Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Pośród Mędrców tylko ja badam sprawy hobbitów: to skromna gałąź wiedzy, lecz pełna niespodzianek." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Rhapsody (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nenril
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 16-03-2007 19:49    Temat wpisu: Rhapsody Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem czy poruszenie w tym dziale tematu o zespole grającym symfoniczny power metal jest słuszny. Oni nie opierali swoich utworów na twórczości Mistrza, ale stworzyli własny świat, który bardzo mi przypomina świat stworzony przez Tolkiena. Tu jest strona tej wspaniałej kapeli:
http://www.epic-metal.com/host/poland/.
A jakie są wasze opinie na temat twórczości Włochów?
Powrót do góry

Elanor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 365

Wysłany: 16-03-2007 20:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rhapsody słuchałam przez jakiś czas, melodyjki mają przyjemne, dodatek smyczków w większości przypadków bardzo dobrze wychodzi. Niestety w pewnym momencie popełniłam błąd i wsłuchałam się dokładniej w ich teksty. Jakoś od tego czasu mi przeszło. Słaby wokal + zabójczy włoski akcent + miałkie teksty przezwyciężyły moją sympatię do w gruncie rzeczy niegłupiej muzyki.

Kristof

Wpisy: 279
Nieobecny(a): Zaglądam tylko w tematach TFowych

Wysłany: 17-03-2007 11:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No ja kiedyś lubiłem Rhapsody bardziej niż teraz, ale nigdy nie wielbiłem tego zespołu. Teksty to faktycznie porażka, ale można się w sumie nawet pośmiać. Mnie bardziej zniechęca to, że momentami ta muzyka brzmi po prostu obciachowo... No i właściwie której płyty by się nie wzięło do ręki, dostanie się te same utwory, chociaż niby inne Uśmiech
Świat przez nich wymyślony to też niziny. To żadna sztuka wrzucić do jednego gara wszystkie możliwe istoty mityczne i dodać od siebie parę nazw własnych Uśmiech No ale przecież nie o to chodzi w tej muzyce, więc to nie jest jakiś wielki zarzut.

Na zachód wysyła!
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 841

Wysłany: 17-03-2007 12:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W muzyce Rhapsody podoba mi się czysto instrumentalny sposób wykonania, aranżacja melodii dawnych (np. utwór "March of the Swordmasters"), natomiast same teksty już dużo mniej - są banalne, czasami zbyt patetyczne. Inna sprawa, że mój zachwyt wierszami z HoME śpiewanymi przez Summoning podniósł dość mocno poprzeczkę wymagań mojej ekscentrycznej duszy Złośliwy uśmiech

Jeśli idzie o Rhapsody, tak naprawdę i w 100% podoba mi się jeden utwór z płyty "Symphony of the Enchanted Lands II" - Guardiani Del Destino. Śpiewany jest po włosku. Podoba mi się głównie dlatego, że wywołuje u mnie bardzo silne skojarzenia z południowymi prowincjami Gondoru - głównie okolicami portu Linhir oraz wybrzeżem z widokiem na Tol Falas Złośliwy uśmiech Pewnie dlatego, że często słuchałam tego albumu rok temu wiosną, kiedy akurat z atlasem Śródziemia przed nosem pisałam co nieco o tym właśnie rejonie.

Ogólnie rzecz biorąc - też niegdyś bardziej lubiłam Rhapsody, teraz lubię od czasu do czasu do tej muzyki wrócić, jednak bardzo muszę się pilnować, aby nie wsłuchiwać się w teksty Złośliwy uśmiech

Powrót do góry

Nenril
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 17-03-2007 13:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja ostatnio lubię pisać fanficki związane ze światem, które stworzyli. Wystarczy poczytać Emerald Sword Sagę lub The Dark Sekret to od razu można zrozumieć sens opowieści zawartej na płytkach Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Tarutaned
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 18-03-2007 22:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Od Rhapsody zaczęła się tak naprawdę moja przygoda z metalem i przez jakiś czas (3 miesiące mniej więcej Język ) wręcz ich uwilebiałam Śmiech Zachwyt nieco zmalał, kiedy poznałam Blind Guardian, Nightwisha itp., a Rhapsody wydało mi się jakieś takie... plastikowe i tandetne. Zresztą to wrażenie jeszcze się pogłębiło po przypadkowym obejrzeniu ich teledysku - wrażenie piorunujące Jestem rozwalony (da się znaleźć gdzieś na www.teledyski.onet.pl). Teraz w sumie wracam do nich baaardzo rzadko, ale nie ukrywam, że sentyment pozostał Uśmiech
Lecz biedny jestem, me skarby - w marzeniach
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach

W. B. Yeats
Powrót do góry

Kristof

Wpisy: 279
Nieobecny(a): Zaglądam tylko w tematach TFowych

Wysłany: 19-03-2007 20:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tarutaned napisał(a) (zobacz wpis):

Zresztą to wrażenie jeszcze się pogłębiło po przypadkowym obejrzeniu ich teledysku - wrażenie piorunujące Jestem rozwalony

Oooo tak, teledyski Rhapsody to wyższa półka tandety i obciachu Uśmiech Polecam "Holy Thunderforce" Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Na zachód wysyła!
Powrót do góry

Mikołaj
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 23-03-2007 22:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja natomiast bardzo lubię Rhapsody (bądź, jak wolą niektórzy, Rhapsody of Fire), głównie ze względu na wspaniały warsztat muzyków i "żywość" instrumentów. No i bardzo lubię power metal Uśmiech

...ale i tak najlepszą muzykę w tych klimatach gra Summoning (mimo programowanej perkusji Ratujcie bo go pobiję )

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Rhapsody (Strona 1 z 2)

Skocz do: