Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Film Dzieci Hurina (Strona 3 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 28-03-2008 10:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tfu tfu tfu -masz rację, Tal -pomyliłem Ironsa z Liamem Neesonem Jestem rozwalony Po prostu Eragona pamiętam dość mgliście i zwróciłem uwagę głównie na kabacik -wydawało mi się, że był to kostium Broma Pserwa Muszę obejrzeć once more. (btw z czego pochodzą sceny z Liamem? wydają mi się znajome...)
Natomiast teraz, oglądając ponownie w celu sprawdzenia obecności lub braku Jeremiego, upewniłem się, że pamięc mnie nie myli -są w trailerku przynajmiej dwie sceny z Legendy Ridley'a Scotta. Ta dziewczyna idąca przez kwitnący las i ponownie biegnąca później wśród mrocznych, czarnych kolumn.
Muszę sobie jeszcze odświeżyć Neverending Story Petersena -występował tam dziadek podobny jakby do tego, o którego nam chodzi Jestem rozwalony (w okolicach Wyroczni) -sprawdzę, czy to przypadkiem nie ten Język

Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 28-03-2008 21:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sceny z Liamem sa z Królestwa niebieskiego - pojedyne w lesie między
"drużyną", zbieraniną najemników Liama a chyba krzyżowcami.
Dziadek na pewno nie jest z Petersena Uśmiech bo tamtego dobrze pamiętam, i kostium i charakteryzacja całkiem inne. U Petersena nie było też takich wielkich głazów, a dziadek nie miał worka na plecach. Uśmiech
Legenda - skojarzyłam dziewczę idace przez ogród, ale niebieskich kolumn nie Uśmiech
Przy okazji - niedawno znalazłam strony o tym starym serialu BBC "Robin z Sherwood", zresztą niedawno rzucili to na dvd w 3 sezonach - ponoć dlatego, że to teraz kultowy serial. I udało mi się kupić sezon 1 ale 2 już nie Smutek
Na jednej ze stron, chyba nawet autora serii napisali coś co sprawiło, że parsknęłam śmiechem. Bo się okazuję, że ani Władca ani Harry Potter ani inne modne serie nie były pierwsze w tej dziedzinie. W latach 80-tych ten słynny ale całkiem przez krytyków nie zauważony serial z muzyką Clannad był oskarżany o propagowanie magii i okultyzmu Śmiech Jak to przeczytałam to padłam Śmiech
A czemu był? Bo tam był Herne Śmiech Jestem rozwalony
Nie dlatego, że tam był de Belleme Uśmiech
poz
tal

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 02-04-2008 12:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To w sumie informacja odgrzewana co nieco, ale warta przypomnienia, zwłaszcza dla tych, ktorzy wydają kategoryczne sądy. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=19929 napisał(a):
Hollywood studios are eager to buy the film rights of the new book, according to David Brawn, director at Tolkien publisher HarperCollins.

"We all want this first and foremost to enjoy life as a book," said Brawn. "No one's saying never to a film (but) the film rights are reserved by the estate. We want to see what reaction it gets and then let it run its course."

[Wytłuszczenia - M.L.]

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Forneithel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 223

Wysłany: 15-05-2008 22:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wracając jeszcze do filmiku - na 90% nie ma tam scen z Eragona, bo chyba widziałam już ten filmik przed premierą tamtego. Za to jest jeszcze Trzynasty Wojownik, jeden film o Pocahontas (nie pamiętam tytułu, ale film nowy - w każdym bądź razie Turin to Collin Farell) i Pasja (czy ktoś to zauważył? bo nie doczytałam tematu Pserwa )
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 13-10-2014 21:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Odgrzeję starego kotleta. Nie zgadzam się z twierdzeniami, że książka byłaby trudna do nakręcenia. Moim zdaniem idealnie nadaje się na scenariusz. Lepiej niż WP a nawet Hobbit. Ma dość akcji, dramatycznych zwrotów akcji, jest nawet wątek kazirodczy, żyć nie umierać dla współczesnych reżyserów, pytanie tylko czy my powinniśmy się cieszyć. Wszystko zależy kto będzie reżyserem i byleby nie był to PJ, choć gdybym miał wybór on albo M. Night Shyamalan, to jednak wolę Jacksona.
Oczywiście to nie będzie kwestia najbliższej przyszłości. Spodziewałem się wcześniej w tym wątku, że powstanie do końca 2018 roku, ale chyba nie. Najpierw musi przebrzmieć Hobbit, w tym roku kończymy, za rok wersja rozszerzona.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 14-10-2014 01:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Byloby nieźle imo, gdyby DH powstały w konwencji takiego serialu ja Gra o Tron, oczywiscie znacznie krótszego. Może z 10 odcinków by wystarczyło.
poz Uśmiech
tal

Ellesare
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 47

Wysłany: 14-10-2014 08:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

jak serial, to czemu nie od razu cały Silmarillion? Tylko budżet musiał by być dość spory.

JS
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 115

Wysłany: 14-10-2014 09:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ellesare napisał(a) (zobacz wpis):
jak serial, to czemu nie od razu cały Silmarillion? Tylko budżet musiał by być dość spory.

Silmarillion jako jeden serial? Nawet przy założeniu olbrzymiej liczby sezonów to i tak niewykonalne. Za duża różnorodność materiału.
Jak już to coś w stylu MCU, z serialami, filmami i może kilkoma animacjami.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Film Dzieci Hurina (Strona 3 z 5)

Skocz do: