Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: Dzieci Hurina. Nasze wrażenia (Strona 6 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Beren i Lúthien, Dzieci Hurina oraz Niedokończone Opowieści Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Natolin
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 382

Wysłany: 15-10-2007 15:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najpierw zajmę się wyglądem książki. Dzieci Hurina według mnie są pięknie bardzo wydane. Ale uważam, że mają zbyt duży format. Duży format, dużej wielkości litery. A takie litery dla mnie wolniej się czyta.

Jeśli chodzi o treść to była dla mnie nowość. Nie czytałem jeszcze Silmarillionu oops, zawstydzenie (mam nadzieje, że już niedługo przeczytam), a dzieje Śródziemia z przed WP i Hobbita znałem wyrywkowo z neta. Dzięki Dzieciom dowiedziałem się wreszcie co ten Beleriand i wiele innych rzeczy. Jako mało znającego starsze dzieje Śródziemia przydał mi się bardzo obszerny spis imion, nazw własnych i geograficznych Uśmiech Saurona ;D .

A jeśli chodzi co czułem po przeczytaniu Dzieci. No to czułem współczucie dla Turina po tym co się stało pod koniec książki.
Powrót do góry

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 31-10-2007 23:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jestem ciągle w trakcie ich czytania (gdzieś w połowie). Dotychczas mam pozytywne wrażenia Uśmiech Oprócz tego, że są napisane bardzo...em, ładnie (?) (nie wiem czy to dobre określenie Super śmiech ) to mam jeszcze wrażenie, że to nie jest kolejna banalna książka. Prawie za każdym ruchem bohaterów książki kryje się głębszy sens. Podoba mi się to Język

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Meldagor

Wpisy: 447

Wysłany: 01-11-2007 15:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmmm... Dzieciom Hurina z pewnością dużo zawdzięczam. To właśnie dzięki nim znów zainteresowałem sie Tolkienem, zapisałem na forum, a od czasu, jak je dostałem, moja kolekcja tolkienowska powiększyła się o 8 pozycji (i 8 Aiglosów Z przymrużeniem oka ).

Wydanie książki bardzo mi się podoba, aczkolwiek jest to typowe wydanie do postawienia na półce i czytania w domu (a nie np. na żaglówce lub w tramwaju). Bardzo podobają mi się ilustracje, a poza tym lubię, kiedy nad tytułami rozdziałów widnieją czarno-białe szkice.

A co do samej treści. Czytając Dzieci Hurina byłem świeżo po lekturze Silmarillionu a przed lekturą Niedokończonych Opowieści, czyli właściwie w najlepszej możliwej sytuacji (zaznajomiłem się jako-tako z dziejami pierwszej ery, ale historię Turina znałem wyrywkowo). Książkę pochłonąłem chyba w 2 albo 3 dni (a musicie wiedzieć, że kiedy jestem w domu, tj. mam dostep do neta i telewizji czytam baaardzo mało oops, zawstydzenie ). Bardzo cieszy mnie, że istnieje kolejna książka Tolkiena o wartkiej akcji i spójnej treści, przy czytanie której nie muszę zerkać co 2 strony do słowniczka. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Vanima
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 70

Wysłany: 03-11-2007 20:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"Dzieci Hurina" wywarły na mnie duże wrażenie. Książka podobała mi się bardzo, życie Turina było okropnym dramatem tylko dlatego, że Morgoth go przeklął. Tragedia rodzeństwa urzekła mnie i moją mamę. Pod koniec nie płakałam Smutek tylko dlatego, że wiedziałam jak się skończy bo czytałam "Silmarillion". Książkę jak najbardziej polecam. Jestem za

Mithrandir007
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 08-12-2007 18:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

również bardzo polecam książkę!! historia mnie urzekła (choć czy mogło być inaczej? Uśmiech bardzo podobalo mi się również to, że nie musiałam co chwilę spoglądać do słowniczka ;], no i oczywiście piekne ilustracje Alana Lee victory
POLECAM!

Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają zasługuje na życie. Czy możesz ich im obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.
Powrót do góry

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 12-12-2007 22:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No i wreszcie przeczytałam Dzieci.... Jakie są moje wrażenia? Bardzo pozytywne uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy Już wcześniej mniej więcej wiedziałam, co się działo z Turinem, ale teraz jego historia została mi jeszcze bardziej przybliżona. I niech sobie mówią co chcą antytolkienowcy - Dzieci Hurina są świetne! Pomińmy, że Turin miał własną siostrę za żonę itd. (bo już słyszałam od mojego otoczenia, że ta opowieść rozsławia zły stosunek do rodziny) ale to przecież nieodmienna część tej historii. I oczywiście kończy się samobójstwem (nawet podwójnym!)...

Lektura jest pyszka to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę Uśmiech

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Olórin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 29-12-2007 08:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie czytałem tej książki ale czytałem ją w niedokończonych opowieściach.

No i tu sobie stawiam pytanie czy warto kupić książkę dzieci hurina jeśli ma się NO??? hmmmm...

Seregon

Wpisy: 502

Wysłany: 29-12-2007 12:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Olórin napisał(a) (zobacz wpis):
Nie czytałem tej książki ale czytałem ją w niedokończonych opowieściach. No i tu sobie stawiam pytanie czy warto kupić książkę dzieci hurina jeśli ma się NO??? hmmmm...
Warto. "DH" są ilustrowane, a przedstawiona w nich historia jest rozbudowana, zamieszone są fragmenty, których nie ma w "NO".

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Beren i Lúthien, Dzieci Hurina oraz Niedokończone Opowieści Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Dzieci Hurina. Nasze wrażenia (Strona 6 z 10)

Skocz do: