Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Co o nas myśli Jerzy Łoziński (Strona 4 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monisia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 25-02-2002 10:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
I Lozinski nikogo nie obrazil- on tylko stwierdzil, ze nie leka sie 'zadnych tam fanow'. A powinien? Darujcie...

Jacyś tam fani to określenie typowo pogardliwie i nacechowane negatywnie. A wiem, bo język polski wałkowałam przez dwa tygodnie niemal bez przerwy i mi się prawie na mózg rzuciło Uśmiech. Czy powinien się nas bać? Raczej nie. Ale powinien się z nami liczyć.

Cytat:
No i proszę Monisia już rozpoczęła sezon łowiecki na tłumacza...

Nie rozpoczęłam żadnego sezonu łowieckiego. Po prostu powiedziałam, co myślę. Zresztą robię tak zawsze (no, prawie, bo są przypadki, kiedy lepiej trzymać język za zębami - na przykład, kiedy masz ochotę nabluzgać na dyrektora swojej szkoły Super śmiech ). Jak się komuś to nie podoba, cóż, nie moja wina.

Cytat:
Tylko dlaczego wyrażasz się o nim per "Łozina"? Nie jest to zbyt grzeczne i chyba nie podobałoby ci się gdyby ktoś złośliwie przekręcał Twoje nazwisko?

Ta "Łozina" to idealne odwzrorowanie mojego stosunku do tego tłumacza. Mam do tego w końcu prawo. I owszem, nie byłoby mi przyjemnie, gdyby ktoś przekręcał złośliwie moje nazwisko, ale złośliwe nazwiska przekręcanie ma to do siebie, że nie ma wywoływać przyjemnego efektu. Jeżeli Cię to razi, mogę przestać mówić Łozina, a zacząć pisać Łoziński. Nie ma problemu, nie zależy mi na tym. Chodzi po prostu o negatywne nacechowanie mojej wypowiedzi, bo negatywną opinię mam o tym czlowieku. To wszystko.

magda
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37

Wysłany: 25-02-2002 15:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
A także, że jeżeli chcesz być szanowany, najpierw sam szanuj.
no właśnie. mam tylko pytanie... czy dopiero po zetknięciu się z wypowiedzią p. Łozińskiego na temat jakichś tam fanów zaczęłaś określać go jako Łoziń, czy może już wcześniej go nie szanowałaś?
Powrót do góry

Monisia

Wysłany: 25-02-2002 15:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie, ale to nie zmienia faktu. Chodzi o to, że wśród tolkienistów z mojego otoczenia krążyło swego czasu określenie na tłumaczenie Łozińskiego "Łozina", a potem przeszło na samego tłumacza. Myślę, że przezwisko trafne, tym bardziej że skrócone Uśmiech. Jeszcze raz mówię, jeżeli Wam to przeszkadza, wystarczy powiedzieć. Mnie tam na tytułowaniu w ten sposób Łoziny nie zależy. Chodzi o wyrażenie mojego stosunku do tłumacza, którego przecież wyrażać nie muszę, tym bardziej jeżeli to kogoś razi.

Sevolas
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 127

Wysłany: 25-02-2002 16:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Monisia napisał(a):

Jacyś tam fani to określenie typowo pogardliwie i nacechowane negatywnie.

To nie musi oznaczac pogardy, a jedynie przedmiotowe traktowanie. Niemniej sympatyczne to nie jest, ale czy oznacza to, ze mam y schodzic to tego poziomu?
Powrót do góry

Monisia

Wysłany: 25-02-2002 16:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Eh... widzę, że Wam to jednak przeszkadza. Dobra, nigdy już nie powiem "Łozina", będę mówiłą "Łoziński". Zadowoleni?

Nazir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 25-02-2002 21:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Monisia napisał(a):

Eh... widzę, że Wam to jednak przeszkadza. Dobra, nigdy już nie powiem "Łozina", będę mówiłć "Łoziński". Zadowoleni?

A ja się nie poddam Skrzywienie
Osobnik, który (autocenzura) WP i (autocenzura) DIUNĘ
absolutnie nie zasługuje na jakiekolwiek uprzejmosci.

IMHO:
"człowiek" (khm, hm) działa powodowany czysta złosliwoscia.
Wybrał dzieła należace do kanonu literatury i je po prostu zgwałcił.
W tym swietle jego stosunek do Fanów już mnie nie rusza.

Nazir
Członek EKF FREMEN
Powrót do góry

Watcher

Wpisy: 643

Wysłany: 25-02-2002 22:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nazir napisał(a):

Nazir
Członek EKF FREMEN

Fremen?? A nie Wolanin (czy jakoś tak)?? Z przymrużeniem oka

Sorry, za mocne to chyba było Uśmiech

Ja do pana Łozińskiego mam dokładnie ten sam stosunek, ale nie posługujmy się w walce metodami wroga (tj dziwacznym nazewnictwem UśmiechUśmiechUśmiechUśmiech ) LOTR powinien was tego nauczyć Uśmiech

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Temat: Co o nas myśli Jerzy Łoziński (Strona 4 z 4)

Skocz do: