Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: TolkFolk dla śpiewających+prace nad śpiewnikiem (Strona 1 z 20)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 04-06-2007 18:53    Temat wpisu: TolkFolk dla śpiewających+prace nad śpiewnikiem Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Do założenia tego tematu zostałem zainspirowany informacją Smoczycy, że zaraz po powrocie do domu zostanę zapędzony do gitary, bo "w zeszłym roku wypadliśmy blado repertuarowo w porównaniu z Czechami i trzeba się odkuć" Jestem rozwalony
Repertuar tolkienowski znamy (mniej więcej) wszyscy, wystarczy przeszukać tematy "Tolkienowski Zespół Forumowy" i tolkienowska piosenka dla każdego na wieczory przy ognisku . A potem co? Ile razy można śpiewać "Boromir blues" Jestem rozwalony albo "stokrotka rosła polna"?

Zakładam więc ten temat, żeby:
Idea uniknąć słuchania "Morskich Opowieści" cztery razy w ciągu jednego wieczoru, zwłaszcza, że wersje słów w róznych wykonaniach lubią różnić się mocno od siebie Złośliwy uśmiech
Idea uniknąć sytuacji, w której jeden grajek się produkuje, dwie osoby się przyłączają (po cichu, bo nie pamiętają dobrze słów), siedem słucha, żeby poznać cos nowego, cztery słucha z uprzejmości, a osiemnaście gada, bo skoro nie zna, to ich nie interesuje Ble Ble ;D
Mamy jeszcze (mniej więcej) miesiąc na stworzenie bazy danych dobrych "tekstów z muzyką" do zapoznania się/przypomnienia i wydrukowania sobie w celu przywiezienia do Bielawy. Żeby więcej niż pięć osób roztwierało dzioby Pserwa

Na (dobry) początek klasyka piosenki "turystycznej" i poezji śpiewanej (bo to najbardziej trafia w klimat ogniska Jestem za ). Wiele z nich ma trzydzieści i więcej lat, ale wciąż są młode i piękne. Nie wyłazić mi tu z argumentami, że starocie proponuję, "Władca Pierścieni" ma ponad 50 lat, "Hobbit" 70 i dalej Wam się podoba, NI? Język A podstawowe zwrotki do w/w Morskich Opowieści powstały w latach dwudziestych XIX wieku. I dalej się je śpiewa. A to i tak młode przykłady, taka "Whisky in the jar" ma lat pareset, a "Scarborough Fair" była śpiewana już w Średniowieczu Spox
Dobra, będzie tego wstępu Jestem rozwalony Przechodzimy do końkretów, podając od razu sznurki do miejsca, skąd można teksty sobie skopiować:

Idea Wolna Grupa Bukowina (śpiewnik)
1. Bukowina I
2. Bez Słów
3. Piosenka Wiosenna
4. Wychodzimy z zimy
5. Maestro Bezdomny
6. Rzeka
7. Sielanka o domu
8. Pejzaże Harasymowiczowskie
9. Majster Bieda
Chcecie więcej? Dawajcie swoje propozycje Język

Idea Browar Żywiec (śpiewnik z chwytami)
Mało znana grupa, a szkoda. Teksty i muzyka genialne, będę was tym katował, aż polubicie Język
1. "Jaworzyna"
2. "Nie chodź tam"
3. "Niebieski rejs"
4. "Niespokojne morze"
5. "Panna Kminkowa"
6. "Powrót"
7. "Sierpniowy deszcz"
8. "W leśniczówce"
9. "Wielki Wóz"

To tyle w odcinku pierwszym, muszę spadać do pracy. Ciąg dalszy nastąpi Uśmiech Saurona ;D

Ostatnio zmieniony przez Adiemus dnia 30-07-2007 10:04, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry

Achika
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 446

Wysłany: 05-06-2007 08:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszystko pięknie, ale co z osobami, które śpiewać lubią, a nie umieją? Większość piosenek Małżeństwa jest dla mnie nieosiągalna wokalnie...

I wcale nie jest tak, że dwie osoby śpiewają, a reszta gada. Od razu widać, żeś dawno na Tolk Folku nie był Język

Kristof

Wpisy: 279
Nieobecny(a): Zaglądam tylko w tematach TFowych

Wysłany: 05-06-2007 08:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Poza tym, może mimo wszystko skupić się bardziej na kawałkach około-Tolkienistycznych? W zeszłym roku najlepiej słuchało mi się właśnie ich, chociaż mało tego było bo nikt nic nie pamiętał Smutek
Na zachód wysyła!
Powrót do góry

Turin Turambar
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 187

Wysłany: 05-06-2007 10:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja chciałbym tylko zwrócić uwagę, że Czesi to nas biją na głowę piosenkami tolkienistycznymi Uśmiech Co do reszty repertuaru, to jakoś sobie radziliśmy chyba, co prawda głównie za sprawą Vilvy.

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 05-06-2007 10:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kristof napisał(a) (zobacz wpis):
Poza tym, może mimo wszystko skupić się bardziej na kawałkach około-Tolkienistycznych? W zeszłym roku najlepiej słuchało mi się właśnie ich, chociaż mało tego było bo nikt nic nie pamiętał Smutek

W temacie z przed 2-3 lat hmmmm... obiecałem zrobić śpiewnik Elfik Do końca czerwca zamieszczę go na forum a w ramach biczowania się i samokrytyki Elfik wydrukuję 20 egz. i rozdam chętnym na Tolk Folku Uśmiech

Tarutaned
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 05-06-2007 11:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja poezję śpiewaną z poza tematów tolkienistycznych bardzo chętnie pośpiewam Uśmiech Warto mieć repertuar na tylle szeroki, żeby raczej nie zaśpiewać wszystkiego, niż z powodu niedoboru piosenek sie powtarzać, a ilość tych tolkienowskich jest w końcu ograniczona. Do tekstów WGB dorzuciłabym jeszcze "Ocean", a poza tym trochę SDMu, może też np. "Znów wędrujemy" Turnaua? IMHO takie ogólno-poetyckie i ogólno-turystyczne piosenki swietnie się wpasowują w klimat tolkienowski Uśmiech
Lecz biedny jestem, me skarby - w marzeniach
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach

W. B. Yeats
Powrót do góry

Achika

Wpisy: 446

Wysłany: 05-06-2007 12:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

elfy napisał(a) (zobacz wpis):
wydrukuję 20 egz. i rozdam chętnym na Tolk Folku

Tylko pamiętaj, że koniecznie trzeba ZSZYĆ kartki, coby nam później nie fruwały dookoła ogniska. I najlepiej wydrukować słowa tak dużą czcionką, jak tylko układ strony pozwoli, bo przecież zwykle śpiewamy przy bardzo kiepskim oświetleniu.

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 05-06-2007 21:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Achika napisał(a):
Wszystko pięknie, ale co z osobami, które śpiewać lubią, a nie umieją?
Jak otwierałaś paszczaka Jestem rozwalony w 2004tym siedząc obok mnie, to jakoś nie zauważyłem, żeby powszechnie wołano "kto ma ser w kawałkach?" Super śmiech
A jak dalej masz kompleksy, to obejrzyj sobie najnowszy teledysk Zimmersów Jestem rozwalony
Tarutaned napisał(a):

A ja poezję śpiewaną z poza tematów tolkienistycznych bardzo chętnie pośpiewam Uśmiech Warto mieć repertuar na tylle szeroki, żeby raczej nie zaśpiewać wszystkiego, niż z powodu niedoboru piosenek sie powtarzać, a ilość tych tolkienowskich jest w końcu ograniczona. Do tekstów WGB dorzuciłabym jeszcze "Ocean";, a poza tym trochę SDMu, może też np. "Znów wędrujemy" Turnaua? IMHO takie ogólno-poetyckie i ogólno-turystyczne piosenki swietnie się wpasowują w klimat tolkienowski Uśmiech
Pełne poparcie Jestem za
Problem tylko w tym, że ja osobiście na SDM mam alergię Złośliwy uśmiech -do tekstów Stachury najlepszą IMHO muzykę robił Marek Gałązka (parę fragmentów mp3 tutaj, potem Roman Ziemlański (napisał muzykę do "Mszy Wędrującego" Anny Chodakowskiej; zwłaszcza "Anatema na śmierć" rulezuje chwała wam, chylę czoła, dzięki można zassać tutaj albo kupić na alle-gro Jestem rozwalony ), nawet Robert Satanowski czy sam Sted. Myszkowski i jego nudna jak flaki z olejem muzyka na szarym końcu. Nic na to nie poradzę, że SDM jest równie popularne i równie dobre, jak w komputrach Windows Złośliwy uśmiech
Z tego samego powodu w propozycjach "Browara" nie dałem "Znów wędrujemy" K.K. Baczyńskiego, bo wszyscy znają to z muzyką Grzesia (dla mnie akurat równie dobra, troszkę podobna do tej browarowej Język )
Ale nie będę nikogo zmuszał do śpiewania moich propozycji, jeżeli stwierdzicie, że "nie będziecie śpiewać browara, bo Żywca lepiej wypić" Jestem rozwalony to ok.

Kristof -> na razie nasz cały tolkienowski repertuar da się wykonać w ciągu godziny. A potem co? [repeat all] + [shuffle]? Złośliwy uśmiech

elfy, chwała wam, chylę czoła, dzięki szacunek (to tak żebyś nie zapomniał Patrzeć spode łba,podejrzliwie

Koniec krytykowania, następne propozycje:

mam pomysł!!! Pod Budą? Taka trochę specyficzna, nostalgiczna, bardzo osobista twórczość Andrzeja Sikorowskiego, niemniej jednak kilka piosenek to ogniskowe "evergreeny" Spox
1. Piosenka o walizce
2. Piosenka o drugim brzegu
3. Blues o starych sąsiadach
4. Jeść, pić, kochać Jestem rozwalony
5. Póki co żyjemy
6. Zamieszkamy pod wspólnym dachem
7. Ale to już było (znane z repertuaru Maryli Rodowicz)
Teksty tutaj, trzask potem na "chwyty" na górnym pasku po prawej (jezeli ktoś potrzebuje Język -do moich propozycji akurat są).

mam pomysł!!! Wołosatki/Grube Dudy, czyli klasyka piosenki bieszczadzko-harcerskiej Jestem rozwalony
kto tego nie zna? przyznać się bez bicia (a przynajmniej 2 pierwszych Pserwa )
1. Bieszczadzki trakt
2. Bieszczadzki rajd
3. Bieszczady
4. We wtorek w schronisku po sezonie
5. Bieszczady jak co roku
6. Oczekiwanie na lato
teksty tutaj

W ogóle przejrzyjcie całą Jęternetową Bacówę Kuby -> Piosenki Jestem za dużo tam tego nie ma, za to sama śmietanka
np:
1. Jesienna zaduma -Eli Adamiak
2. Smak i zapach pomarańczy -Tadeusz Woźniak
3. Chyba już czas wracać do domu -i
4. Połoniny niebieskie -Adam Drąg
5. Orawa -i
6. Przerwa w podróży -Andrzej Wierzbicki
7. Jesienne wino -Bogdański/Koczewski
i cała masa :innych" oraz "jeszcze innych" Spox

Żeby nie było, że tylko turystyczne tu proponują Jestem rozwalony -jest sporo piosenek z "klasyki polskiego rocka", które doskonale brzmią przy ognisku. Dla naprzykładu "Krakowski spleen" Maanam Język
Ale może teraz ktoś następny, coby nie wyszło na to, że "Adiemus robi pod siebie" Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!!

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następna

Temat: TolkFolk dla śpiewających+prace nad śpiewnikiem (Strona 1 z 20)

Skocz do: