Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: TolkFolk dla śpiewających+prace nad śpiewnikiem (Strona 2 z 20)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kristof
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 279
Nieobecny(a): Zaglądam tylko w tematach TFowych

Wysłany: 06-06-2007 09:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):

Kristof -> na razie nasz cały tolkienowski repertuar da się wykonać w ciągu godziny. A potem co? [repeat all] + [shuffle]? Złośliwy uśmiech

No to nie narzekać, mości bardzie, tylko tworzyć, tworzyć! Śmiech
Ja w miarę możliwości przygotuję coś na jakąś znaną melodię, żeby się to dało zagrać od ręki.
Poza tym, ułożyłem muzykę do wiersza Avari "Dziewczę ze Stali". Znaczy "ułożyłem muzykę" to dużo powiedziane, mam to opracowane +/- a capella, ale jak ja to zaśpiewam, będziecie błagać żebym się zamknął Złośliwy uśmiech

Na zachód wysyła!
Powrót do góry

Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 07-06-2007 01:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

elfy napisał(a) (zobacz wpis):
Kristof napisał(a) (zobacz wpis):
Poza tym, może mimo wszystko skupić się bardziej na kawałkach około-Tolkienistycznych? W zeszłym roku najlepiej słuchało mi się właśnie ich, chociaż mało tego było bo nikt nic nie pamiętał Smutek

W temacie z przed 2-3 lat hmmmm... obiecałem zrobić śpiewnik Elfik Do końca czerwca zamieszczę go na forum a w ramach biczowania się i samokrytyki Elfik wydrukuję 20 egz. i rozdam chętnym na Tolk Folku Uśmiech

Ja bodajże jakoś dwa lata temu też takowy tworzyłem, projekt jakoś upadł ale jest zrobione tyle TUTAJ POBIERZESZ PLICZEK Elfik

Aktualnie mam trochę wolnego czasu (nawet dużo Język) więc mógłbym zakończyć projekt ale potrzebował bym pomocy z chwytami itd.

Edit: data pliku wskazuje na lipiec 2005 - więc niecałe dwa lata temu - a ciągle sobie siedzi u mnie w dokumentach w specjalnym na to folderze "Śpiewnik" i czeka na działania Jestem rozwalony
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1148

Wysłany: 07-06-2007 01:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Samwise napisał(a) (zobacz wpis):

Ja bodajże jakoś dwa lata temu też takowy tworzyłem, projekt jakoś upadł ale jest zrobione tyle TUTAJ POBIERZESZ PLICZEK Elfik

Aktualnie mam trochę wolnego czasu (nawet dużo Język) więc mógłbym zakończyć projekt ale potrzebował bym pomocy z chwytami itd.

hehe Elfik więc w takim razie kończ Jestem za Jestem za Jestem za a ja swój odłożę na kiedyś tam Elfik

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 07-06-2007 01:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

elfy napisał(a) (zobacz wpis):
Samwise napisał(a) (zobacz wpis):

hehe Elfik więc w takim razie kończ Jestem za Jestem za Jestem za a ja swój odłożę na kiedyś tam Elfik
Samie, było nie roztwierać paszczaka Jestem rozwalony
Teraz grzmię jak Manwe się wykpił, a ty musisz kończyć swój Ble Ble ;D
Co do chwytów, to przy większości piosenek są. Jak będziesz miał jakieś problemy, pisz pw

Powrót do góry

Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 07-06-2007 02:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
Samie, było nie roztwierać paszczaka Jestem rozwalony
Teraz grzmię jak Manwe się wykpił, a ty musisz kończyć swój Ble Ble ;D
Co do chwytów, to przy większości piosenek są. Jak będziesz miał jakieś problemy, pisz pw

Kiedy ja nie mogę Elfik patrzeć dłużej na "Śpiewnik" w moich dokumentach - obiecałem kiedyś więc trzeba się od jutra zabrać ostro za robotę, pomijając piątek - trawnik sam się nie skosi Jestem rozwalony
Powrót do góry

Vilva
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 191

Wysłany: 18-06-2007 16:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To może jeszcze i mój skromny głosik.
Adi ma rację z tym naszym śpiewaniem. Grajek się wysila (no, kto w zeszłym roku zachrypł po paru dniach?), parę osób śpiewa z serca (dobrze śpiewa się tylko sercem, nawet gdy słuchu nieco brak - patrz deklaracja Achiki) a reszta sennie i smętnie kiwa łebkami, ew. gada. A potem narzekają, że niema komu rozkręcać atmosfery.
Wiem że Czesi są lepsi od nas w grze i śpiewaniu. Ale wiem też, że niektórzy z nas potrafią grać na wieśle. Zawsze to coś - czemu nie zagrają choćby oklepanych kawałków? A Czechów jest więcej niż Baśka + Achika + Brak. I chętniej śpiewają.
"Nasi" ludzie przy ognisku, jakby zapomnieli, że Arda z pieśni powstała i w pieśń się obróci. Wstydzą się albo brzydzą śpiewać, czy jak?
A kto z "narzekaczy" ma coś przeciwko temu, co tu piszę, niech śmiało występuje - może być na tegorocznym TF, na udeptanej ziemi, na Pieśni Mocy. Zobaczymy, czy łatwiej coś zrobić, czy krytykować. Ja się starałam, naprawdę.
Jeśli to było za ostro, wybaczcie. Nie może być tak, że tylko Baśka (albo Adi) są od klimatów ogniskowych, a reszta nic nie pomaga.
Howgh (ale się wypisałam...ufff)

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 18-06-2007 17:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja do śpiewania zgłaszam się na ochotnika jak tylko będę na polu Elfik Jestem za

Teksty SDM znam, podobnie Grzegorza Turnaua, Wolnej Grupy Bukowiny mniej... Bardzo lubię też piosenki z Krainy Łagodności Uśmiech Jestem za
Teksty tu:

1. WOLNA GRUPA BUKOWINA - Bez słów
(Chodzą ulicami ludzie)
2. ROBERT KASPRZYCKI - Niebo do wynajęcia
3. ELŻBIETA ADAMIAK - Jesienna zaduma
4. CZERWONY TULIPAN - Jedyne co mam
5. JAROSŁAW WASIK - Nastroje
9. STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO - Czarny blues o
czwartej nad ranem

11. MARIUSZ LUBOMSKI - Spacerologia
12. TADEUSZ WOŹNIAK - Zegarmistrz światła
13. GRZEGORZ TURNAU - Naprawdę nie dzieje się nic
14. MAGDALENA TUROWSKA - Rzeki snu

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Achika
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 446

Wysłany: 18-06-2007 18:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja to normalnie oszaleję z Wami, ludzie... nie możecie wybrać jakichś koszernych songów dla pozbawionych słuchu istot, jakieś "Morskie opowieści" czy coś? Ble Ble ;D

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Następna

Temat: TolkFolk dla śpiewających+prace nad śpiewnikiem (Strona 2 z 20)

Skocz do: