Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Praca licencjacka/zaliczeniowa/magisterska na temat Tolkiena (Strona 11 z 13)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leadriga
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 16-10-2013 13:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):

naprawde sorki za to zdziwienie. (...) no, ale u nas na dok-ach obecnie pisze sie prace na 40 stron o jakże ważkim problemie np. (niewiele przesadzając) zaopatrzenia sądu rejonowego w jakiejś mieścinie, i to kto tam był cieciem za lat stalinowskich czy PRLu. Więc chyba wymaganie krótkich i łatwych tematów jest to trend ogólny. hmmmm...

poz Uśmiech
tal

Sorry za offtop, ale mnie też zamurowało. :| Ja na proseminarium z historii miałam min. 13 stron, na licencjat jest ok. 50, a magisterka musi mieć co najmniej setkę. A o doktoratach słyszałam od promotora, że 150 to minimum wszystko mi się pomieszało , więc nawet jeśli jest taki trend, to mój instytut się w niego nie łapie.

ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 16-10-2013 18:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
naprawde sorki za to zdziwienie
spoko nic sie nie stało;p Elfik jestem ostatnim rokiem na mojej uczelni z licencjatem 10 stronnym, "mlodsze pokolenia" bedą już pisały wypociny 30 stronicowe Z przymrużeniem oka właśnie profesor mi powiedział "10 stron to na prawde nie duzo" ale potem dodał że mam bardzo obszerny temat i niestety bd musiał z czegoś zrezygnować;/

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 05-11-2013 23:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

chyba jednak zmienię temat na languages invented by Tolkien (języki stworzone przez Tolkiena). znalazłem więcej prac, książek na ten temat. myślałem o użyciu:
* the languages of Tolkien's Middle- earth
* the letters of JRR Tolkien
* Monsters & critics
* Tolkien, Artist and Illustration
* 2 prace z JRR tolkien encyclopedia scholarship and assessment : languages invented by tolkien oraz elvish compositions and grammars ;
* a getaway to sindarin
* tolkiens biography
* tolkien - a man behind the myth
* encyclopedia of fictional and fantastic languages.
jeśli znacie jeszcze jakieś gdzie owa kwestia jest poruszana to prosze o tytuł. btw prace najlepiej gdyby były krytyczne , czyli napisane przez jakiś profesorków a nie randomowe osóbki Z przymrużeniem oka czy cosik, jakies wydawnictwo uniwersyteckie (university press). z góry dzięks Z przymrużeniem oka

Eilíf
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 257

Wysłany: 07-11-2013 11:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej naukowe artykuły (wg akademików) można usiłować odszukać w magazynach "Tolkien Studies", jak sądzę. Da się ściągnąć, ale ode mnie tego nie słyszeliście Tom Bombadil A wszelkie prace drukiem wydane oficjalnymi powinny zostać uznane.

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 15-11-2013 12:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

promotor zaakceptował mój temat i bibliografie jakby co Super śmiech
btw, czemu cały czas mam "naliczone" 32 wpisy na tym forum? wiem , że to drobnostka ale mam tak już od dłuższego czasu hmmmm... ktoś wie czemu tak się dzieje?

Celembriana
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 135

Wysłany: 15-11-2013 14:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ekhem, nie btw tylko idź z tym do odpowiedniego tematu. Proszę, nawet linka podam:

http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=131

PAS Bang!PserwaBang!
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 536

Wysłany: 15-11-2013 14:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Turambar II napisał(a) (zobacz wpis):

btw, czemu cały czas mam "naliczone" 32 wpisy na tym forum? wiem , że to drobnostka ale mam tak już od dłuższego czasu hmmmm... ktoś wie czemu tak się dzieje?
Od 5 lat wpisy z działu Pod Rozbrykanym Kucykiem, czyli działu w którym znajduje się ów temat w którym piszesz, nie liczą się do licznika postów. Więcej tutaj.
Darujcie offtop Z przymrużeniem oka

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 15-11-2013 14:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ok, dzięki Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następna

Temat: Praca licencjacka/zaliczeniowa/magisterska na temat Tolkiena (Strona 11 z 13)

Skocz do: