Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: Hobbicki domek dla lalek (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Achika
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 446

Wysłany: 03-04-2007 20:34    Temat wpisu: Hobbicki domek dla lalek Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem, czy to do tego działu, ale w razie czego admin poprawi.

Znalazłam na liście pl.rec.fantastyka.sf-f:
Cytat:

> http://community.livejournal.com/little_world/39277.html?view=211565
A historia projektu i "the making of" tutaj:
http://community.livejournal.com/little_world/30571.html

Ktoś zrobił "hobbicki domek dla lalek" czyli, innymi słowy, miniaturę. Podziwiam dopracowanie szczegółów.
Ale komuś się nudziło....

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 03-04-2007 23:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A czemu by nie? Ble Ble ;D
Są ludzie, którzy z setek paczek zapałek budują zamki, inni lepią model kolejnego żaglowca (chociaż na półkach stoi już dziesiętnaście Jestem rozwalony ), jeszcze inni (z nudów, a co Spox ) smażą kolejny fanfik Pserwa -to można walnąć hoppicki domek dla lalek.
Oryginalniejsze to, niż kupić gotowca z Kenem i trzema Barbi Język

Powrót do góry

Avari

Wpisy: 566

Wysłany: 04-04-2007 06:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niesamowite...
Kiedyś byłam w Art Institute w Chicago i tam widziałam wystawę miniaturowych pomieszczeń. Jak zobaczyłam zdjęcia owego"domku dla lalek" to natychmiast skojarzyły mi się tamte prace. Dbałość o szczegóły, detale i ich wykonania jest bardzo podobne.
Jestem pod wielkim wrażeniem i podziwiam kogoś, kto potrafił stworzyć coś tak pięknego.

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

Seregon

Wpisy: 502

Wysłany: 05-04-2007 02:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Faktycznie, arcydzieło. uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy Obawiam się jednak, że jest nietrwałe i wystarczy kopnąć nogą, a się rozpadnie (jak zawsze muszę krakać). Zastanawiam się, czym zdobili wzór na drzwiach. Chyba farbkami do szkła, którymi wykonali witrażyki. Też nimi maluję i myślę, że mogłyby się trzymać drewna. hę? I te posadzki, takie dokładne... Piękne... Nie mówiąc o świetnym sekretarzyku Bilba, lampie wiszącej nad stołem w kuchni, uroczych kufelkach, wazie i desce do krojenia (ale to pewno fabrykaty). Zaciekawiło mnie oświetlenie, tworzące cały klimat. Jeżeli ktoś popodłączał te wszystkie drobniutkie choinkowe żaróweczki, to jestem pełna uznania. Ciekawe, czy to prawdziwe światła, czy domalowane komputerowo na zdjęciach? hę?

blaha
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 15-04-2007 11:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kiedy po raz pierwszy przeczytałem Hobbita, miałem wielką ochotę na zbudowanie właśnie takiego domku. Coś tam zacząłem modzić, ale brak większej ilości informacji uniemożliwił mi to, tak samo ja mój młody (choć nadal) wiek. Bo obejrzeniu tego dzieła (CUDO!) ponownie zaczynam zbieranie informacji i może do końca wakacji uda się coś zbudować. Zobaczymy choć to takie małe marzenie... Wspaniała praca tego autora i ile pracy, mhmm
Powrót do góry

Avalonne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 153
Nieobecny(a): Niech łaska Valarów cię prowadzi!

Wysłany: 20-04-2007 07:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właśnie oglądałam fotki domku. Cudowny Love Love Love Naprawdę, trzeba wielkiej precyzji, aby takie cudeńko zbudować w małym rozmiarze... Z przymrużeniem oka Elfik Bardzo mi się podoba Uśmiech
cierpi wraz z Tobą, lecz jego granie
Płynące ponad czasem i światów granicą
Powtórzą fale o brzeg bijące... płakaniem...
Powrót do góry

Nerwena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50
Nieobecny(a): Zagubiona na uniwerku w Mordorze

Wysłany: 02-02-2013 21:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam jeszcze lalki z dzieciństwa, więc czemu by nie? Bardzo dopracowane szczegóły, nawet są frędzelki przy dywaniku Love I światła się świecą. Muszę poprosić rodziców o takie cudeńko hmmmm...
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Hobbicki domek dla lalek (Strona 1 z 1)

Skocz do: