Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Tolk Folk - dla tych, którzy pierwszy raz (Strona 3 z 26)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3891

Wysłany: 30-05-2007 23:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Balduran De'Arnise napisał(a) (zobacz wpis):
Powtórzę to co powiedziała Achika - Latarka to bezapelacyjnie obowiązek, nawet nie zdajecie sobie sprawy jaki deficyt ich mamy zawsze Pserwa
(A chodzenie między nocą między zdradliwymi linkami i krzakami to niezbyt bezpieczna rozrywka)

Ja zwykle używam w tym celu komórki i się sprawdza ;P Ale fakt, że latarka jest wygodniejsza.

Upały w ostatnim roku były koszmarne, może byśmy tak zbudowali sobie jakiś szałas na środku czy coś by było gdzie się schować. Ewentualnie trzeba będzie uciekać do lasu.Mam jednak nadzieję, że nie będzie tak grzało, bo znowu będę chodzić wściekła i prawie z nikim nie porozmawiam wściekły

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 30-05-2007 23:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak przeglądam relacje z kolejnych tf, to widzę nastepującą prawidłowość: pogoda powtarza się co dwa lata. Albo upał (2004, 2006), albo leje (2005). Mamy rok nieparzysty, trza zabrać zapas folii antydeszczowych Pserwa

...obym był fałszywym prorokiem...

Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2726
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 30-05-2007 23:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ale kraczesz Adi Ble Ble ;D Ratujcie bo go pobiję Nic nowego Ić odpukać w niemalowane, co? Wałkiem go!

Pogodę warto sprawdzać w: http://weather.icm.edu.pl/ (dzięki Zair za linka Lubimy się, sprawdza się Elfik Jestem za )

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 841

Wysłany: 30-05-2007 23:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
Jak przeglądam relacje z kolejnych tf, to widzę nastepującą prawidłowość: pogoda powtarza się co dwa lata. Albo upał (2004, 2006), albo leje (2005). Mamy rok nieparzysty, trza zabrać zapas folii antydeszczowych Pserwa

O ile pamiętam, to w 2004 (byłam wtedy po raz pierwszy na TF-ie), było raczej chłodno - przynajmniej w sobotę i niedzielę Z przymrużeniem oka Sobotni pokaz walki był w deszczu, na drugi dzień nie narzekaliśmy na zbyt ciepłe ubiory, a dziewczyny w lekkich sukienkach zmarzły Jestem przeciw

W każdym razie jednak warto się przygotować na zmienną pogodę, choćby dlatego, że jest to lipiec, najbardziej kapryśny pogodowo miesiąc w naszych górkach.

Powrót do góry

Adiemus

Wysłany: 30-05-2007 23:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

w 2004 grzało jak diabli -kto larpował, ten pamięta Jestem rozwalony
a że noce były zimne? a raz padało? wyjątek, regułę potwierdzajacy Złośliwy uśmiech

doobra, przestaję się wygłupiać Język W każdym razie dobrze pamiętać, że zawsze prościej rozebrać się z nadmiaru, niż ubrać w coś, czego się nie wzięło Jestem rozwalony

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3891

Wysłany: 30-05-2007 23:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Noce były straszszszliwie zzzzimne w 2004 i wietrzne, aż ciężko było przy ognisku wysiedzieć, a mimo to wtedy do świtu się siedziało wieeeeeeeeeelgachny uśmiech W dzień pogoda była przeplatana (min. przemókł mi namiot - z hipermarketu za 50 zl, nie polecam,rok później miałam 'dziurawy' aż w końcu na ostatnim TFie udało mi się mieć normalny działający sprzęt wieeeeeeeeeelgachny uśmiech), a larp rzeczywiście był na słońcu.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Misiek_h
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 302
Nieobecny(a): duchem

Wysłany: 31-05-2007 00:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak już jesteśmy przy poradach dla pierwszo-razowych namiotowiczów, to ja polecam zabranie kilka sznurków (albo chociażby nadwyżkowych sznurowadeł) Z przymrużeniem oka. Pomagają utrzymać jaki-taki porządek w namiocie (służąc za "półki" Z przymrużeniem oka ), i w razie deszczu i wilgoci można na nich zawiesić np. reklamówkę z książkami, coby nie zawilgły na ziemi Z przymrużeniem oka

Poza tym wszystkiego możliwie najmniej i najlżejsze Z przymrużeniem oka. Poduszkę do spania z powodzeniem zastępują ciuchy, których się akurat nie nosi. Duże zapasy jedzenia są bez sensu, bo tylko wala się to po namiocie, a i tak konserwa nagrzana do 40 stopni w upalny dzień nie smakuje najlepiej Z przymrużeniem oka

Cytat:
może byśmy tak zbudowali sobie jakiś szałas na środku czy coś by było gdzie się schować

Hehe tego typu pomysły (szałas, namiot, namiotowe zadaszenie) pojawiają się przy okazji każdego TFu, ale jak dotąd nic z tego nigdy nie wyszło Jestem rozwalony

Adiemus

Wysłany: 31-05-2007 00:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeszcze o jadle i ciepłych konserwach: i tak każdy wrzuci do reklamówki i zapalikuje w strumieniu, ryzykując, że albo znajdzie wewnątrz czyjś kawałek mydła*, albo jakiś ssssmeagol (polujący na rybki) wyżre połowę w nocy Złośliwy uśmiech
Zakopywania w ziemi nie polecam, temperatura niewiele niższa, a bakterie mnożą się w przedziale 5-63 Celsjusza. Więc dobra rada: KAŻDA rozpoczęta konserwa/zgrzewka wędlinki czy pasztetu powinna być zjedzona w ciągu +/- godziny od otwarcia, chyba że lubicie ryzykować zatrucia pokarmowe o różnym stopniu nasilenia Ble Ble ;D

*mnie się to zdarzyło w 2004, w torbie z piwem znalazłem Pserwa

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Następna

Temat: Tolk Folk - dla tych, którzy pierwszy raz (Strona 3 z 26)

Skocz do: