Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Najbrzydsze miejsce w Śródziemiu (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Natolin
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 382

Wysłany: 24-11-2007 13:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według mnie najbrzydszym i najbardziej budzącym grozę miejscem jest Minas Morgul. Niegdyś piękne miasto, stolica Gondoru, później siedziba orków, a co najgorsze Nazguli, znajduję się w okropnej, cuchnącej dolinie z trującymi potokami. Prawie równie obrzydliwa jest pobliska Jaskinia Szeloby, a także Martwe Bagna. Oczywiście brzydkimi można nazwać miejsca „złe” takie Angbad, Utumno czy Mordor (już same nazwy budzą grozę coś strasznego... ).
Powrót do góry

Seregon

Wpisy: 502

Wysłany: 06-12-2007 00:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mauhur napisał(a) (zobacz wpis):
W moim mniemaniu właśnie "złe" miejsca można nazwać "brzydkimi". Mam tu na myśli przede wszystkim Utumno, Angband wraz z Anfauglith oraz Mordor. Tam z pewnością nikt nie chciałby naprawdę zamieszkać. Chociażby z opisu Mordoru płynie wniosek, że było to miejsce, gdzie ledwo orkowie mogli wyżyć - pył i popiół wulkaniczny, zanieczyszczona woda, roje dokuczliwych owadów, skwar i spiekota...
A mnie się wydaje, że w Mordorze tkwiło trochę piękna. Surowe, emanujące szarością krajobrazy z uschłymi drzewami też mogą być intrygujące, piękne:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Vanima
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 70

Wysłany: 07-12-2007 09:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nie chciałabym się znaleźć w jaskini Szeloby. Według mnie jest to najbardziej przerażające miejsce w Śródziemiu bo w każdej chwili może wyskoczyć zza rogu Szeloba. Poza tym strasznie musiałoby tam cuchnąć rozkładającymi się ciałami orków i Bóg wie jakich jeszcze paskudztw. Ungolianta

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 25-12-2012 22:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak najbardziej Martwe Bagna. Ohydna woda, w której pełno zgniłych trupów, odrażający odór... Na samą myśl robi mi się niedobrze. Skrzywienie
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 26-12-2012 07:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zgadzam się co do jaskinii Sheloby, musiało tam być przerażająco i cuchnąć niebosko Język I to zagrożenie...połączone z pajęczynami musiałoby wypędzać każdego w podskokach ^^

Ellena

Wpisy: 505

Wysłany: 26-12-2012 13:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie najbrzydszy był Isengard, zarówno w książce jak i w filmie. Zniszczony skraj Fangornu i gnijące drzewa, dookoła orkowie, dymy, machiny itd. Skrzywienie I Orthank - kiedy czytałam opis, wieża wydała mi się brzydka pomimo tego, kto ją zbudował. Jaskinia Szeloby za to wydaje mi się najbardziej przerażająca, tak samo Kurhany.
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Calacirya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 64

Wysłany: 26-12-2012 15:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie wolałabym nigdy nie znaleźć się w jaskini Szeloby... Szeloba Coś strasznego, z moją arachnofobią.. Nie ma dla mnie nic gorszego w całym Angbandzie i Mordorze razem wziętych Język
I lasy pełne cieni.
Dzieliły ich obszary mórz,
Lecz w końcu się spotkali...
I dawno zmarli... tylko pieśń
Pobrzmiewa w lesie dalej.
Powrót do góry

Grimbold
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 38
Skąd: Riderrmarchia ,skromny dom na pograniczu z lasem Fangorn
Nieobecny(a): Jestem na przeglądzie Wojsk Marchii zwołanym przez Króla Eomera

Wysłany: 04-01-2013 01:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Martwe Bagna oraz Jaskinia Szeloby brrrrrrrr... Aż ciarki mnie przechodzą. Gnijące ciała i scierwa orków. Twarze truposzy coś strasznego... coś strasznego... wystające znad wody. W każdym razie ja niechcialbym tam przebywać ...
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Najbrzydsze miejsce w Śródziemiu (Strona 2 z 3)

Skocz do: