Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Wasza ulubiona Niedokończona Opowieść (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Dzieci Hurina i Niedokończone Opowieści Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Meldagor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 447

Wysłany: 26-07-2007 22:09    Temat wpisu: Wasza ulubiona Niedokończona Opowieść Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No, niedawno skończyłem czytać NO (pominąłem jak na razie "opowieść o dzieciach Hurina", ale niedlugo i to przeczytam) i naszło mnie, żeby założyć ten temat. TEKST TRADYCYJNY DLA KAŻDEGO NOWEGO TEMATU: nie znalazłem takiego tematu na forum, ale jeżeli jest takowy, t proszę adminów o skasowanie. Super śmiech Pserwa Jestem rozwalony

Otóż. Czytając, w pewnym momencie, pomyśłałem sobie "o! ale to fajne!". Co więcej, pomyślałem tak tylko raz. Kiedy czytałem rozdział "Cirion i Eorl. Przyjaźń Gondoru z Rohanem". Zachwyciła mnie mądrość namiestnika, szarża eothedów... Po prostu coś pięknego. A co Wam najbardziej podobało się w NO?
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 26-07-2007 22:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Też to lubię Jestem za Takoż "Aldarion i Erendis", "Istari", "Bitwy u brodów na Isenie" i "Klęska na Polach Gladden". Ciężko wybrać... Postawię na Aldariona, jako że żeglarstwo to jest to, co lubię Język
Powrót do góry

Sarnond

Wpisy: 495

Wysłany: 26-07-2007 22:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"Klęska na Polach Gladden", forewa! Uśmiech Za realizm i dramaturgię. Ale tą namacalną, przyziemną i ludzką a nie taką mitologiczną czy fabularną.

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 26-07-2007 23:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pierwszą Ere pominę. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Ale z dalszych opowieści lubię Aldariona i Erendis, trochę z sentymemntu, bo to piwerwsza z opowieści NO, która poznałem. Ponadto bardzo mądre pokazanie, jak wielka miłośc zamienia sie w wielkie coś innego. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Nastepnie Historia Galadrieli i Celeborna, za te przebłuyski dziejów II Ery. Za Eregion, Celebrimbora, wojne elfów z Sauronem i najdłuższe narzeczeństwo świata.

Bitwa na Polach Gladden, za to o czym pisał Sarnond.

Cirion i Eorl przede wszystkim za dzieje Rhovanionu przed upadkiem królów Gondoru. Oraz za scenę kiedy Eorl widzi Złoty Las i zlocista mgłę, która z niego wypelza by ukryc wojownikow północy.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 26-07-2007 23:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nie mogę przeżyć, że 'O przybyciu Tuora do Gondolinu' się urywa w takim momencie i że nie ma dokończenia Smutek Przez tę opowieść Gondolin to zawsze była tajemnica, prawdziwie ukryte królestwo.
Fanowskie zmagania trochę mi ten wizerunek popsuły, a inne historie tę wyparły, nie zawracam sobie teraz głowy Gondolinem w dziejach Wojen o Silmarile, nie rani m,nie szczególnie fakt, że upadł - na tle innych wydarzeń, ale ten tekst jest nadal dla mnie szczególny (i na 99% pierwszy tekst Tolkiena, jaki poznałam choć nie pamiętałam tego).
Dlategoi gdyby znalazły się tajne skrawki, które te opowieść kontynuują i Christopher wyczarował jakąś książkę z tego Love Love Love

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Meldagor

Wpisy: 447

Wysłany: 26-07-2007 23:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Ja nie mogę przeżyć, że 'O przybyciu Tuora do Gondolinu' się urywa w takim momencie i że nie ma dokończenia Smutek (...) Dlatego gdyby znalazły się tajne skrawki, które te opowieść kontynuują i Christopher wyczarował jakąś książkę z tego Love Love Love

O tak, ja również nad tym ubolewam! kiedy pierwszy raz wziąłem do ręki NO i przejrzałem spis treści, od razu pomyślałem: "<<O Tuorze i jego przybyciu do Gondolinu>> CO?! A czemu nie <<O Tuorze i upadku Gondolinu>>?! Wredny Christoper, kończy opowieść w momencie, który najbardzej chciaem poznać..."
Ale jednak w "Cirionie i Eorlu" coś mnie urzekło. Coś, czego nie było ani w opowieści o Tuorze, ani o Aldarionie, ani o Isildurze, ani w żadnej innej. Cieszę się, zę otrzymałem od Was tyle różnych odpowiedzi! Śmiech (co nie znaczy, że nie liczę na więcej! Język )
Powrót do góry

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 27-07-2007 13:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Osobiscie najbardziej lubie Bitwy u brodów na Isenie Naprawde fajnie sie to czyta, jest mnostwo szczegolow militarnych, ktorych nie uswiadczy sie w WP. No niestety rowniez urywa sie bardzo gwaltownie, chcialoby sie czytac dalej i czytac Love

Na drugim miejscu Kleska na Polach Gladden, a potem Cirion i Eorl Uśmiech

W sumie wymienilem chyba wszystkei opowiesci z 3 czesci Śmiech Co ja poradze ze sa tak dopracowane ze czyta sie je z zapartym tchem Język Calkiem inaczej niz Historie Galadrieli i Celeborna, gdzie co chwila sa wstawki Redaktora i mnostwo przypisow. Owszem ma to swoj urok (np. na Konkursie bardzo sie przydawalo Uśmiech ) ale to nie to samo. Dodatkowo opisywane tam wydarzenia, sa z Trzeciej Ery czyli juz nie tak mitologiczne, postacie nie tak posagowe. Blizsze sercu Love

A tak BTW to w przypisach do ktorej z tych trzech opowiesci byl podany opis organizacji armii Rohanu na eoredy?

Powrót do góry

Seregon

Wpisy: 502

Wysłany: 27-07-2007 16:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie "Klęska na Polach Gladden". Za to, że tematyka tej opowieści dotyka tematyki "WP", za wielką dynamikę, rozmach i to, że przeczytałam ją z wielkim zaciekawieniem, przejęciem i wzruszeniem. Zawsze marzyłam o tym, by dowiedzieć się więcej o ostatnich chwilach Isildura. "WP" mówiło na ten temat niewiele.

Bezcenna jest też dla mnie bitwa o Isenę.

Podobała mi się też opowieść o jakichś figurach, jakie broniły domów ludzi i których nazwy zapomniałam.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Dzieci Hurina i Niedokończone Opowieści Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Wasza ulubiona Niedokończona Opowieść (Strona 1 z 4)

Skocz do: