Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: Elendilion - Tolkienowski Serwis Informacyjny (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 879

Wysłany: 11-04-2007 20:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L.-u, świetnie, gdybyś samodzielnie wpisywał te komunikaty. Ale jeżeli nie możesz, na pewno uda się coś zrobić. Czy Spotkania mają jakieś logo? Jaki element graficzny mógłby towarzyszyć newsom o Waszych spotkaniach?

Sirielle, zapytam Athrandira o RSS. Dam Ci niedługo odpowiedź.

Tymczasem pojawiły się nowe wiadomości Uśmiech

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 426

Wysłany: 12-04-2007 08:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rzeczywiście stronka jest miła dla oka - trochę jak gazeta - zdaje się, że to tak miało być ( zasadniczo nie czytam gazet Nie Nie )
Przepraszam z góry ale tak jakoś mi się odrazu pomyślało - imperium Elendilów rozszerza się Uśmiech Saurona ;D
Przeczytałam wszystkie za - a mimo to mam coś przeciw - przypomniało mi się nagle, że niedawno Osse błagał o pomoc gdyż był ciężko chory i prosił by ktoś mu pomógł w newsach hmmmm... i jakoś nikt się nie odezwał Nie Nie cóż Elendile tworzą nową stronę. Może to i dobrze, możliwe, że takie jest "rynkowe" zapotrzebowanie. Lecz jakos tak mi się zrobiło smutno Smutek bo chyba historia zatacza koła ( czy to dobrze powiedziane M.L-u?)
Dlaczego padły grody i królestwa Elfów? A no ludziska nie mieli czasu by przybyć na czas z pomocą bo musieli budować pomniki własnej świetności. Uśmiech Saurona ;D Nie występuję przecie tej stronie mam tylko takie luźne skojarzenia podczas porannych porządków Ratujcie bo go pobiję
Niestety ja mam powolny komputer z internetem i ograniczony czas korzystania z palantira - zazwyczaj nagrywam interesujące mnie strony na płytę i odczytuję w wolnych chwilach na innym komputerze, na którym pracuję. I odwiedzam te strony, które mi się nagrywają na płytę Ble Ble ;D
Dziękuję tym autorom stron, którzy na to pozwalają chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki
Mimo wszystok życzę powodzenia Uśmiech
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 12-04-2007 08:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L.-u, pojawił się już pierwszy news o Spotkaniu Tolkienologicznym. Dzięki za copyrights! Uśmiech

Sirielle, na czym polega Twój problem? Widzę, że już 16 osób otrzymuje powiadomienia RSS. Tam jest kilka opcji otrzymywania takich powiadomień (ale przyznam się, że dla mnie to wciąż czarna magia, bo sam nie korzystam z takiej możliwości).

Annael, słowa o "imperium" są trochę nie fair. Jakoś tak niefajnie mi się zrobiło...

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 12-04-2007 11:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No właśnie nie wiem, jak tego użyć, ale może przeniosę pytanie do wątku z poradami komputerowymi, pewnie nie ja jedna sie nad tym zastanawiam, odpowiedź się przyda innym.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 12-04-2007 18:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Odpowiem Ci, Sirielle tutaj. Athrandir przesyła Ci takie wyjaśnienie:

Cytat:
RSS to technologia, która służy do przesyłania nagłówków (lub całych treści) wpisów/newsów publikowanych w serwisie internetowym. Dana osoba, która chce się podłączyć do takiego kanału, potrzebuje odpowiedniego programu (np. RssSpeed, Google Reader ) lub zwykłej przeglądarki wyposażonej w obsługę RSS: Firefox, Opera itd. Aby otrzymywać informacje o nowych wpisach za pomocą RSS, trzeba kliknąć w link na stronie głównej Elendilionu (prawy dolny róg obrazka z lasem) albo w ikonkę RSS na prawo od adresu HTTP naszego serwisu. Odpowiedni program powinien zająć się dalszymi etapami podłączania.

Już sobie to uruchomiłem. Ponieważ jestem klientem Google'a, uruchomiłem sobie kanał googlowy (kliknąłem na stronie, do której kieruje link w nagłówku Elendilionu na button z napisem "Add to Google"). Teraz na mojej zindywidualizowanej stronie w Googlu pojawiają mi się nagłówki nowych newsów oraz komentarzy.

A tak na marginesie, Elendilion ma już 15 newsów. Z wielu różnych dziedzin. Serdecznie Was zapraszam do lektury i współtworzenia serwisu.

Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 28-04-2007 11:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ta animacja informuje o najnowszych newsach. Serdecznie zapraszamy! Mamy już 42 nowe wiadomości. Ostatnia z nich wyjątkowo interesująca dla tych, których interesują Dzieci Húrina:

Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 29-04-2007 08:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo podoba mi się szata graficzna. Oklaski Wiadomości także bardzo ciekawe... Naprawdę warto zaglądać na tę stronę!

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 29-04-2007 08:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Seregon napisał(a) (zobacz wpis):
Bardzo podoba mi się szata graficzna. Oklaski Wiadomości także bardzo ciekawe... Naprawdę warto zaglądać na tę stronę!

Dzięki! chwała wam, chylę czoła, dzięki Serwis budujemy od samych podstaw, ale zaczyna przybierać coraz fajniejszy kształt. Cieszy nas to, że coraz więcej ludzi tworzy newsy. Każdy z Was może zostać twórcą tego serwisu. Zapraszamy!

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Elendilion - Tolkienowski Serwis Informacyjny (Strona 2 z 3)

Skocz do: