wpis):
W dziedzinie komiksu króluje u mnie Asteriks. Po prostu nie sposób nie lubić Francuzów, których "ci głupi Rzymianie" nazywają Galami. Oszywiście! Śmiech

Kiedyś widziałem Asteriksa po łacinie Z przymrużeniem oka zabawnie to nawet było zrobione, np. "dymki" Germanów były pisane gotykiem, chociaż wciąż po łacinie!

Aczkolwiek dla mnie komiksy... wieki temu... to był Kajko i Kokosz...

Mauhur

Wpisy: 334
Nieobecny(a): TAK

Wysłany: 10-09-2007 16:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lomendil napisał(a):
zabawnie to nawet było zrobione, np. "dymki" Germanów były pisane gotykiem, chociaż wciąż po łacinie!

O tak, w Asteriksie Goci "mówią" gotykiem. Język

Wroobel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 59

Wysłany: 10-09-2007 16:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mauhur napisał(a) (zobacz wpis):
Lomendil napisał(a):
zabawnie to nawet było zrobione, np. "dymki" Germanów były pisane gotykiem, chociaż wciąż po łacinie!

O tak, w Asteriksie Goci "mówią" gotykiem. Język

Lettering to wspaniała rzecz. W Sandmanie Gaimana pojawia się ponad trzydzieści unikalnych stylów, jakimi posługują się postacie.

Najlepszy? Ciężko stwierdzić - raczej autorami tu sypnę, bo cięzko mi wybrać najlepszy komiks Neila Gaimana, Gartha Ennisa, Alana Moore'a czy Franka Millera. Skłaniam się jednak bardziej do tzw. graphic novels niż komiksów zeszytowych - chociaż i tu pojawiają sie perełki.

Wychodzę z pracy właśnie, więc temat rozwinę jutro. Czy tam kiedyś Uśmiech.

Pozdrawiam
Wroobel
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3873

Wysłany: 10-09-2007 17:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Walka o Planetę-Funky Koval-Thorgal-Shninkiel-Yans. Kiedyś, dziś tylko Thorgala mam w zasięgu ręki i nadal jest dla mnie numer 1.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Esse
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18

Wysłany: 10-09-2007 19:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

X-meeeeeeeeeeen !!!!!!!!!!! a zwłaszcza seria New Recruits!
Rahne Sinclair rulez forever!

(ale oczywiście to jest NIC w porównaniu z mitologią ToLKIENA)

Meldagor

Wpisy: 447

Wysłany: 10-09-2007 19:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nic dodać, nic ująć. Po prostu Garfield! Super śmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Wasze ulubione komiksy (Strona 1 z 3)

Skocz do: