Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Myślę, że najlepiej jest, kiedy po prostu kocha sie to, do czego serce samo od urodzenia ciągnie." Merry, Władca Pierścieni

Temat: Aiglos nr 7 i dodruk numeru 2 (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 20-01-2007 17:16    Temat wpisu: Aiglos nr 7 i dodruk numeru 2 Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Drodzy czytelnicy z otwartymi ramionami, i`m all your`s

Chcielibyśmy Was poinformować UWAGA, UWAGA !!! , że Aiglos nr 7 jest już w drukarni jeeeeej! skaczę z radości
Z tej okazji, co stało się już tradycją Z przymrużeniem oka , prezentujemy Wam okładkę nowego numeru: UWAGA, UWAGA !!!

Okładka przedstawia Thorina Dębową Tarczę i jego kompanię. Uśmiech

Tym razem niespodzianką Prezent będzie nie tylko wywiad ze zanym tolkienologiem, ale także artykuł o drzewach, będących przedmiotem miłości Entów. Będziecie mieli również okazję przeczytać między innymi o polskim fandomie tolkienowskim, o smokach i kulistej Ardzie.
Już niebawem zdradzimy Wam więcej szczegółów na temat zawartości numeru... Spox to nie ja, zmieńmy temat, zaklopotanie, mnie tu nie było na razie... robienie pieknych oczek Zapewniamy Was, że nie brakuje esejów, recenzji, fanfików, wierszy, komiksu, zagadek i wydarzeń, które czekają nas w I połowie roku 2007. Czyli wszystko, co najlepsze w Aiglosie w niezmienionej, pogrubionej objętości 156 stron.

Drugą wiadomością jest Dodruk numeru 2 Aiglosa
Prosimy czytelników, którzy są zainteresowani kupnem Almanachu nr 2, o składanie zamówień, gdyż dodrukowanych będzie tylko 50 egz, a dodruk numeru pierwszego rozszedł się błyskawicznie. Spis treści numeru 2 znajduje się tu: http://aiglos.tolkien.com.pl/numer2.php

W naszej redakcji zagościła Katarzyna Staniewska, znana na forum jako Elring kwiatek dla ciebie, dziękuję , która zajęła się korektą tekstów almanachu. Pozdrawiamy Boromir i z tego miejsca dziękujemy serdecznie za ogrom wykonanej pracy bukiet dla ciebie, dziękuję

Na naszej stronie internetowej pojawiło się kilka zdjęć pisma: na stronie głównej i w działach: redakcja, listy oraz zamówienia.
Zapraszamy. http://aiglos.tolkien.com.pl/ z otwartymi ramionami, i`m all your`s

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Elring
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 280

Wysłany: 21-01-2007 16:05    Temat wpisu: Re: Aiglos nr 7 i dodruk numeru 2 Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a):

W naszej redakcji zagościła Katarzyna Staniewska, znana na forum jako Elring kwiatek dla ciebie, dziękuję , która zajęła się korektą tekstów almanachu. Pozdrawiamy Boromir i z tego miejsca dziękujemy serdecznie za ogrom wykonanej pracy bukiet dla ciebie, dziękuję

To ja dziękuję całej Redakcji za zaufanie i za możliwość przynajmniej czasowego przyłączenia się do niej chwała wam, chylę czoła, dzięki a szczególnie M.L.owi za zaproponowanie mi tej współpracy kwiatek dla ciebie, dziękuję
Aiglosa co prawda już przeczytałam, i to bardzo dokładnie Śmiech ale i tak nie mogę się doczekać, aż pojawi się na mojej półce w gotowej postaci Uśmiech Najbardziej podobał mi się wywiad z Ch. Garbowskim, fanfik Kasiopei Love i cudowne grafiki Uśmiech
Powrót do góry

Nifrodel

Wysłany: 09-02-2007 02:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aiglos nr 7 JUŻ W SPRZEDAŻY!!! UWAGA, UWAGA !!! Oko Alarm!! Pobudka,czas leci! Gandalf na Cienistogrzywym

Drodzy czytelnicy! Uśmiech

Drukarnia uszczęśliwiła nas dwoma dodatkowymi pustymi stronami na końcu Aiglosa nr 7, które przeznaczamy dla Was na notatki Elfik . Nie zapomnijcie nam ich wysłać Z przymrużeniem oka Proooszę prooooooszę

Możecie się już zapoznać z zawartością Almanachu z otwartymi ramionami, i`m all your`s
Uśmiech Saurona ;D

ARTYKUŁY I ESEJE
- Problemy analizy utworu poetyckiego - przykład tzw. poematu o Pierścieniach Johna Ronalda Reuela Tolkiena -Jakub Z. Lichański
- Krótko o polskim fandomie tolkienowskim - Anna Dąbkowska 'Nilcamiel'
- O Gandalfie (i nie tylko) słów kilka - Karolina Stopa-Olszańska 'Melinir'
- Kwestia "Okrągłej Ardy": porzucony pomysł czy inna perspektywa w legendarium Tolkiena? -Michał Leśniewski 'M.L.' '
- Pytanie o "czwarty element" - Tadeusz Andrzej Olszański 'Halbarad Dúnadan'
- Czy Sindarowie mówili po sindarińsku? - Agnieszka Sylwanowicz 'Evermind HS Took'
- Smoki Śródziemia - Przemysław Szulc 'Freyr'
- Oczarowanie Entów: Muzyka Drzew - Beata Zagórska-Marek

FANFIKI, POEZJE i INNE-

"Gwiazdozbiór" - Dawn Felagund (tłumaczenie: Katarzyna K. Chmiel 'Kasiopea')
"Atar" - - Katarzyna K. Chmiel 'Kasiopea'

Numer zawiera także wybór poezji autorstwa Avari, Katarzyny Włodarczyk 'Ankalime' a także Zair-ugru-nad' i Nifrodel oraz

Komiks - "Arwena feministką"- Izabeli Kamińskiej 'Elenai' Z przymrużeniem oka

Wydarzenia oraz zagadki tolkienowskie autorstwa Katarzyny Wojdak 'Avari Róża mam pomysł!!!

WYWIADY I RECENZJE -

- Wywiad z Christopherem Garbowskim - Michał Leśniewski 'M.L.' (tłumaczyła Bożena Mitko 'Nellelórë')
- "Kucyki, Celtowie i psychoanaliza, czyli zaiste Perilous Realms" Marjorie Burns, Perilous Realms. Celtic and Norse in Tolkien's Middle-earth. University of Toronto Press 2005. - - Marcin Morawski 'Lómendil'
- "Kowal z Podlesia Większego" J. R. R. Tolkien, Smith of Wootton Major. Extended Edition, ed. by Verlyn Flieger, Harper Collins 2005 - Karolina Stopa-Olszańska 'Melinir'
- "Prawdziwa baśń nigdy się nie kończy. Wartości i duch czasów w Śródziemiu i poza nim według Christophera Garbowskiego" Christopher Garbowski, Spiritual Values in Peter Jackson's The Lord of the Rings, Maria Curie-Skłodowska University Press, Lublin 2005 - Bożena Mitko 'Nellelórë'
- "Książka dla nikogo?" Teodoro Gómez, Człowiek i twórca. J.R.R. Tolkien, MUZA SA, Warszawa 2006 - Marek Śliwiński 'elfy'

GRAFIKI

# Henning Janssen (okładka i ilustracje wewnątrz numeru)
# 'Katarzyna Karina Chmiel'
# Andrzej Masianis
# 'Karolina Stopa-Olszańska'
# Anke Eissmann'
# Izabela Kamińska 'Elenai'
# Katarzyna Wojdak 'Avari'
# Maciek Wygnański 'Isilion'

Streszczenia artykułów i fanfików znajdziecie tutaj: http://aiglos.tolkien.com.pl/numer7.php

Chcielibyśmy Was także poinformować, że do naszej redakcji dołączyła Katarzyna Staniewska 'Elring'. kwiatek dla ciebie, dziękuję Róża Pozdrawiamy Z przymrużeniem oka

Przed chwilą zaktualizowałam polskojęzyczną i anglojęzyczną stronę internetową. (wreszcie Z przymrużeniem oka ostatnie poprawki jutro Mdleję... ) Spox Zostały odświeżone (oprócz tradycyjnie: strony głównej, zamówień i numerów pisma) także działy listów od czytelników Notka Elfik Jestem za Czekamy na Wasze opinie Uśmiech o tym numerze a także o poprzednich robienie pieknych oczek

Zapraszamy: http://aiglos.tolkien.com.pl/index.php Książka Króliczek

~~~~~~~~
Eldalairië
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5605

Wysłany: 12-02-2007 17:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chciałbym odejść od nic nie wnoszącej dyskusji na temat streszczenia jednego tekstu.
Aiglos nr 7 to o wiele więcej niż streszczenie jednego, choćby kontrowersyjnego, zdaniem niektórych, tekstu.

Choć jestem redaktorem, to musze powiedzieć, że sam mam wątpliwości, związane z dwoma tekstami.
Pierwszy, to:
- Problemy analizy utworu poetyckiego - przykład tzw. poematu o Pierścieniach Johna Ronalda Reuela Tolkiena -Jakub Z. Lichański

Jest to typowa literaturoznawcza analiza. Sucha, bardzo naukowa analiza rymow pierścienia.

Warto jednak przedrzeć się przez jego treść, bo autor pokazuje niebezpieczeństwa niektorych postaci analiz literackich, ktore przy pozornej profesjonalności prowadzą do co najmniej dziwacznych wniosków.

Drugi, to:
- Oczarowanie Entów: Muzyka Drzew - Beata Zagórska-Marek

To nie jest tekst sensu stricto tolkienologiczny. To tekt botaniczny, dla którego Tolkien i entowie sa inspiracją. Pokazuje on, że za tolkienowska koncepcja drzew, kryje się wiele biologicznych faktów. Byc może kompletnie nie znanych Tolkienowi, ale potwierdzających, że drzewa sa fascynującymi organizmami. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Mam nadzieje, że mimo ich nietypowego charakteru, artykuły te spodobają się wam. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Lórin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 61

Wysłany: 15-02-2007 18:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Oczarowanie Entów: Muzyka Drzew - Beata Zagórska-Marek
Artykuł faktycznie niezwykle interesujący. Uśmiech Tylko czemu autorka twierdzi, że "Władca Pierścieni" jest trylogią? Język Z przymrużeniem oka

Nifrodel

Wysłany: 15-02-2007 19:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lórin napisał(a) (zobacz wpis):
M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Oczarowanie Entów: Muzyka Drzew - Beata Zagórska-Marek
Artykuł faktycznie niezwykle interesujący. Uśmiech Tylko czemu autorka twierdzi, że "Władca Pierścieni" jest trylogią? Język Z przymrużeniem oka

Nie wypada poprawiać się profesorów Z przymrużeniem oka A artykuł jest przedrukiem, toteż trudno w niego ingerować Uśmiech Saurona ;D
(besides, do not meddle in the affairs of professors, for they are subtle and quick to anger)

~~~~~~~~
Eldalairië
Powrót do góry

Lórin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 61

Wysłany: 15-02-2007 19:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z przymrużeniem oka

Odstawiłem właśnie nowego Aiglosa na półkę i mi się nasunęło pytanie: dlaczego każdy numer ma inną wysokość? Niezbyt estetycznie to wygląda, jak sobie ich gromadka stoi obok siebie. Smutek (O ile nie rozpatrywać tego w kategoriach artystycznego nieładu. Z przymrużeniem oka )

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5605

Wysłany: 15-02-2007 19:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lórinie, to pytanie raczej do drukarni niż do nas. Oryginalny nr 1 i nr 3 były robione w innych drukarniach, stąd różnica, szczególnie wyraźna w przypadku nr 1. Natomiast dodruk nr 1, nr 2 (orygonalny i dodruk), nr 4-7 i anglojezyczny sa robione w jednej drukarni, w formacie A5, dlaczego drukarnia nie jest w stanie przyciąć każdego identycznie nie wiem. Ponoc ma to coś wspolnego z technologią. Plachty papieru formatu A3 sa sładane na cztery i ponoć nie da się przyciąć tego w 100% idealnie stąd kilkumilimetrowe różnice w wielkości.
Ale czy to prawda, czy tylko takie sobie wyjaśnienie, by zbyć malkontentow i pieniaczy, nie wiem.

Od nas w każdym razie, kazdy numer wychodzi jako złozony w formacie A5. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Aiglos nr 7 i dodruk numeru 2 (Strona 1 z 3)

Skocz do: