Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: co ty masz na głowie, czyli fryzury Elfów (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 21-11-2015 08:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi osobiście ten dalekowschodni sznyt umiarkowanie pasuje. Owszem pewien typ urody występujący wśród Japończyków, Koreańczyków i rzadziej Chińczyków wydaje mi się interesującą propozycją, choć dla mnie jest zbyt dziecinny. Rozumiem, że może odpowiadać pewien typ urody mający cechy androgyniczne, ale w tym wypadku ta uroda jest nieco zbyt dziecinna. Podobnie podobają mi się niektóre elementy ubioru i uzbrojenia. Natomiast fryzury i stroje jako całość już nie za bardzo. Ale jak wiadomo de gustibus.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 21-11-2015 14:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To wątek o fryzurach/strojach/, nie urodzie. I fajnie gdybyś poza podaniem, co Ci nie pasuje dał przykłady/opisy tego, co Ci pasuje. Jak wyglądały warkocze Fingona? Co miał na głowie Ingwe i Elwe?

Na dziś mamy głównie pomysły filmowe PJa vs z reguły rozpuszczone włosy w artach. Czasami trafiamy ciekawsze rozwiązania, ale rzadko. Im więcej osób podaje pomysły, tym więcej możemy wymyślić.

To jest wspaniały przykład fryzury, splotów, które pasują Quendim - i ludziom z Tolkienowskiego legendarium - wg mnie, rzecz jasna. Przekleję z tematu o ulubionych ilustracjach - Meliana Eleny Kukanovej:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

http://ekukanova.deviantart.com/art/Melian-282347049

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 21-11-2015 16:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 21-11-2015 14:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Prawda, taka fryzura pojawiła się w Twoich pracach Jestem za Wersja samurajska świetna Elfik

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):
Sirielle napisał(a):
(Fryzura po prawej kojarzy mi się z anime, tę pomijamy Z przymrużeniem oka )
Dlaczego pomijamy? Język
Również tę pierwszą fryzurę - tzn. typowy dla chińskich dostojników kok również się spotyka w anime, szczególnie w historycznych i fantasy. Aczkolwiek najczęściej towarzyszy mu grzywka.

Właśnie - ufryzowana grzywka. To uczesanie kojarzy mi się z plastikową lalką z realistycznego anime Z przymrużeniem oka Nie z Final Fantasy, ale z tymi "automatami" udającymi piosenkarki, zapomniałam nazwę. Inne włosy wyglądają naturalnie, ale te ułożone grzyweczki krzyczą "jestem sztuczna". Nic na to nie poradzę. Bez ufryzowania na lalkę wygląda bardzo dobrze, jak poniżej,

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

http://www.filmweb.pl/serial/Cesarzowa+Ki-2013-678038/photos/495164

ale po ułożeniu na bok - nie. Jeden z bohaterów "Cesarzowej" ma taką fryzurę, gdybym nie wiedziała, że to z filmu, to pomyślałabym, że cosplay anime.

http://www.soompi.com/2014/01/22/ha-ji-won-and-jin-yi-han-are-friendly- off-the-drama-set/

Te fryzy na 1 fotce to też według mnie typowe dla anime, a nawet powiedziałabym, że bardziej niż ta sztuczna grzywka na 2 zdjęciu.
Mogłabym tu wrzucić przykład, ale może nie będę zaśmiecać tego tematu kreskówkami. Z przymrużeniem oka
"Fingolfin" na tym ostatnim zdjęciu też ma grzywkę z anime.
W zasadzie wszystkie powyższe fryzury są dla mnie sztuczne i kreskówkowe.
Jeśli kok to najlepiej włosy zaczesane do tyłu, ew. delikatna, bardziej naturalna grzywka. Z przymrużeniem oka

Sirielle napisał(a):
Nie z Final Fantasy, ale z tymi "automatami" udającymi piosenkarki, zapomniałam nazwę.
Pewnie chodzi Ci o Hatsune Miku. Z przymrużeniem oka

A fryzura na rysunku Kukanovej (btw, Sirielle, napisałaś "Konanova" - zmieniła nazwisko?) rzeczywiście bardzo piękna i jak najbardziej odpowiednia dla Elfów.

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 21-11-2015 17:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
To wątek o fryzurach/strojach/, nie urodzie. I fajnie gdybyś poza podaniem, co Ci nie pasuje dał przykłady/opisy tego, co Ci pasuje. Jak wyglądały warkocze Fingona? Co miał na głowie Ingwe i Elwe?

Masz rację. Konkretów jednak nie podam, gdyż nie jestem aż tak zorientowany, ale w przypadku tak strojów, jak i fryzur bardziej pasują mi tradycje europejskie, także dlatego, że Tolkien tworząc opisy ewidentnie o nich myślał. Nie znaczy to, ze odrzucam wszystko, co nie pasuje do tych tradycji, zwłaszcza jeżeli chodzi o fryzury, ale stroje dalekowschodnie mi nie leżą w odniesieniu do Silma.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 21-11-2015 20:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

MLu, szkoda, że nie podasz przykładów, ale rozumiem w czym rzecz. Ja nie ograniczam się do Europy, ale też nie wykluczone, że to czego szukam na wschodzie czy wśród Indian Ameryki było i w Europie, tylko jeszcze o tym nie wiem. W każdym razie dla mnie dodanie Quendim trochę wschodniego klimatu odróżni ich kulturę i wygląd od Ludzi.

Sędziwojko, nie chodzi mi o to, że inne fryzury w anime nie występują - bo występuje więcej, niż jestem sobie w stanie wyobrazić Z przymrużeniem oka Np.:

By Sirielle, łiiiiii! Ale nie - nie dla elfów Z przymrużeniem oka Nawet nie dla Aegnora, którego złote włosy były sztywne i proste i momentami przywodzą na myśl Clouda z FF Z przymrużeniem oka

Tylko, że ta serialowa ułożona grzywka jest sztuczna, nie kojarzy mi się z naturalnością i historią. Ludzie w naszej przeszłości układali, kręcili i farbowali włosy, ale nie mieli tylu narzędzi/specyfików do tego, co my. Poza tym dla mnie Quendi = naturalność, sztuczność to wymysły ludzkie. Dlatego nie pasuje mi ta sztuczna grzywka (i to jeszcze tleniona jak u TalTala), a nie mam nic do pozostałych fryzur, które również występują w anime. (Do anime też nic nie mam, to obie wiemy, ale może ktoś inny odniesie mylne wrażenie.)

Z przykładów bliższych kulturowo tradycyjnie prościej znaleźć coś dla kobiet:

http://puppycatmeow.indiemade.com/product/medieval-renaissance-costume- wig-long-braid-hair-extensions-sca-garb

http://imgfave.com/view/3987237

Perły z Alqualonde?

http://imgfave.com/view/5918630?c=170066

https://instagram.com/p/foNjfkk8T2/

Trochę przekombinowane - jeśli o naturalność idzie - ale pięknie.

http://marrymoonatwonderland.tumblr.com/post/60347373467

I tak można w nieskończoność. Ale co z fryzurami męskimi?

Henry Cavill, to chyba z Tristana i Izoldy.
http://www.towleroad.com/2013/06/10-sexy-photos-in-honor-of-the-new-man -of-steel/

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 23-11-2015 22:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle, chyba się nie zrozumiałyśmy.
Owszem, w anime istnieje mnogość bardziej dziwacznych fryzur, ale wszystkie te grzywkowo-ogonowo-kokowe fryzury, które wcześniej podawałaś, są charakterystyczne dla anime i co za tym idzie moim zdaniem sztuczne, nie tylko ta jedna. Uśmiech

Różowe włosy pro! wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Ot, taki elfi kaprys - cosplayowanie jakiejś postaci z anime. Złośliwy uśmiech

Btw, szkoda, że wiele osób postrzega anime jako chińskie bajeczki. Z przymrużeniem oka Większość to, owszem, chłam, ale zdarzają się perełki, przeznaczone dla dojrzałych widzów (młodsi albo się zanudzą albo nie zrozumieją).

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: co ty masz na głowie, czyli fryzury Elfów (Strona 3 z 3)

Skocz do: