Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Tu można marudzić, narzekać i powiedzieć co Cię wkurza (Strona 116 z 117)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 115, 116, 117  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 366

Wysłany: 02-09-2016 12:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wczoraj się zaczął rok szkolny.
Tyle, że nie dla mnie Smutek . Nie znalazłem nowej pracy, znów jestem w stanie "zawieszenia", rok stażu i żadnej możliwości dalszego uczenia się bycia nauczycielem Skrzywienie .
Nie uważam się za ideał nauczyciela, wiele jeszcze przede mną, ale chcę pracować w tym zawodzie. I wkurza mnie to wściekły , że choć naprawdę chcę, to nie mogę.

ladysherlockian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 118

Wysłany: 03-09-2016 11:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Frangern napisał(a) (zobacz wpis):
Wczoraj się zaczął rok szkolny.
Tyle, że nie dla mnie Smutek . Nie znalazłem nowej pracy, znów jestem w stanie "zawieszenia", rok stażu i żadnej możliwości dalszego uczenia się bycia nauczycielem Skrzywienie .
Nie uważam się za ideał nauczyciela, wiele jeszcze przede mną, ale chcę pracować w tym zawodzie. I wkurza mnie to wściekły , że choć naprawdę chcę, to nie mogę.

Chyba rozumiem, co czujesz, też jestem z wykształcenia nauczycielem, ale nie miałam nigdy okazji pracować w zawodzie, nawet ostatnio byłam na paru rozmowach kwalifikacyjnych, ale obie firmy odrzuciły moją kandydaturę ze względu na brak doświadczenia. A gdzie mam je zdobyć, skoro nikt mnie nie chce zatrudnić? Błędne koło Smutek niemniej jednak, od kilku lat wrzesień zawsze napawa mnie dużym przygnębieniem, że znowu się zaczął, a ja dalej nie jestem wśród grona pedagogicznego. A skoro już pracowałeś w zawodzie i dawało Ci to radość, to pewnie jest Ci jeszcze bardziej przykro.

"(...)The book of memory
Can still be read but there is nothing more to write."
Jonathan Bate
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 26-12-2016 21:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witajcie ludy Śródziemia Uśmiech
Po pierwsze wszystkim wszystkiego najlepszego na nowy rok Uśmiech
A teraz o moim marudzeniu - to marudzenie zawiera także prośbę - pytanie do znających się na temacie. Wpierw marudzenie wprawdzie dużo spóźnione bo z półtora roku ale zawsze - otóż miałam mieć cholibka publikację w czasopiśmie rankingowym w uniwerku w Belgii. Wpierw wzięli, nawet podpisali umowę a potem po 5 miesiącach odrzucili mój i jeszcze 3 inne polskie teksty - z tej umowy własnie. Nie znam się, więc nie wiem czy to normalne jest czy nie. Recenzję miałam dobrą tekstu po polsku do jednego czasopisma polskiego, które zrezygnowało z powodu, że numer który robili był konferencyjny więc mój tekst się tam nie zmieścił, no a potem redaktor z tego czasopisma polskiego zawiózł kilka tekstów do Belgii i Belgowie wzięli tłumaczenie tego tekstu, a potem je odrzucili, bo ponoć tłumaczenie było niedobre. I teraz takie pytanie do znających się - czy jeśli publikacja w czasopiśmie była odrzucona nie z powodu swej kiepskości, no bo poprzedzająca przyjęcie recka była dobra, ale z powodu tłumaczenia to czy można ją po polsku zapodać do innego czasopisma?
poz Uśmiech
tal

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 26-12-2016 23:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście, że można. W ogóle się tym nie przejmuj. Tylko dawaj do innego czasopisma.
Stałaś się kolejną ofiara algorytmizacji nauki na świecie, punktozy, grantozy i rankingozy. Ogólnie objawów zidiocenia ogólnego i kretynizmu totalnego. Witaj w klubie, trzeba wyrobić grubą skórę i nie przejmować się.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wysłany: 27-12-2016 21:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Acha Uśmiech No to dzięki, żeś mnie pocieszył, bo czas mi ucieka, a ja publikacji jeszcze nie mam. To spróbuję wcisnąć ten "belgijski" teksc komuś jeszcze. Miałam mieć kolejną, bo jesienią 2015 roku była we Wrocławiu konferencja na której miałam referat, no i publikacja pokonferencyjna miała być w marcu 16go a jest grudzień hehe Śmiech Nawet w lecie czy jakoś tak zapytałam się tego stowarzyszenia co tą konferencję robiło co się u nich dzieje, bo mam mało czasu no więc chcieli bym im wysłała do poprawki tekst tego referatu, dałam, poprawili, ja też poprawiłam zgodnie z zaleceniami, wysłałam i czekam. Na razie nie powiedzieli kiedy to się ukaże. Śmiech Także kicha. Z tekstem belgijskim mam jeszcze ten dylemat, że nie mam już tej recenzji, którą miał do polskiego czasopisma, bo miałam ją w skrzynce mailowej, a potem komp mi się zrąbał i finał Śmiech I nie wiem czy inni uwierzą że recka była dobra? A może powinni zrobić nową reckę?
poz Uśmiech
tal

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 27-12-2016 23:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Poślizgi to kolejna norma. Na pocieszenie nie tylko u nas. Rok już czekam na publikację swojego tekstu w zachodnim czasopiśmie, a mam deklarację woli opublikowania.
Wyślij, nie przejmuj się, sami zrecenzują.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wysłany: 28-12-2016 15:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak się cieszyłam tą pierwszą recką, która była bodajże w kwietniu tamtego roku bo poza drobnymi błędami stylistycznymi/językowymi się podobało Uśmiech I, że fajny temat i że nieobcykany, i że dobry materiał na popularyzatora ze mnie. Uśmiech A teraz nie mam już jej tekstu, i zdaje się, że napisałam do p.redaktora, który mi ją przesłał mailem czy może się na jego kompie gdzieś nie uchowała ale raczej nie. No i martwie się, że druga z innego czasopisma nie będzie taka dobra hehe Śmiech
Ale dzięki wielkie za informacje Uśmiech
poz Uśmiech
tal

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 28-12-2016 18:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A sprawdzałaś na serwerze poczty? Jeśli nie usuwasz z serwera tego, co odbierasz programem pocztowym, to może się uchowało? Dziwne, że nie zachowała jej osoba, która ją wystawiła. Ani Ty na jakimś innym backupie - polecam na przyszłość trzymać ważne rzeczy na kilku dyskach Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 115, 116, 117  Następna

Temat: Tu można marudzić, narzekać i powiedzieć co Cię wkurza (Strona 116 z 117)

Skocz do: