Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Dzieci Hurina. Nasze wrażenia (Strona 8 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Dzieci Hurina i Niedokończone Opowieści Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ellin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 67

Wysłany: 30-07-2008 09:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Świetna. Naprawdę profesjonalna robota. Czyta się jednym tchem i ma się ochotę jeszcze do niej wrócić Elfik Powiem Wam, że jak zaczynałam czytać to akurat były wakacje i byłam w domu. Młodszej siostrze bardzo się podobał film PJ, więc poprosiła abym jej czytała po kawałku przed snem. I tym sposobem w miesiąc przebrnęłyśmy przez całą, a po roku wróciła do niej sama i czyta aktualnie przedostatni rozdział Uśmiech

Golden
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 72

Wysłany: 31-10-2008 09:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ksiazke przeczytalem prawie w jeden wieczor, akcja mnie wciagnela bez reszty, dobrze .M.L. napisal ze czytajac ta ksiazke masz wrazenie ze juz ja kiedys czytales ale pamietasz tylko fragmenty Uśmiech mialem takie samo uczucie czytajac pierwszy raz Dzieci Hurina.
Obecnie przeczytalem ja 2 razy i mysle ze jeszcze nie raz bede mial przyjemnosc z przeczytania jej Uśmiech

Gwaihir napisał(a) (zobacz wpis):
Należy sobie życzyć kolejnych tego typu niespodzianek ze strony spadkobierców Mistrza.

Zgadzam sie z tymi slowami w 100% i po cichu licze ze wkrotce znow czyms Nas zaskocza (czymś tzn ksiazka Uśmiech)

Ostatnio zmieniony przez Golden dnia 30-06-2009 21:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 01-05-2009 19:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Musze powiedzieć, że bardzo podoba mi się paperbackowa okładka angielskiego wydania Dzieci Hurina

Okładka Alana Lee z hardbacku budziła moje mieszane uczucia, zresztą uważam, że w polskim wydaniu jest lepsza.
Natomiast okładka z paperbacku, jest prosta i dzięki temu elegancka. Nawet ten nico kontroweryjny helm w tym wydaniu wyglada, jak dla mnie, o wiele lepiej. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

klemenko
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 370

Wysłany: 03-05-2009 18:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To musi być jakieś nowe wydanie, bo ja mam paperbacka po angielsku z klasyczną okładką z Túrinem wspartym na mieczu (HarperCollinsPublishers 2008). Myślę, że ta okładka jest nawiązaniem do innych czarnych okładek HC.

I rzeczywiście jest ładniejsza Uśmiech

Galadin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 17-05-2009 21:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jestem w trakcie czytania, ale odkąd poczułem zapach świeżej książki od razu wrócił klimat "dawnych dni" i początek przygód z dziełami Tolkiena.

Jedyne czego mogę się przyczepić do jakości wydania (w moim pisze że II, Amber) - mapka na końcu. Mogliby ją drukować w taki sposób, żeby się nie wciskała w oprawę - trzeba prawie że rozkleić okładkę aby przeczytać nazwy które niefortunnie znalazły się między dwoma stronami.

A co do ekranizacji - nawet gdyby pojawiły się nieścisłości i zmiany na potrzeby filmu, to bardzo chętnie zobaczyłbym kolejne takie dzieło w kinie. Te bitwy, królestwa, całą rodzinkę Hurina. Tylko że musiałaby to robić chyba ta sama ekipa co WP - czuliby o co biega, a w dodatku mają już ogromne doświadczenie. Chociaż w sumie 10 latek niedługo stuknie WP, a na horyzoncie chcą rozbijać Hobbita na dwa filmy. :/
Powrót do góry

Tinwerína Míriel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 74
Nieobecny(a): wpatrzona w zachód słońca w Henneth Annun

Wysłany: 17-05-2009 22:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Musze powiedzieć, że bardzo podoba mi się paperbackowa okładka angielskiego wydania

No faktycznie, ładna, nawet bardzo. Ja mam akurat angielskiego hardbacka z Túrinem opierającym się na mieczu. Nie mogę powiedzieć, że jest brzydka, ale ta nowa zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu

Galadin napisał(a) (zobacz wpis):
A co do ekranizacji - nawet gdyby pojawiły się nieścisłości i zmiany na potrzeby filmu, to bardzo chętnie zobaczyłbym kolejne takie dzieło w kinie.

Z jednej strony zobaczyłabym chętnie, wszak materiał na scenariusz wspaniały, ale z drugiej boję się tego, na co mogą wpaść twórcy filmu. Do historii Túrina mam szczególny sentyment i nie zniosłabym żadnych udziwnień i dodatków "made in Hollywood." Elfik

A luz dos astros nos Mares Poentes.
Powrót do góry

Julia Baggins
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 21-08-2009 20:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"Dzieci Hurina" bardzo mi się spodobały, naprawdę piękna książka. Szkoda, że taka krótka Język Tylko irytowało mnie to, że bodajże trzy rozdziały zdradzały śmierć niektórych postaci, czyli "Śmierć ...". Już przywykłam, że niemal w każdym rozdziale ktoś ginął xD Czasami też miałam wrażenie, jakbym czytała jakieś streszczenie... Nie wiem skąd mi się to brało. Szkoda, że to nie Tolkien samodzielnie napisał tę książkę, tak jak np. "Władcę..." czy "Hobbita". Tak jakoś byłoby inaczej, lepiej...

No, ale mimo to książka jest bardzo ciekawa, czytając nie znudziła mi się ani na moment Z przymrużeniem oka Turin to naprawdę bohater tragiczny. Stracił tyle w życiu, zabił jeszcze swojego przyjaciela, lecz nieświadomie.. To gorsze, niżby stracił go z rąk wroga, moim zdaniem... W książce było tyle momentów, smutnych i podniosłych, że czytając chciało się ryczeć Smutek
Książkę zaliczam do jednej z najsmutniejszych książek, jakie kiedykolwiek czytałam (mogę nawet śmiało powiedzieć, że była najsmutniejsza). Losy dzieci Hurina pozostaną na długo w mojej pamięci, to na pewno.

"Wydało mu się, jak we śnie tamtej nocy w domu Bombadila, że szara zasłona deszczu przemienia się w srebrne szkło i rozsuwa, ukazując białe wybrzeże, a za nim daleko zielony kraj w blasku wschodzącego szybko słońca."
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 24-08-2009 02:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Do połowy było całkiem nieźle, ale od połowy wynudziłam się strasznie i skończyłam tylko z fanowskiego obowiązku. Jako nowela filmowa do przerobienia na scenariusz to by się super nadawało, bo proste jest. Ale poza tym to ciągnie się jak smród za pospolitym ruszeniem Śmiech Najwyraźniej materiał, który w Silmie zajmował jakąs rozumną ilość miejsca i nadawał się na jakies nie za długie opowiadanie albo jeden rozdział, tutaj został na siłę powiększony. Bardzo brak podczas czytania reszty treści Silmowych, za to sztucznie rozepchano jeden rozdział książki, do rozmiarów książki Smutek
poz
tal

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Dzieci Hurina i Niedokończone Opowieści Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Dzieci Hurina. Nasze wrażenia (Strona 8 z 9)

Skocz do: