Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Apel do wszystkich którzy chcą stworzyć www o Tolkienie (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drops
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 24-02-2002 21:32    Temat wpisu: Apel do wszystkich którzy chcą stworzyć www o Tolkienie Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po pierwsze przepraszam za długość nazwy tematu ale miały one być sprecyzowane, czyż nie ? Język

Po drugie prosze o wypromowanie tego postu jako ważego przez adminoow naszego(no tak nashego bo to my go tworzymy) forum ze względu na jego bezapelacyją ważność (naczy się jak będzie bezsensu to go wywalcie).

Część właściwa, mianowicie apel.

Więc apeluje do wszytkich loodzi i nie loodzi żyjących na ziemi, jeśli chcecie tworzyć własną stronę internetową o Twórczości Tolkiena/Filnie opartym na "Władcy Pierścieni" to się wstrzymajcie, dlaczego:
1. W internecie jest już takich stron multum a większość z nich nie prezenuje żadnego poziomu lub nie jest aktualizowana lub nie zawiera żadnych konkretnych informacji.
2. Jeśli nie umiecie zrobić pożądnej strony (tzn. dopiero zaczynacie swoją przygodę z kodem HTML) to nie ma to najmniejszego sensu, pierwsze lepiej jest się nauczyć a pooźniej pokazywać co się potrafi.
3. Jeśli już bardzo chcecie robić stronę o JRRT to lepiej jest się do kogoś przyłączyć, tak na większości stron o JRRT widnieją ogłoszenia w stylu: "szukamy loodzi chętnych do współpracy", naprawdę oni nie gryzą i jak napiszecie do nich majle z prośbą o współpracę to napewno się zgodzą !!
4. A jesli joorz niemożecie się powstrzymać i moosicie tę swoją własną stronę zrobić to błagam nie wieszajcie w pełni nie ukończonego sajtu z nadzieją jakoś to bedzie coś się podowiesza ktoś dojdzie pomoże z tekstami, grafiką, kodem i woogoole z całym serwisem.

Teraz krótkie wyjaśnienie dlaczego ja się tak produkooje tutaj przed wami:
1. Broń borze nie jest to spowodowane tym że mam własną stronkę o Mistrzu i boję się konkurencji Jestem rozwalony
2. Stron takich jest stanowaczo za dużo i ciągle tworzą się nowe.
3. Robi się tłok.
4. Patrz punkt 1 w części właściwej.

Więc jeśli zrobiliście sajt i sami widzicie że nie jest to coś specjalnego/nowatorskiego/łwadego/wartościowego to błagam nie wieszajcie tego na necie, popracujcie nad tym dłużej: zbierzcie materiały (ew. przyłączcie się do kogoś innego) i wtedy dopiero udostepniajcie swooj sajt z dopieszczoną grafiką, godnymi informacjami i ciekawymi pomysłami na neci.
To naprawde ułatwi na wszytkim życie...

Aha zapomniałbym PROSZE Z przymrużeniem oka

Tom Goold
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 291

Wysłany: 25-02-2002 00:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Drops... Mój ulubiony userze...
Nie będziemy promować tego tematu, bo nie mieszamy się w porachunki między użytkownikami forum Z przymrużeniem oka
A poważnie - masz wiele racji w tym co piszesz. Wystarczy przejrzeć strony z Tolkien Toplisty, by się o tym przekonać. Najczęściej forma góruje nad treścią, a poza tym każdy ma ambicję mieć własnego czata, forum itd. Witryny zrzeszone forum to próba uporządkowania tej sytuacji - no wlasnie - kiedy zmienisz kod czata na prawidłowy??? Super śmiech

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 25-02-2002 02:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Drops bardzo oryginalne ogłoszenie rekrutacyjne dla nowych współpracowników Z przymrużeniem oka

oczywiście masz rację ale i tak nic się nie zmieni (sprawdzałem przed chwilą w Zwierciadle Galadrieli Elfik )

Elfik
Powrót do góry

gand
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 25-02-2002 15:00    Temat wpisu: zGADZAM SIE !!!!!!! i proszę o pomoc :)... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

okej... zacznę się chyba tu czesto wpisywac.. a zaczne z prośbą o pomoc Uśmiech.. pewien gość ( piotreque@interia.pl ) zrobił stronke http://bag-end.prv.pl i wsystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że ja zrobiłem już prawie rok temu http://bagend.prv.pl Uśmiech.. i teraz ja się nie zgadzam na drugiego Bag End'a (do webmasterów.. chcielibyście, żeby obok waszej stronki wyrósł taki grzyb ?) (do wszystkich.. lub ktoś używał waszych nicków)
no i napisałem do gościa, żeby sobie wymyślił jakaś nazwe, żeby się nie powtarzały, a on to olał .. Smutek
poradźcie co mam zrobić ?
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 25-02-2002 15:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

faktycznie takie jego postępowanie jest naganne Jestem przeciw przecież jest tyle wolnych nazw dla witryn tolkienowskich w "polskiej" sieci a ich weryfikacja nie jest taka trudna - wystarczy np. spojrzeć na listę tolkien.pl

moim zdaniem nie powinno się przyjmować takiej samej nazwy witryny jak inna polska strona o Tolkienie bo wprowadza to chaos a także jest brakiem poszanowania dla pracy i zaangażowania innych a może nawet próbą przejęcia części odwiedzających?

co na to poradzić? ciężko znaleźć jest jakiś złoty środek ale myślę, że o tym która będzie identyfikowana jako ten "prawdziwy" Bag End zadecyduje porówananie jakościowe waszych witryn.

zostanie zwycięzca...
Powrót do góry

Helevorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 212

Wysłany: 02-03-2002 21:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo dobry apel. Tylko kto go przeczyta ? Poza tym tym co robia
takie "glupie" niewnoszace nic strony i tak wisi, co sadzi o nich reszta.
Oni to robia dla siebie i zeby sie przed znajomymi pochwalic.
A poza tym nie kazdy chce byc podlegly innym...

Co do pana z problemem od stronki. Coz albo olej to sobie kompletnie,
badz utrudniaj zycie temu idiocie i zrob kampanie anty jego stronki.
Ludzie moze zrozumia i go oleja.. Ale coz to tylko walka z wiatrakami..

the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 04-03-2002 23:53    Temat wpisu: Obrona Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak się tu wpiszę, to zaraz ktoś wrzaśnie, że moja stronka właśnie należy do w/w opisywanych Smutek Smutek Niestety to prawda, masa błędów, kiepska grafika, ale:
Jak ukazała się w necie, to po tygodniu zacząłem pracować nad PRAWDZIWĄ grafiką i nieźle mi idzie, a pozatym:
Jak inaczej przymusić się do większego nakładu pracy? I jak zebrać ekipkę (u mni powoli takowa sie zbiera).
Proszę więc o NIEOCENIANIE stron, które pojawiły się mniej niż powiedzmy 2 miesiące wcześniej! Te strony to dopiero zarodki, które muszą się rozwinąć. Nowych stron jest może za dóżo, ale dajcie im szansę!

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

Ruginwaldus
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 385

Wysłany: 05-03-2002 00:08    Temat wpisu: Obrona Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

the_Aragorn napisał(a):

Proszę więc o NIEOCENIANIE stron, które pojawiły się mniej niż powiedzmy 2 miesiące wcześniej! Te strony to dopiero zarodki, które muszą się rozwinąć.

Ale po co w takim razie od razu wieszać takie zarodki? Nie ma przecież żadnego problemu żeby wcześniej zebrać materiał, spokojnie skomponować stronę, uzupełnić, potestować offline, poprosić kumpli o obejrzenie, ocenę i dopiero pokazywać się online. Witryna zaistnieje miesiąc, dwa później, ale już coś sobą prezentując. I powtarzam-najważniejszy jest pomysł, skupienie się na jakimś aspekcie zagadnienia, specjalizacja.

Cytat:
Nowych stron jest może za dóżo, ale dajcie im szansę!

Oki, ja może dam szansę, bo znam historię strony. Ale co z ludźmi, którzy przypadkiem trafią, zajrzą, zobaczą kiszkę i odpuszczą sobie na zawsze-a to dlatego, że zniechęciło ich pierwsze wrażenie?

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Apel do wszystkich którzy chcą stworzyć www o Tolkienie (Strona 1 z 2)

Skocz do: