Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(3) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Lord Of The Rings Online: Shadows of Angmar (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 22-07-2007 13:50    Temat wpisu: Lord Of The Rings Online: Shadows of Angmar Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy ktoś już grał czy też chociażby testował niniejszy produkt? Jakie wrażenia? Warto się za to w ogóle zabierać?
Trochę czytałem o tym i wydaje mi się dość ciekawy... gdyby tylko zjechali jeszcze z ceny gry.
Mam problem ze znalezieniem ceny game-cardów, czyli doładowania, które trzeba wykupywać co 60 dni. Nie wie ktoś ile to kosztuje? [edit] ok, znalazłem i się załamałem - z tymi 30$ chyba przesadzili ostro...[/edit]

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 22-07-2007 14:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja się zastanawiałam nad wykupieniem sobie licencji, ale doczytałam się, że, po pierwsze: można grać tylko "dobrą" stroną, po drugie: gra działa poprawnie tylko na przeglądarce pełnej nIEspodzianek w wersji 7.0 Mam coś dla ciebie

Jednakowoż screeny, jakie ściągnęłam z netu oraz przykładowe mp3 z muzyką z gry sugerują jednoznacznie, iż ktoś, kto ma dużo czasu i odpowiedni hard- oraz software nie będzie się nudzić grając mam pomysł!!! A muzykę to bym chciała kiedyś zdobyć w całości Jestem za

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

oderon
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 27-08-2008 02:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zair Ugru-nad napisał(a) (zobacz wpis):
Ja się zastanawiałam nad wykupieniem sobie licencji, ale doczytałam się, że, po pierwsze: można grać tylko "dobrą" stroną, po drugie: gra działa poprawnie tylko na przeglądarce pełnej nIEspodzianek w wersji 7.0 Mam coś dla ciebie

Jednakowoż screeny, jakie ściągnęłam z netu oraz przykładowe mp3 z muzyką z gry sugerują jednoznacznie, iż ktoś, kto ma dużo czasu i odpowiedni hard- oraz software nie będzie się nudzić grając mam pomysł!!! A muzykę to bym chciała kiedyś zdobyć w całości Jestem za

Grałem kilka razy w triala tej gry (raz nie wystarczyło Śmiech ) i ogólnie gra jest bardzo dobra, a w szczegółach:

Gra jest bardzo podobna do World of Warcraft, możnaby nawet powiedzieć, że aż za bardzo, zwłaszcza interfejs i tryb PVE (walka z komputerem). Tryb PVP (walka z innymi graczami) jest zgoła inny, nie można walczyć z innymi dobrymi rasami Śródziemia, Turbine wymyśliło za to tzw. Monster Play, który polega na tym, że gracz tymczasowo wciela się w jakąś wrogą postać i nią nawiedza biednych, niewinnych i niczego nie podejrzewających mieszkańców. Więc można grać "złą" stroną ale nie przez cały czas Język

Zdecydowanie najmocniejszą stroną gry jest fabuła i świat czyli tzw. lore. W tej chwili o ile mi wiadomo gra pozwala eksplorować cały Eriador. Gra toczy się równolegle z akcją książki WP lecz gracz nie uczestniczy bezpośrednio w znanych już wydarzeniach, cała akcja toczy się trochę obok, przenika, rozwija i dodaje dużo pobocznych wątków. Tekstu jest naprawdę dużo (jak na MMORPG) i jest dobrej jakości. Świat jest dobrze dopracowany graficznie i można odwiedzić wiele znajomych miejsc jak np. Karczme pod Rozbrykanym Kucykiem.

Turbine wziął pod uwagę fakt, że będzie w LotRO grało dużo prawdziwych role-playerów, jest więc troche ciekawego contentu nie związanego z walką jak np. specjalny interfejs muzyczny pozwalający na ustawienie się w jakimś publicznym miejscu, wyciągnięcie cytry albo flecika i zagranie czego nam dusza zapragnie (gra sie normalnie na nutkach). Po jakimś czasie zawsze zbiera się jakaś grupka fanów i wsłuchuje, bije brawa bądź też szydzi z braku talentu pomidorem go! Poza tym można na przykład pójść w pole, wychodować trochę ziela i później puszczać dymki z fajki w jakimś zacisznym miejscu Śmiech

Trochę ta przyjemność kosztuje, od biedy jest możliwość uiszczenia jednorazowo 200$ i późniejsze granie bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. Z obsługą przeglądarki nie miałem problemu (Opera), a muzykę z gry o ile pamiętam ma się całą na dysku jak się ściągnie triala.

Ogólnie poleciłbym ta grę każdemu gdyby nie to, że uważam gatunek MMORPG za czyste zło. Gatunek, który wsiąka użytkownika do reszty, odmóżdża i zostawia w RLu tylko cień człowieka Z przymrużeniem oka Mówię z własnego doświadczenia. No ale niektórzy ludzie, studenci zwłaszcza, mają czasu na dwa żywoty więc im mogę spokojnie polecić Śmiech
Powrót do góry

Golden
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 72

Wysłany: 31-10-2008 09:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam,

przez ponad rok aktywnie walczylem w swiecie LOTRO i moge co nieco o tej grze powiedziec. W momencie kiedy zacznie sie gre wydatki takie jak abonament schodza na drugi plan i nawet sie na nie nie zwraca uwagi. Gra jest naprawde rewelacyjne, wspaniala grafika oddaje klimat i uroki Srodziemia, biegajac np po Shire czulem ze za chwile zobacze gdzies Bilba jak pali fajke przed swoja norka Uśmiech
W grze mamy baardzo duza ilosc roznych zadan (questow) wiele z nich przeznaczonych jest dla druzyny, bo w pojedynke nie jestemy wstanie stwaic czola chmarom orkow, goblinow itp potworow. Najwieksza frajda z gry to wlasnie druzynowa rozgrywka, dla ktorej przygotowano duza ilosc rajdow i instancji. Z tego co sie orientuje to na koniec roku ma wyjsc dodatek w ktorym bedziemy mogli przekroczyc bramy Morii i podazac dalej sladami druzyny pierscienia.
Gra jest naprawde dobrze zrobiona i mozna przez nia stracic rachube czasu, przyznam sie szczerze ze w momencie zaczecia przygody z lotro spedzilem przy niej baardzo duzo czasu, ponad rok gry srednio 5h a czasem nawet 10h dziennie hmmmm... Rok czasu wystarczy aby w grze zdobyc praktycznie wszystko, max poziom postaci, najlepszy ekwipunek itd. Sadze ze gdyby nadchodzacy dodatek wyszedl troche wczesniej to gralbym nadal Uśmiech

Podsumowujac jezeli kochasz swiat Tolkiena i lubisz dobre gry RPG to LotrO jest dla Ciebie gra idealna Uśmiech

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 16-11-2008 17:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki za krótką ale przydatną recenzję Uśmiech

Grę można ściągnąć za darmo od producenta, abonament miesięczny wynosi $15. Można spróbować 14-dniowej darmowej gry. Podsumowując: kuszące wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Ale czy ktoś wie (bo nie dogrzebałem się do tego w FAQ na lotro.com) co się dzieje z kontem gdy przestanie się płacić abonament?

Przychodzące mi do głowy scenariusze to:
- auto-kasacja po jakimś czasie
- brak kasacji, możliwość wznowienia gry w każdym momencie po doładowaniu konta
- ???

Na początku była możliwość wykupienia lifetime abonamentu na grę ale teraz nie widzę tej opcji.. hmmmm...

Znalazłem długą ale szczegółową recenzję z początków LOTRO: recenzja

Wszystkie gry wszechświata już mi się znudziły Nic nowego Skrzywienie Pserwa Zastanawiam się nad spróbowaniem lotro..

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

oderon
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 16-11-2008 23:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie ma kasacji. Konto będzie istniało nieaktywnie na zawsze, no chyba że gra przestanie się podobać i ją całkiem zamkną ale wtedy to już nie ma znaczenia Uśmiech
Jest tak we wszystkich płatnych grach online z jakimi miałem do czynienia.

Tu piszą, że sposób aktywacji się zmienił i jest podany nowy: link.
Powinno działać na koncie trial.

but faith."
- Robert Smith
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 17-11-2008 13:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzieki za linka. Poczytalem, widze ze nawet anglojezyczni gubia sie w tym wszystkim Uśmiech

Wiesz moze czemu sprzedaja dodatek Mines of Moria (jest wtedy tez promocyjna cena lifetime)? Nie mozna bedzie go sciagnac za darmo tak jak Shadows of Angmar? Pomieszane jest to wszystko na maxa.

oderon
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 17-11-2008 23:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku napisał(a) (zobacz wpis):
Dzieki za linka. Poczytalem, widze ze nawet anglojezyczni gubia sie w tym wszystkim Uśmiech

Wiesz moze czemu sprzedaja dodatek Mines of Moria (jest wtedy tez promocyjna cena lifetime)? Nie mozna bedzie go sciagnac za darmo tak jak Shadows of Angmar? Pomieszane jest to wszystko na maxa.

Nie będzie go można ściągnąć za darmo. Mines of Moria to jednorazowo płatny dodatek, niezależnie od abonamentu. Posiadanie go odblokuje ci dostęp do kolejnych lokacji, poziomów doświadczenia itp. W momencie jakbyś kupił abonament lifetime zanim wyjdzie dodatek to później będziesz miał dostęp do całej zawartości oryginalnej Shadows of Angmar poza tymże dodatkiem. Ale widzę, że dodatek wychodzi już jutro a w pudełku jest również podstawowa wersja gry. Wersja trial prawdopodobnie pozostanie wersją bez dodatku.

Być może zrobią jakąś dodatkową promocję cenową, nie orientuję się aż tak w temacie. Ze względów ekonomicznych myślę, że prawdopodobnie nie zrobią tego przed najlepszym okresem zarobkowym w roku czyli Bożym Narodzeniem. Uśmiech

but faith."
- Robert Smith
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Lord Of The Rings Online: Shadows of Angmar (Strona 1 z 4)

Skocz do: