Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Piękne tytuły! - szyderczo mruknął smok. - Ale nawet szczęśliwe numery nie zawsze wygrywają." Smaug, Hobbit

Temat: Jak urządzić mieszkanie w stylu Śródziemia? (Strona 2 z 29)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 05-01-2007 10:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Warto zwiedzić całą witrynę Elfik jest tam jeszcze - do wyboru do koloru: girlanda ze świeczkami, świecąca girlanda-winorośl, świecznik na ścianę w brązie i pomarańczy, świecznik kandelabr, spirala ze świecami, świecące gwiazdki, wazon, misa, pled Avarich Język, czy lampy Noldorów Z przymrużeniem oka
Fajna strona Lomendilu Uśmiech Jestem za

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 776

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 05-01-2007 12:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a) (zobacz wpis):
Fajna strona Lomendilu Uśmiech Jestem za

Nie ja ją odkryłem Uśmiech Świecznik kandelbar też mnie zachwycił, pomijając cenę.... Gdzieś tam jest jeszcze lampka z kloszem w kształcie kwiatów, a podstawą rzeźbioną w formie liścia.... W dziale ogród/akcesoria jest też cudowny lampion podróżny Eldarów, z zielonymi szybkami...

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 05-01-2007 12:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

szalcia napisał(a) (zobacz wpis):

Tak więc wybrałem sobie pokój i snuje plany co do jego wykończenia. Nie jest on zbyt wielki, ale ma fajne, równoległe 2 ściany, na których planuje specjalne projekty. przy jdej z nich będzie stało łóżko, a nad nim Białe Drzewo lub dwa cisy znad Khazad-dum. Co to techniki wykonania też myślałem o płaskorzeźbie, pasowały by również ww tynki. Na przeciwległej ścianie planuje namalować mapę Śródziemia, oczywiście na całej jej powierzchni. A na sufit zostawiłem sobie krąg ułożony z napisów z Pierścienia, ich czarny kolor powinien ładnie zgrywać sie z jasnoszarym lub podobnym kolorem.

Ciekawy pomysł, pokój będzie robił wrażenie, i to, powiedziałabym wrażenie wstrząsające! Pserwa Wystrój wnętrza wyrazisty, duże, zdecydowane motywy, i pewnie kolorystycznie też będzie duży kontrast.
Jeśli namalujesz drzewa znad Morii, to będą tam też Drzwi Durina?
Ja kiedyś w jednym z mieszkań, w których pomieszkiwałam (przeprowadzałam się, powiedzmy, jak Galadriela Ble Ble ;D ), namalowałam Zachodnie Drzwi do Morii na drzwiach do... toalety Jestem rozwalony . Wtedy też wymalowałam na czarnym kartonie czerwony okrąg Pierścienia Jedynego (ok. 70x70cm) z pełnym mordorskim napisem. Było małe stosunkowo, ale wrażenie robiło Z przymrużeniem oka , więc twój Pierścień na suficie będzie porażający Diabelski uśmiech

Nifrodel napisał(a) (zobacz wpis):

Koniecznie trzeba go urządzić tak, żebyś czuła się w nim komfortowo, był funkcjonalny i nie znudził Ci się czy nie zaczął przeszkadzać w tydzień po zrobieniu Uśmiech

Właśnie, dlatego tym razem planuję mieszkanie w bardziej stonowanych barwach. I zastanawiam się, Szalcia, jak długo ty wytrzymasz z Pierścieniem z napisem w Czarnej Mowie nad głową? hmmmm... Super śmiech Zdziwienie
Ale życzę zapału w strojeniu pokoju. Nie zapomnij dać znać, jak wygląda realizacja tego projektu!
W razie czego ten mój karton z Pierścieniem (jak go znajdę Spox ), mogę oddać.

Powrót do góry

Tici
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 490

Wysłany: 05-01-2007 22:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przepraszam, że nie odpowiadałam wczoraj, ale przez cały wczorajszy wieczór myszkowałam po sieci Szelobci i po plikach na kompie.
Wyszperałam parę stron zajmujących się tynkami, nawet jedno zdjęcie przypadło mi do gustu. Poszukiwania na kompie były znacznie mniej owocne - znalazłam tylko dwa zdjątka, których fragmenty mogą posłużyć jako przykład rękodzieła [ponieważ moja mateczka własnoręcznie te ściany robiła Super śmiech ] a już zdjęcia, na którym mi zależało - czyli całego lustra i konstrukcji je obudowywującej ani widu, ani słychu. Nic nowego No cóż, fotografią zajmuje się głównie moja mama, a ona skupia się na postaciach, nie na tle...
Ale przejdźmy do konkretów:
Załącznik "Ściana1" - fragment ściany w pokoju rodziców. Nałożony tynk strukturalny, zabarwiony na zielono i zrobiona na nim gąbką piaskowa przecierka z wosku, podkreślająca fakturę. W lewym narożniku widać fragment tapety na ścianie, nieco odbarwiony przez flesz. To czarne po lewej to kominek, a bambus jest filarem od podłogi do sufitu. Lustro za bambusem niestety ciężko dostrzec...
Załacznik "sciana2" - druga ściana w pokoju. Tym razem tynk był barwiony na róż indyjski, ale przecierka ta sama. Dość wyraźnie widać fakturę i miejsca, gdzie mama nałożyła nieco za dużo przecierki.
Załącznik nr 3 - zdjęcie z jednej ze stron poświęconych tynkom. Przyznam się, że zaniemówiłam Język
Będę jeszcze szukać zdjęć - chcę pokazać bowiem mamine pomysły na sufit...

Co do samego mieszkania... Myślałam nad tym od wczoraj.
Co powiesz na takie pomysły?
1. Kuchnia
Myślę, zę tu najbardziej pasowałaby kuchnia inspirowana stylem rustykalnym. Jako że kuchnie w Lorien mieściły się na poziomie gruntu, proponuję na podłogę gres w piaskowym zabarwieniu. Ściany białe lub kremowo-piaskowe. Meble dosyć ciemne, masywne, najlepsze byłyby z prawdziwego drewna. Stoi na półkach (lub zwisa z haczyków) kilka miedzianych rondli, stoją ceramiczne garnuszki. Lodówkę proponuję okleić folią z drewnianym wzorem, by ukryć jej V-erowość. W jednym z narożników kuchni, albo np. między drzwiami (muszę znaleźć to zdjęcie, by pokazać dokładnie, o co mi chodzi) ścianę zdobi potężny pień drzewa. Pod sufitem odchodzą od niego dwa konary, zwisają z nich pęki ziół, rondle czy też lampa w stylu lamp naftowych. Konary można też wykorzystać do ukrycia za nimi oświetenia skierowanego w sufit. Sam sufit jest biały, delikatnie zaznaczone są tylko na nim cienie gałązek i listków, jakby samo drzewo, przy pniu którego stoi kuchnia, było gdzieś znacznie, znacznie wyżej.
2. Łazienka
Tu proponuję wykorzystać motyw trzcin. Na podłogę znów piaskowy gres. Ściany... Tynk ozdobny nadaje się do pomieszczeń wilgotnych, mimo pary wodnej jaka osiada na łazienkowych ścianach. Tak przynajmniej mi się wydaje hmmmm... Wtedy możnaby było wykonać na ścianach rysunek kołyszących się trzcin o delikatnej, żółtozielonkawej barwie. Samą wannę... hmmmm... Widziałam kafle imitujące drewno, obłożona nimi wanna wyglądałaby niczym dość staroświecka wanna Z przymrużeniem oka
Łazienkę ozdobić też mógłby dzban z prawdziwą trzciną.
3. Salon, czy też duży pokój
Tak jak zaproponowałaś - rysunek drzewa na ścianie, napis... Podłoga drewniana, na niej dywan z rośłinnym wzorem. Meble drewniane, w kolorze naturalnym lub z barwionego drzewa. Komputer czy TV dobrze byłoby ukryć w szafce - by na pierwszy rzut oka nie było ich widać. Lustro.. hmmmm... Przemyślałam to trochę i muszę powiedzieć, że lustro jest dobrym, dodającym przestrzeni pomysłem. Musi tylko być odpowiednio duże. Rośliny w pokoju w miedzianych osłonkach lub koszach. Muszę dodać, że widziałam dziś w sklepie piękny metalowy stojak pod rośliny - z wygięciami podobnymi do ozdób na lampie, jaką pokazałaś Uśmiech
Chodzi mi po głowie jeszcze jeden pomysł - by w narożnikach pokoju umieścić coś w rodzaju filarów, sugerując w ten sposób, że ściany tylko wydzielają to pomieszczenie ze znacznie większej przestrzeni, która można dostrzec w trzcinach w lustrzanej szafie, w drzewie, w oknie...
4. Sypialnia
To już talan na najwyższym piętrze. Uśmiech Jasna drewniana podłoga, niskie łóżko zarzucone poduszkami, mała, leka szafeczka... Ściany białe w kremowym odcieniu z rysunkiem cieni liści na nich i na suficie. Dokooła łózka zawieszone zasłony z szyfonu, albo takie zasłony zawieszone pod sufitem, znów jako wygrodzenie sypialni ze znacznie większej powierzchni.

I na koniec pytanie - czy twoje mieszkanie ma balkon?

PS. Zapomniałam dorzucic linka Pserwa
http://tynki-strukturalne.blog.onet.pl/
http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61600,1401951.html
Powrót do góry

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 776

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 06-01-2007 12:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A tu jest lustro, może niekoniecznie w stylu Lórien, ale np. z Imladris? Albo z Nargothrondu?

http://www.amazon.com/gp/product/B000H1ARXW/ref=wl_it_dp/102-2159710-38 43305?ie=UTF8&coliid=I2VNDS6AQ4KEPR&colid=21XEIMPVEVDVF

Zachwycający jest wzór na ramie.
Co do drzew, to warto, Miriel, byś zwróciła uwagę na drzewa, które rysował sam Tolkien, u Hammonda i Scull są przykłady; jedno z tych drzew mam zeskanowane i powiększone, i oprawione na ścianie. Można zrobić sobie małą galerię tych drzew tolkienowskich.

szalcia
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133

Wysłany: 06-01-2007 14:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:

Myślałem o tym poprostu na drzwiach do pokoju, ale te, są troszke dziwne i nie spełniają moich wymagań (jakieś z rowkami, itp). Nie poradze, rodzice nie znali moich planów i kupili takie jak im sie podobały. W sumie są ładne, ale cóż, Durinowych Drzwi z tego nie bedzie Śmiech

Pozdrawiam victory

...
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król tułacz wróci na stolicę."

† Arek Gołaś †
Powrót do góry

Seregon

Wpisy: 502

Wysłany: 06-01-2007 20:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ech... A mój pokój jest taki "bezpłciowy"... Żadnych akcentów tolkienowskich... Jakoś nie czuję głodu zmian... Pomysł drzewa podoba mi się. Gdybym miała nowy pokój do zagospodarowania, też zrobiłabym sobie takie, ale metalowe (kowalstwo artystyczne), a na jego gałązkach pozawieszałabym świeczniki. mam pomysł!!! Podłogę bym wyłożyła zielonym "furzastym" dywanem - jak trawa, ściany pomalowała na zielono, a sufit na cytrynowo albo niebiesko. Zasłony do ziemi, zielone albo jasnożółte, najlepiej ażurowe. Albo druga wersja kolorystyczna: czarny dywan, ściany purpurowe (lubię czerwony). Czarne żelazne, drzewo prezentowałoby się tam nieźle i dosyć demonicznie. Uśmiech Saurona ;D Myślę, że czułabym się dobrze w takim pokoju, ale dość szybko by mi się znudził. Mimo to, jak na razie kowalem nie jestem, a banku też nie skroiłam. Ale pomarzyć zawsze można... A zmieniać w swojej norce nie zamierzam niczego, podownie jak Samwise. Cool 3

Ostatnio zmieniony przez Seregon dnia 07-04-2007 19:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Ring

Wpisy: 617
Nieobecny(a): Operacja Tolk Folk 2012 może...

Wysłany: 06-01-2007 22:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może jakąś pomocą będą linki, które już kiedyś zamieściłem w temacie o przejawach tolkienomaniactwa. Pokój na zdjęciach jest wprawdzie przygotowany dla dziecka, ale kolorystyka ścian imho jest bardzo interesująca i chyba koresponduje z tym, o czym pisze Tici.

Całość wg pomysłu Brendy Blatchford Cirioni

http://www.maisonart.biz/images/portfolio/lotr/lotr_01.jpg

http://www.maisonart.biz/images/portfolio/lotr/lotr_02.jpg

http://www.maisonart.biz/images/portfolio/lotr/lotr_03.jpg

http://www.maisonart.biz/images/portfolio/lotr/lotr_04.jpg

http://www.maisonart.biz/images/portfolio/lotr/lotr_08.jpg

szalcia napisał(a) (zobacz wpis):

Cytat:

Myślałem o tym poprostu na drzwiach do pokoju, ale te, są troszke dziwne i nie spełniają moich wymagań (jakieś z rowkami, itp). Nie poradze, rodzice nie znali moich planów i kupili takie jak im sie podobały. W sumie są ładne, ale cóż, Durinowych Drzwi z tego nie bedzie Śmiech

A może jednak...? Z przymrużeniem oka

http://www.maisonart.biz/images/portfolio/lotr/lotr_09.jpg

Miriel Mirima napisał(a) (zobacz wpis):

I zastanawiam się, Szalcia, jak długo ty wytrzymasz z Pierścieniem z napisem w Czarnej Mowie nad głową?

hmmmm... Udam, że tego nie czytałem. Super śmiech Szalcia, nie daj się!!!

Cytat:
W razie czego ten mój karton z Pierścieniem (jak go znajdę Spox ), mogę oddać.

Chętnie go przytulę. Mam nawet gustowny kawałek ściany. Język

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Następna

Temat: Jak urządzić mieszkanie w stylu Śródziemia? (Strona 2 z 29)

Skocz do: