Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie podoba mi się, żeby rozsądny hobbit ubierał się w żelastwo, chociaż możliwe, że to się nie zedrze tak prędko jak inne ubrania." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: Poglądy polityczne forumowiczów ? (Strona 24 z 24)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 22, 23, 24
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Popieram partię:
PO
22%
 22%  [ 20 ]
PiS
14%
 14%  [ 13 ]
SLD (LiD)
19%
 19%  [ 17 ]
LPR
0%
 0%  [ 0 ]
Samoobrona
1%
 1%  [ 1 ]
PSL
0%
 0%  [ 0 ]
UPR
4%
 4%  [ 4 ]
KPEiR
0%
 0%  [ 0 ]
Prawica Rzeczpospolitej
0%
 0%  [ 0 ]
Faszyści, nacjonaliści (NOP, OWP)
4%
 4%  [ 4 ]
Komuniści (KPP)
2%
 2%  [ 2 ]
Żadną z wymienionych !
30%
 30%  [ 27 ]
Oddano głosów : 88

Autor Wiadomość
TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 03-01-2012 01:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Watcher napisał(a) (zobacz wpis):
Cytat:
A gdybyśmy jednak nie uniknęli wojny domowej, to poważne trzeba by się zastanowić, jak by się miały te prawdopodobne straty (znając Polaków byłyby nieliche po obu stronach),
Ci Polacy straszni są pod tym względem przede wszystkim w gębie. Bez przesady z tą autokrwiożerczością Polaków, są od nas narody zdecydowanie sprawniejsze pod tym względem.

Oj, nie szło mi o krwiożerczość Uśmiech a raczej o, że tak powiem polską sprawność bojową, która o ile wiem często była wysoka i w świecie znana, może nie legendarna ale znana.
poz Uśmiech
tal

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 03-01-2012 18:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja, podpisuje się pod zwycięzcą ankiety, czyli bezpartyjnością. Z liczących się partii to PiS nic nie robi na rzecz kraju, tylko tworzy szum wokół siebie (wszystkie te zbrodnie smoleńskie, krzyże w sejmie...); PO pracuje tylko na własny portfel (i jeszcze to ostanie wystąpienie pana premiera odnoście lekarzy i recept Zdziwienie po prostu brak mi słów); nie jestem też rolnikiem, więc na rolników nie będę głosować; lewica to jedni w drugiego cwaniaki i też tylko chcą się dorobić. Zostaje już tylko Kononowicz, który sprawi, że nie będzie niczego Język
A, bym zapomniała - pan Palikot, który gada takie bzdury, że aż się słabo robi i według tego co mój brat zachwala - popiera kiboli. Plus afera z krzyżem w sejmie *wizualizuje sobie - pan Palikot wisi na ścianie, trzymając się obiema rękami krzyża, prezes Kaczyński wisi, trzymając się obiema rękami buta pana Palikota, uśmiechnięty premier Tusk ciągnie drabinę byle dalej od nich*
W zasadzie sens widzę tylko w głosowaniu na jakieś lokalne partie, które mówią np. "Zrobimy drogę na odcinku konkretnie stąd tutaj, tu postawimy to, a tamto zburzymy." Działania lokalne i sensowne - jak najbardziej. Niestety takie partie po prostu się nigdzie nie dostają, bo mają za małe poparcie.
Powrót do góry

slawek777
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 07-01-2012 20:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

http://www.youtube.com/watch?v=4iSwjKupCO0

Polecam obejrzeć. Dobry materiał o marszu Marszu Niepodległości. Tego w tv nie zobaczycie. Wyraźnie widać jak środowisko lewicowe traktuje patriotów.
Powrót do góry

slawek777
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 04-03-2012 22:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdziwienie Od kiedy to "NOP" jest faszystowski??? hmmmm...
Powrót do góry

Gwanunig
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 26-05-2013 21:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ano właśnie. Szkoda, że tak wiele osób ulega dość powszechnej w Polsce propagandzie. Nacjonalizm nie jest równoznaczny faszyzmowi. Faszyzm to doktryna polityczna składająca się między innymi z nacjonalizmu, autorytaryzmu, socjalizmu, militaryzmu itd. Natomiast nacjonalizm nie jest doktryną polityczną, a pewną postawą społeczną, która charakteryzuje się dążeniem do dobra własnego narodu (o nienawiści do innych narodów mówi zaś szowinizm, nie nacjonalizm).

Z braku opcji w ankiecie (dość zresztą przeterminowanej) zaznaczyłem "faszyści, nacjonaliści", jednak mój głos tyczy się tylko "nacjonalistów", gdyż jestem narodowcem.

TallisKeeton
Brehon

Wysłany: 27-05-2013 23:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy osoby obeznane mogą mi w paru zdaniach określic jak faszyzm wyobraża sobie prawidłową ekonomię i gospodarkę w panstwie? Bo mnie to intryguje a na ekonomi sie nie znam. Coś mi sie kojarzy, że nie zupełnie popiera on że tak powiem "zdobycze kapitalizmu i wolnego handlu"?
poz Uśmiech
tal

Gwanunig
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 30-05-2013 01:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
Czy osoby obeznane mogą mi w paru zdaniach określic jak faszyzm wyobraża sobie prawidłową ekonomię i gospodarkę w panstwie? Bo mnie to intryguje a na ekonomi sie nie znam. Coś mi sie kojarzy, że nie zupełnie popiera on że tak powiem "zdobycze kapitalizmu i wolnego handlu"?
poz Uśmiech
tal
W przeciwieństwie do pieprzeń (inaczej nazwać się tego nie da) lewicy, faszyzm wcale nie był "skrajnie prawicowy". Był skrajny, to oczywiste, ale łączył w sobie elementy tak skrajnie prawicowe, jak skrajnie lewicowe. Nikt tego nie wie, ale w pierwotnym programie faszystów była mowa o demokratycznej republice, gospodarczym socjalizmie i niszczeniu burżuazji. Zresztą faszyzm jest niczym więcej, jak po prostu doktryną polityczną, która łączy w całość kilka ideologii, które z pozoru wydają się ze sobą całkowicie sprzeczne, między innymi nacjonalizm, autorytaryzm, socjalizm, etatyzm, militaryzm itd. Faszyzm (ten prawdziwy faszyzm, bo nazywanie faszyzmem wszystkiego co jest prawicowe czy narodowe to w Polsce idiotyczna normalność i codzienność) nigdy nie był związany z kapitalizmem.

TallisKeeton
Brehon

Wysłany: 03-06-2013 21:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W celu rozruszania towarzystwa (Ave Flejm) Złośliwy uśmiech stawiam taką tezę powiedzmy polityczno-społeczną, która mi się przyplątała niedawno, za to po przyplątaniu odejść nie chce zanim jej na wszystkie strony nie przemyśle. Nie jest ona jakas bardzo kontrowersyjna ale generalizuje i skupia uwage na pewnym aspekcie dzialalności globalnie-politycznej. To jest moja aktualna (co nie znaczy że niezmienna) teza:

"Co do kontynuowania istnienia tożsamości etnicznych i do kontynuacji ich znaczenia kulturowego i politycznego to my wszyscy, jako cywilizacja stoimy właśnie teraz na rozstajach. Bo trzeba będzie wybrać jedną z dróg. Mamy bowiem tylko dwie odmiany pojmowania etniczności. Brunatną. I tęczową. Niedługo trzeba będzie wybrać. Aby ruszyć dalej. W którąs z dróg."

poz Uśmiech
tal

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 22, 23, 24

Temat: Poglądy polityczne forumowiczów ? (Strona 24 z 24)

Skocz do: