Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"(...)ale nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze(...)" Faramir, Władca Pierścieni

Temat: Strażnicy Ithilien (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Turin Turambar
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 187

Wysłany: 07-06-2007 10:07    Temat wpisu: Strażnicy Ithilien Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No właśnie, 30 dni do TFu, więc myślę, że warto byłoby powrócić do tematu tu poruszonego z górą pół roku temu.
A było tak, że zdecydowaliśmy się powołać specjalną jednostkę do spraw obozowych. Jakkolwiek by to nie brzmiało, mieli zajmować się wszystkim, co może ułatwić i uprzyjemnić nam nasze obozowe życie.
Synem Namiestnika ochrzczony został Kristof, który z tego, co mi wiadomo, póki co jeszcze się tego nie wypiera Uśmiech
Pojawiło się kilka propozycji, co do ich roli. Ja pamiętam następujące:
--> Wytyczenie sieci alejek, czyli strefy wolnej od namiotowych linek i samych namiotów.
--> Udzielanie informacji związnych z konwentem (choćby typu "zapytaj x, on to wie")
--> Opieka nad ogniskiem.
--> Było tego znacznie więcej, ale już nie pamiętam.

Temat wystawiłem głównie po to, aby uświadomić wszystkim, że coś takiego będzie istniało, ale także po to, aby ustalić dalsze kompetencje Strażników Ithilien. No właśnie: pamiętacie coś jeszcze? Język

Balduran
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 452

Nieobecny(a): Kanada

Wysłany: 07-06-2007 21:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W sumie to chodziło chyba bardziej o ogólne pilnowanie porządku z tego co pamiętam.
Czyli pilnować czy czasem ktoś się nie przypałętał na pole namiotowe żeby coś ukraść czy coś.
Powrót do góry

Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 08-06-2007 01:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Balduran De'Arnise napisał(a) (zobacz wpis):
W sumie to chodziło chyba bardziej o ogólne pilnowanie porządku z tego co pamiętam.
Czyli pilnować czy czasem ktoś się nie przypałętał na pole namiotowe żeby coś ukraść czy coś.

W długiej historii Tolkfolków nie było nigdy problemu o którym Baldek piszesz... przynajmniej nie słyszałem napewno o żadnych kradzieżach itp.

Turin Turambar napisał(a):

--> Wytyczenie sieci alejek, czyli strefy wolnej od namiotowych linek i samych namiotów.

Tutaj nie bardzo jest jak to zrobić, zazwyczaj każdy nowo przybyły nie rozkłada się gdzie popadnie bo zawsze był ktoś aby ew. prosić o rozkładanie gdzie indziej.

--> Udzielanie informacji związnych z konwentem (choćby typu "zapytaj x, on to wie")

Jak by nie było teren pola jest raczej zamknięty (w sensie nie jest typowym polem namiotowym), więc jak ktoś już jest tam to wie po co i dlaczego Jestem rozwalony

--> Opieka nad ogniskiem.

To raczej nie problem Język w końcu zawsze byłem i tym roku też na TFie będę od początku do końca Język [narcyzm made: off]
Powrót do góry

Kristof

Wpisy: 279
Nieobecny(a): Zaglądam tylko w tematach TFowych

Wysłany: 08-06-2007 04:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Samie, pomysł narodził się po tym, jak kilka osób narzekało na nocne ekscesy paru innych osób. Tak więc nie o kradzież, a o pilnowanie porządku chodzi.

Wyznaczenie alejek umożliwi zorganizowane rozkładanie się - nie będzie problemów z linkami i zabijaniu się o nie w nocy, budząc mieszkańców namiotów od rzeczonych linek.

Poza tym - udzielanie informacji i komunikowanie oficjalne np. zmian w rozkładzie czasowym imprezy to wbrew pozorom bardzo istotna sprawa. Nie każdy człek może się dowiedzieć o czymś takim, a rzucenie komunikatu na całe pole jest np. w moim wykonaniu możliwe (głos mam dość donośny).

Idea z tego co pamiętam wyglądała jakoś tak, że miało się pełnić ten obowiązek dwójkami - dwie osoby w ciągu dnia, dwie osoby na noc (te najdłużej siedzące i przy tym najmniej mające słabość do trunków Śmiech). Ale nie ma co spekulować, trzeba tych pomysłów poszukać, na pewno się znajdą.

Na zachód wysyła!
Powrót do góry

Achika

Wpisy: 446

Wysłany: 08-06-2007 07:22    Temat wpisu: Re: Strażnicy Ithilien Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Turin Turambar napisał(a) (zobacz wpis):
Temat wystawiłem głównie po to, aby uświadomić wszystkim, że coś takiego będzie istniało, ale także po to, aby ustalić dalsze kompetencje Strażników Ithilien. No właśnie: pamiętacie coś jeszcze? :P

W 2005, kiedy ten pomysł powstał, jedną z głównych idei było pilnowanie porządku w obozowisku - żeby były osoby posiadające "umocowanie prawne" np. do uciszania podchmielonych nocnych krzykaczy czy zwracania uwagi na sprzątanie po sobie śmieci.

Jeżeli już się w to pchamy, to kompetencje trzeba bardzo dokładnie określić, żeby potem biedni Strażnicy nie byli obwiniani o wszystko - od braku drewna na ognisko po spóźnienie obiadu. Wiem, jak to jest z organizatorami na konwentach...

Turin Turambar
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 187

Wysłany: 08-06-2007 10:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Achika napisał(a):
Jeżeli już się w to pchamy, to kompetencje trzeba bardzo dokładnie określić, żeby potem biedni Strażnicy nie byli obwiniani o wszystko - od braku drewna na ognisko po spóźnienie obiadu. Wiem, jak to jest z organizatorami na konwentach...
No chyba nie ma lepszego miejsca Śmiech
Czy "umocowanie prawne" w postaci większościowej akceptacji (wyrażonej poprzez głosowanie w ankiecie, która mogłaby powstać) byłoby wystarczające? Bo raczej męczenie Elka o tego typu rozporządzenie mija się niejako z celem (kolejny kłopot na jego głowie, a przecież chodzi o to, aby mu właśnie tych kłopotów zaoszczędzić).
Poza tym ja akurat uważam, że bez jasno określonych sankcji, to nawet najsilniejsze uprawnienia nie pomogą. A jakoś ciężko mi sobie wyobrazić na TFie sankcje ostrzejsze, niż pofukiwanie przy ognisku na tego typu zgrywusów.

Wyznaczanie alejek - kilka kołków w ziemię, taśma wynegocjowana od Elka i gotowe. Takie urozmaicenia terenowe zostałyby usunięte zaraz po tym, jak pojawiłyby się namioty. Żeby nie szpecić krajobrazu zanadto. Jak napisał Kristof - każdy, kto wraca nocą znad ogniska, z pewnością doceni tego typu dróżki.

Informacja - tak naprawdę osoby, które są pierwszy raz, mało wiedzą i wstydzą się zapytać, często dlatego, że nie wiedzą kogo. Jak będą wiedzieć, że takie SI udzielają informacji, w razie potrzeby zaprowadzą do osoby tę informację posiadającą, to o wiele łatwiej będzie im się odnaleźć na TFie. Tak mi się wydaje...

Ostatnio zmieniony przez Turin Turambar dnia 08-06-2007 12:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3852

Wysłany: 08-06-2007 11:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Turin, jest jeszcze na Flambergu "Radio Flamberg"? Radio zwykło nadawać przez megafon z rana i robić przydźwięki przy namiotach najbardziej protestujących. Przydawało się to również do przekazywania ogłoszeń wszelakich (w zasadzie to była główna funkcja). Coś takiego by się przydało na polu, chyba że Kristof chce ryzykować utratę głosu i wykrzykiwać wszystko unplugged Z przymrużeniem oka

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Achika

Wpisy: 446

Wysłany: 08-06-2007 12:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Turin, jest jeszcze na Flambergu "Radio Flamberg"? Radio zwykło nadawać przez megafon z rana i robić przydźwięki przy namiotach najbardziej protestujących.

Ile było ofiar w ludziach? wściekły

Turin Turambar napisał(a) (zobacz wpis):
Czy "umocowanie prawne" w postaci większościowej akceptacji (wyrażonej poprzez głosowanie w ankiecie, która mogłaby powstać) byłoby wystarczające? Bo raczej męczenie Elka o tego typu rozporządzenie mija się niejako z celem (kolejny kłopot na jego głowie, a przecież chodzi o to, aby mu właśnie tych kłopotów zaoszczędzić).

Jasne. Szczegóły ustalimy sami, od Elka oczekujemy co najwyżej ogłoszenia w momencie rozpoczęcia TF kim są Strażnicy i co od nich należy. Żeby wszyscy wiedzieli, bo w końcu nie wszyscy tolkfolkowicze są na forum, a niektórzy może w ogóle nie mają dostępu do sieci.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Strażnicy Ithilien (Strona 1 z 3)

Skocz do: