Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie kraina Manwego sprawia, ze jej mieszkańcy są nieśmiertelni, lecz nieśmiertelność tych, co tam mieszkają, uświęciła krainę. Wy byście tam prędzej zwiędli i znużyli się życiem jak ćmy w za silnym i jednostajnym świetle." Posłowie Valarów do Numenorejczyków, Silmarillion

Temat: Tolk Folk - dla tych, którzy pierwszy raz (Strona 2 z 26)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 30-05-2007 20:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Osoby, które z różnych powodów ( np. alergie) nie mogą nocowac na polu namiotowym, niech piszą do Elka, na pewno spróbuje im zorganizowac jakąś kwaterę Uśmiech Jestem za W Bielawie nie ma za wiele gościnnych pokoi, te które są, zwykle rezerwowane są z wyprzedzeniem - ale myślę, że zdeterminowani, z pomoca Elka coś znajdą Uśmiech Jestem za

Pokoje kształtują się w cenie ok. 35 zł - 1 osoba za noc.

Ci, którzy przyjadą wcześniej, mogą skorzystać z pobliskich szlaków turystycznych Uśmiech Jestem za
http://www.bielawa.pl/start.php?grupa=2&podgr=24&doc=t001f

Warto zaopatrzyć się również w jakiś Śródziemny element stroju, ponieważ bardzo wiele osób jest przebranych - a i klimat jest fajniejszy, kiedy można sobie przez kilka dni w kostiumie tolkienowskim pochodzić raz, dwa, raz, dwa, tempo! . Najprościej zacząć od płaszcza:

Wskazówki, jak go zrobić znajdują się tu:
http://www.tolkien.com.pl/ennorath/kostium/plaszcz.php

Na Ennorath znajdziecie także artykuły na temat strojów męskich i damskich
a tu: http://www.tolkien.com.pl/ennorath/kostium/nasze.php można zobaczyć przykłady strojów Tolk Folkowych Elfik

Co do knajp w Bielawie, to rzeczywiście są drogie, ale jest jeden bar mleczny Język , gdzie serwują pyszne i tanie jedzenie Cmok , znajduje się on całkiem niedaleko parku, gdzie zwykle w niedzielę organizowany jest koncert Uśmiech Faktem jest zaś, że Pstrąg jest najbardziej klimatyczny Uśmiech Jestem za

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 840

Wysłany: 30-05-2007 20:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a) (zobacz wpis):

Warto zaopatrzyć się również w jakiś Śródziemny element stroju, ponieważ bardzo wiele osób jest przebranych [...]

Eee... chciałaś powiedzieć "ubranych normalnie" Jestem rozwalony Ja tam się przebieram jak muszę na jakieś spotkanie czy coś pojechać Jestem rozwalony

Z wszelakiego rodzaju odzień śródziemnych polecam szczerze wszelkiego rodzaju koszule/tuniki lniane - len się najlepiej sprawdza w warunkach haradzkich (lepiej niż bawełna) Z przymrużeniem oka Wbrew pozorom wełna również jest doskonała - bo w chłodzie grzeje, a w upale wykazuje własności izolujące Z przymrużeniem oka Ja zeszłoroczny TF przechodziłam w czarnych wełnianych spodniach, szytych na wzór XV-wieczny.

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 30-05-2007 20:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To może jeszcze krótka instrukcja, jak dotrzeć na pole.

W przypadku dojazdu do PKS w Dzierżoniowie (lub PKP) należy udać się na najbliższy przystanek i wsiąść do autobusu linii nr: 1,2,3,4,5,6. Wg uznania i kolejności podjazdu. Wysiąść w Bielawie - w przypadku autobusu nr 1,3 - na Placu Kościelnym (widać po lewej stronie taki żółtawo otynkowany kościół), nr 2,4 na koło Placu Kościelnego, 5,6 - koło poczty - z prawej strony obok przystanku widać czerwony, ceglasty budynek poczty.
Potem zaczepić najbliższego tubylca i spytać o drogę na zbiornik lub Hotel Dębowy. Do Hotelu Dębowego prowadzi asfaltowa jednopasmówka pod drzewami. Nalezy minąć hotel (nie wchodząc do niego - ceny raczej zaporowe Język) i zaraz za płotem skręcić w aleję czereśniową. I iść nią, iść, nigdzie nie zbaczając aż się droga skończy płotem. Z gościnnie otwartą bramą Z przymrużeniem oka
I bardzo prawdopodobne, że to jest brama Ogrodu Sama Gamgee przy ul. Korczaka 6 Z przymrużeniem oka Wystarczy tylko nasłuchiwać... bo echo tam nosi Z przymrużeniem oka

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Balduran
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 452

Nieobecny(a): Kanada

Wysłany: 30-05-2007 21:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To ja jeszcze coś od siebie dorzucę:

Najlepiej jest przyjechać kilka dni wcześniej (max tydzień, wtedy pojawiają się pierwsi ludzie (tj - ja Jestem rozwalony )) żeby poznać wszystkich ludzi i wpasować się jakoś Uśmiech

Ad. Alergie - Ja jako alergik mogę stwierdzić że jeśli nie jest ona jakoś hiper poważna, to bez problemu można nocować pod namiotem, bo dzięki górskiemu powietrzu to nie przeszkadza szczególnie, ba, nawet pomaga, podobnie sprawa z astmą, ale radzę mieć leki przy sobie.

Ad. Sprawy termiczne.
Mimo że mamy lato to jednak amplituda temperatur dzień/noc jest całkiem spora, więc ciepły ubiór na wieczór to rzecz obowiązkowa.
Ale nie bierzcie też za dużo ciuchów!

Niegłupio jest też wziąść koc żeby przykryć nim śpiwór, bo mimo wszystko jest trochę zimno od ziemi (Nawet z karimatą).

Jeśli zaś o słońce chodzi - Jeśli nie chcemy żeby nasz namiot nie nagrzał się AŻ TAK to najlepiej ustawić się zaraz pod drzewami, ale wiadomo, miejsce ograniczone.
O własnie, miejsce - Gospodarze prosili żeby nie rozwalać się z namiotami po calym polu, tylko raczej ustawiali blisko siebie coby mniej miejsca zająć.

Coby tu jeszcze dodać? Taksówki jak to taksówki, kursują dopiero po 8 godzinie (aczkolwiek i tak niechętnie jeszcze), więc jeśli ktoś przyjeżdża bladym świtem to musi się sam dotaszczyć na samo pole namiotowe.
Jeśli nie zna się drogi, to lepiej nie pytać o pole namiotowe (Bo wtedy skończymy nad zalewem, tak jak ja za pierwszym razem) tylko o sam koniec ulicy Korczaka i dopiero wtedy szukać pola.

Powtórzę to co powiedziała Achika - Latarka to bezapelacyjnie obowiązek, nawet nie zdajecie sobie sprawy jaki deficyt ich mamy zawsze Pserwa
(A chodzenie między nocą między zdradliwymi linkami i krzakami to niezbyt bezpieczna rozrywka)

Chmm... To by było chyba na tyle

EDIT.
Darn, mONA ubiegła mnie z lokalizacją, no cóż.

Ostatnio zmieniony przez Balduran dnia 30-05-2007 21:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Achika

Wpisy: 446

Wysłany: 30-05-2007 21:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Achch, ta aleja czereśniowa... mniammm Śmiech

Anita dobrze zrobiła, że napisała o jedzeniu - ja dodam od siebie, że świetnie sprawdza się mleko z płatkami - "uchate" można przechowywać pod namiotem nawet po otwarciu (nie sprawdziłam, jak długo, bo zjadaliśmy je w ciągu doby), no i oczywiście rzeczy do opiekania nad ogniskiem - żółty ser i kiełbasa. Chleb z dżemem, jak ktoś lubi, też jest świetny, i pasztety w małych puszeczkach. Oczywiście dla osób, które stale jeżdżą pod namiot, są to rzeczy oczywiste, ale post Anity uświadomił mi, że jeszcze do niedawna sama o tym nie wiedziałam, więc może komuś się to przyda.

[Ludzie, jestem nienormalna - czytam ten wątek w kółko i już się czuję, jakbym była w Bielawie! Łiiii!!!!! Love I jak to miło, że wszyscy się od razu odezwali! No dobra, nie wszyscy, ale sporo ludków.]

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 30-05-2007 21:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zair Ugru-nad napisał(a) (zobacz wpis):

Eee... chciałaś powiedzieć "ubranych normalnie" Jestem rozwalony

Nio właśnie to chciałam powiedzieć Elfik
Zatem - khem khem wieeeeeeeeeelgachny uśmiech - można zabrać jakiś V - erowy strój Z przymrużeniem oka ale na Tolk Folku nosi sie w stylu (według uznania Elfik ) I, II, III i początku IV Ery Z przymrużeniem oka

Cytat:
Z wszelakiego rodzaju odzień śródziemnych polecam szczerze wszelkiego rodzaju koszule/tuniki lniane - len się najlepiej sprawdza w warunkach haradzkich (lepiej niż bawełna) Z przymrużeniem oka Wbrew pozorom wełna również jest doskonała - bo w chłodzie grzeje, a w upale wykazuje własności izolujące Z przymrużeniem oka Ja zeszłoroczny TF przechodziłam w czarnych wełnianych spodniach, szytych na wzór XV-wieczny.

Uwaga na suknie z aksamitu Uśmiech Saurona ;D jest w nich niesamowicie gorąco, jeśli już to polecam cienki welur Uśmiech Jestem za No i sprawdzają się płaskie sandały tudzież martensy Z przymrużeniem oka - pole jest pełne dołków i wyboi więc obcasy lepiej spokojnie zostawić w domu Z przymrużeniem oka

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Achika

Wpisy: 446

Wysłany: 30-05-2007 21:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wypowiedź Nifrodel o strojach przypomniała mi, że można nowym napomknąć o proporcach - otóż miłym tolkfolkowym zwyczajem jest ozdabianie namiotów własnoręcznie zrobionymi "chorągwiami" z motywami mniej lub bardziej tolkienowskimi (tzn. od herbu jakiegoś konkretnego elfiego rodu po np. konia). Fajnie to wygląda, a i ułatwia orientację w przestrzeni ("Mieszkam obok tego zielonego namiotu z gwiazdą Feanora..." itp).
Co bardziej zapobiegliwi od razu przywożą ze sobą kijki do umocowania, bo, jak wykazała praktyka, znalezienie odpowiednio prostej gałęzi w lesie jest niemal awykonalne. Oczywiście można przyczepić proporzec bezpośrednio do namiotu.

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 30-05-2007 21:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I zapasowe struny do brzdąkadła (to do brzdąkających na instrumentach i siebie samego, cobym nie zapomniał Jestem rozwalony )
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następna

Temat: Tolk Folk - dla tych, którzy pierwszy raz (Strona 2 z 26)

Skocz do: