Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: TolkFolk dla śpiewających+prace nad śpiewnikiem (Strona 18 z 20)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Meldagor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 447

Wysłany: 02-07-2008 20:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A dajcie mi wszyscy spokuj! Język
Jak wam bardzo zależy, to sami sobie dopiszcie - ja śpiewnik skończyłem i kropka. Jestem rozwalony

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Aczkolwiek można to było złożyć w 1 pliku i kazać drukować tylko strony parzyste/nieparzyste, a może ta komenda jest tylko przy PDFie?
Pewnie by można, a jak nie, to można wpisać w "drukuj strony" "1,3,5,7,9..."/"2,4,6,8,10..." i efekt będzie ten sam. Ale wiele roboty i tak by mi to nie oszczędziło, bo i tak trzeba było zrobić, żeby na jednej kartce była pierwsza i ostatnia strona, na drugiej druga i przedoostatnia itd. (pewnie to też da się w jakiś-tam-sposób osiągnąć, ale ja z tych, co preferują metody pracochłonne, ale za to wymagające minimalnej wiedzy w temacie Język ).

Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
Instrukcja obsługi zszywacza ręcznego dla kartek, które nie mieszczą się w zszywaczu krótkim (standardowym):
1. poskładać dokładnie kartki, tak jak mają być złożone podług instrukcji Meldagora
2. Zgiąć. podług instrukcji j.w.
3. Przygotować: igłę krawiecką sztuk 1, młotek (niezbyt duży) sztuk 1, zszywki (wyjęte ze zszywacza sztuk tyle, ile chcemy użyć, zalecane minimum: 2.
4. Przymierzając jedną zszywką, żeby odległość dobrze wyszła, porobić igłą dziurki na wylot przez wszystkie kartki (celując w zgięcie) w miejscach, gdzie się chce zszywki wstawić.
5. przełożyć zszywki przez dziurki.
6. palcami (jak ktoś ma delikatne, można użyć np. linijki) przygiąć końcówki zszywek.
7. lekko puknąć młotkiem, żeby zszywki dogięły się do końca. Nie zaleca się używać jako podkładu powierzchni mebli "na wysoki połysk" bo mama/tata weźmie pasa Jestem rozwalony (lepiej podłożyć deseczkę do krojenia mięsa Język )
8. Cieszyć się efektem lub w wypadku niezadowolenia, ostrzem noża odgiąć puknięte końcówki zszywek i powtórzyć procedurę od punktu 3, 4 lub 5 (do wyboru Z przymrużeniem oka )
Wielkie dzięki! chwała wam, chylę czoła, dzięki Zastosowałem, wyszło swietnie. Tyle że samiast od igły, przez szpilki doszedłem w końcu do użycia pinezek - i te sprawdziły się idealnie. Super śmiech No to jeszcze raz wielkie dzięki, mój egzemplarz wyszedł w 102% taki, jak planowałem.
Powrót do góry

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 02-07-2008 21:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moje najszczersze gratulacje Meldagorze chwała wam, chylę czoła, dzięki

Choc do Bielawy w tym roku nie uda mi sie zawitać, to śledzę losy przygotowań z wielkim zainteresowaniem i uważam Twoją inicjatywę za wspaniały przykład konstruktywnego działania.

Mało gadania, robota zrobiona i swietny rezultat. Jestem za (gdybyż tak nasze elity rządzące postępowały, to Polska już niedługo byłaby tygrysem...)

Do pozazdroszczenia i do naśladowania Z przymrużeniem oka

Już sobie ściągnęłam, a niebawem wydrukuję i może nawet jakoś fajnie oprawię, tudzież przyozdobię.

A choć autorem poszczególnych piosenek nie jesteś, to je razem zebrałeś, uporządkowałeś - powinno się to nazywać Śpiewnik... w opracowaniu Meldagora.

Pozdrawiam Uśmiech M.
Powrót do góry

Meldagor

Wysłany: 03-07-2008 22:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zauważyłem jeszcze trzy błędy w śpiewniku (a pewnie jest ich z pięć Z przymrużeniem oka ):
1. jedno "ref. Na Tolk Folku słodkie życie..." przeskoczyło z Tolk Folk 2004 do środka refrenu Piosenki O Pewnej Gospodzie.
2. Na koniec Żali(ów?) Balroga brakuje "Gdyby nie chciał mnie zabić".
3. Przecinków brakuje tu i tam, ale to już nie będę wymieniał wszystkich miejsc.
Tak więc jeżeli ktoś chce robić po 10 sztuk do rozdawania, a jeszcze nie zrobił, to proszę, żeby się wstrzymał - jutro postaram się dokładnie przeczytać całość "od deski (jakiej deski! toż to nie ma okładki! Jestem rozwalony ) do deski", poprawić co trzeba i wrzucić tutaj wersję poprawioną.
Tak to jest, jak się tekst na koniec sprawdza w pojedynkę - zawsze coś umknie, co druga osoba by wychwyciła.
Powrót do góry

Paulka
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 69

Wysłany: 04-07-2008 10:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Eru jeszcze chcesz błędy poproawać Jestem rozwalony . Mysle ze i tak większośc z nas za śpiewnik (nawet z tymi nieznacznymi błędami) będzie Cię na rekach nosić chwała wam, chylę czoła, dzięki .

Meldagor

Wysłany: 04-07-2008 21:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No, poprawiłem.
Więcej większych błędów (brak jakiegoś tekstu lub "przeskoczenie" paru linijek) nie zauważyłem, nie było tylko paru [enterów] i znaków interpunkcyjnych.
Poza tym poprafiłem też w bibliografii www na http:// (w Balrogu również, żeby było tak samo, chociaż on wchodzi przez oba).
Mam nadzieję, ży wszystko już jest ok, ale nawet jeśli nie, to więcej popraw nie planuję. Język
Ale mimo to, jak jakiś błąd zauważycie, to byłbym wdzięczny za poinformowanie.
Żeby ktoś z rozpędu nie pobierał starej wersji, nie dodaje załączników tu, tylko wymieniłem w tym wpisie.
I to by było na tyle.
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 07-07-2008 12:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ha! Nie zauważyłem, że jest do poprawki jedna nielogiczność w "Żalach Różyczki" Język
W refrenie powinno być:
A ja wciąż jestem zła jak na psie głodna pchła Jestem rozwalony
-tłusta jest raczej zadowolona z życia (bo najedzona Pserwa )
poprawcie sobie, kto już wydrukował Język

Aha, Meldagor: chciałeś info o błędach Język -na szybkiego zobaczyłem jeden, za to w 2 miejscach: Gondoli Zdradzony - w tytule nad tekstem i w spisie Jestem rozwalony

Powrót do góry

Meldagor

Wysłany: 07-07-2008 12:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ale to już nie moja wina, lecz autora piosenki Ble Ble ;D (kto nie wierzy niech trzaska w link).
Ostatecznie możemy przyjąć, że tłusta pchła to taka, która już wszystko, co było do zjedzenia, zjadła i teraz nie ma co jeść, więc jest zła.
A taka głodna to chyba by się cieszyła, gdyby trafiła na psa, nie?
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 07-07-2008 12:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście, że moja kulpa - nie poprawiłem na forumie, chociaż od dawna śpiewam sobie "głodna". To miałem na myśli pisząc poprzedniego posta, nie Twój śpiewnik Język
A w link nie ma co trzaskać, tam właśnie poprawiłem Jestem rozwalony

Aha: w śpiewniczku Meldagora brakuje tekstów Achiki, które też są w użyciu: http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=43341#43341 -wydrukujcie sobie, kto chce Język

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następna

Temat: TolkFolk dla śpiewających+prace nad śpiewnikiem (Strona 18 z 20)

Skocz do: