Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Piękne tytuły! - szyderczo mruknął smok. - Ale nawet szczęśliwe numery nie zawsze wygrywają." Smaug, Hobbit

Temat: Jak urządzić mieszkanie w stylu Śródziemia? (Strona 3 z 29)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tici
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 490

Wysłany: 06-01-2007 22:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lomendil napisał(a) (zobacz wpis):
A tu jest lustro, może niekoniecznie w stylu Lórien, ale np. z Imladris? Albo z Nargothrondu?
Zachwycający jest wzór na ramie.
Co do drzew, to warto, Miriel, byś zwróciła uwagę na drzewa, które rysował sam Tolkien, u Hammonda i Scull są przykłady; jedno z tych drzew mam zeskanowane i powiększone, i oprawione na ścianie. Można zrobić sobie małą galerię tych drzew tolkienowskich.

Lustro jest przepiękne...
A co do drzew, podobałby mi się jako podstawa projektu jeden z rysunków podanych przez Nifrodel, ten ostatni... Albo maksymalny realzm Super śmiech

I właśnie mi się przypomniało, że bardzo ciekawym materiałem są płyty kartonowo-gipsowe. Można z nich budowac proste ściany, ale przy pewnej wprawie można wyginać je w łuk i np. stworzyć łukowaty portal przy drzwiach czy wnękę w ścianie. My w takiej wnęce mamy własnie osadzone duże lustro.
Powrót do góry

Ring
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 617
Nieobecny(a): Operacja Tolk Folk 2012 może...

Wysłany: 06-01-2007 22:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Określony charakter nadaje mieszkaniu nie tylko kolorystyka, tynki, farby, meble itp., ale także dodatki. Myślę, że taka ceramika jak na zdjęciu pasowałaby świetnie. Zdjęcie zrobiłem na jednym z festynów garncarskich.
Powrót do góry

szalcia
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133

Wysłany: 07-01-2007 10:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
szalcia napisał(a) (zobacz wpis):

Cytat:
Jeśli namalujesz drzewa znad Morii, to będą tam też Drzwi Durina?

Myślałem o tym poprostu na drzwiach do pokoju, ale te, są troszke dziwne i nie spełniają moich wymagań (jakieś z rowkami, itp). Nie poradze, rodzice nie znali moich planów i kupili takie jak im sie podobały. W sumie są ładne, ale cóż, Durinowych Drzwi z tego nie bedzie

A może jednak...?
http://www.maisonart.biz/images/portfolio/lotr/lotr_09.jpg

Świetne, Ringu dałeś mi nadzieje. Chyba jednak sie o to pokusze Złośliwy uśmiech

...
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król tułacz wróci na stolicę."

† Arek Gołaś †
Powrót do góry

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 776

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 07-01-2007 13:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ring napisał(a) (zobacz wpis):
Określony charakter nadaje mieszkaniu nie tylko kolorystyka, tynki, farby, meble itp., ale także dodatki. Myślę, że taka ceramika jak na zdjęciu pasowałaby świetnie. Zdjęcie zrobiłem na jednym z festynów garncarskich.

Zdecydowanie, powiedziałbym nawet, że dodatki są najważniejsze, zwłaszcza dla tych, którzy nie mogą całego pokoju/domu urządzić... Ceramika podana przez Ringa jest wspaniała, marzenie! Już to kiedyś podawałem: poduszki z Doriath, wzór na nich jest po prostu cudowny:

http://www.amazon.com/gp/product/B0009X1N4U/ref=wl_it_dp/102-2159710-38 43305ie=UTF8&coliid=IH7HGQI1WFYKK&colid=21XEIMPVEVDVF

Może ktoś z was umie coś takiego wyhaftować? Uśmiech

Chociaż ja się chyba już przyzwyczaiłem do wystroju Mandosa... najwyżej jakaś ładna latarenka by mi się przydała na te chwile, kiedy Valarowie najbardziej żałują śmierci Laurelin...

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 07-01-2007 14:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najfajniejsza jest nazwa specyficzna Jestem rozwalony tego produktu: "Moroccan Celtic Design Pillow Cover" Super śmiech Super śmiech Super śmiech
Powrót do góry

Vilva
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 191

Wysłany: 07-01-2007 16:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lomendil napisał(a) (zobacz wpis):

Może ktoś z was umie coś takiego wyhaftować?

Bywało że robiłam bardziej skomplikowane rzeczy, szczególnie mandale były mordercze

Acha i Miriel, jako że w twym rodzimym miasteczku jest trochę sklepów ze sporym wyborem ciekawych materiałów: przejdź się, może wyszukasz coś ciekawego, ja tak czasem łaziłam w poszukiwaniu szmatek do projektowanych strojów, bywają tam naprawdę fajne materiały (jest nawet co najmniej jeden specjalizujący się w obiciowo - zasłonowo - dywanowych).
Poza tym, jak wymyślisz albo wybierzesz wzór/ motyw, mogę pomóc ci rozrysować fresk, jeśli chcesz(nie jestem od gadania tylko robienia, mieszkam blisko i może znajdę wolny czas, robiłam już takie rzeczy na przestrzeni lat, wiem które farby się do tego nadają, rozstrzelenie na odcienie i rozrysowanie obrazka na ścianie to nie problem, a z wypełnieniem każdy by poradził).
Tak że jak chcesz pisz na priv

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 09-01-2007 15:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W sprawie salonu Elfów Leśnych w stylu Lorien: Elfik

Nifrodel napisał(a):
Mnie się marzył piękny fikus beniaminka niestety jako ciepłolubny Elf musiałam z niego zrezygnować, nie lubi on ciepła a zwłaszcza kaloryferów. Ale może u Ciebie zadomowiłby się?
(...) Zielone dodatki: ciemnozielona sofa lub takowa narzuta- jasna zieleń lub kolor ścian poduszek, wieczniezielone pnącza w kryształowym wazonie (pasowałyby do stolika ze szkła).

Fikusy wspomniane przez Nifrodel i takąż ciemnozieloną kanapę (z motywem liści) mam! Jak poradzę sobie z gipsem, zacznę malować - najpierw sufit na zielono. Na ścianach chciałabym poprowadzić łuki, ale nie wiem jeszcze jakie, i w których miejscach. Pracę nad salonem zacznę w następny weekend. Na razie zalepiam dziury w tynku (to mieszkanie jest kupione z rynku wtórnego), najgorzej jest na suficie. Ale za bardzo nierównościami ściany się nie przejmuję, ponieważ na takich nierównościach poprowadzę gałęzie drzewa, które wypełnię tynkiem strukturalnym, poleconym przez Tici. Ach! Będzie pięknie!

Tici napisał(a):
Chodzi mi po głowie jeszcze jeden pomysł - by w narożnikach pokoju umieścić coś w rodzaju filarów, sugerując w ten sposób, że ściany tylko wydzielają to pomieszczenie ze znacznie większej przestrzeni, która można dostrzec w trzcinach w lustrzanej szafie, w drzewie, w oknie...

To super pomysł, ale właśnie nie wiem, jak je rozrysować. Czy jak kolumny, które potem trzeba będzie pocieniować, czy jak pnie mallornów? Może uśmiechnę się do Vilvy, żeby mi pomogła? Jeśli dam łuki, to nie chcę, by były proste (takie rozrysowałam w sypialni). Obejrzę może jeszcze n-ty raz fragmenty filmu WP z Lorien, może jakiś pomysł mi się pojawi. Mam farbę zieloną (trawa morska) i waniliową (magnolia).

Lómendil znalazł przepiękny świecznik! Śmiech
To świecznik w sam raz do tego salonu! Dzięki Lomendilu! Moja znajoma już zamówiła katalog z tej firmy, więc może właśnie go zamówię. Świecznik jest prześlicznie zielono-liściasty (legolasowaty, chciałoby się powiedzieć Pserwa ).

Tici napisał(a):
Podłoga drewniana, na niej dywan z roślinnym wzorem. Meble drewniane, w kolorze naturalnym lub z barwionego drzewa. Komputer czy TV dobrze byłoby ukryć w szafce - by na pierwszy rzut oka nie było ich widać.

Właśnie, Piąta Era wychodzi z każdego kąta, trudno ją ukryć! Zdziwienie Dlatego plan jest taki, by komputer, monitor i stołek do komputera (a także mnóstwo piątoerowych wynalazków ukryć w tej wielkiej szklanej mgielnej szafie, która ma wyglądać jak wybrzeża Lorien u styku Srebrnej Żyły i Anduiny Tiaaaa .
Podłoga może taka:
Cytat:
Przed nimi leżała długa łąka z błyszczącą trawą usianą złotymi kwiatami elanor, które lśniły w słońcu. Władca Pierścieni, Pożegnanie z Lorien

Ale jak to zrobić?

Tici napisał(a) (zobacz wpis):
I właśnie mi się przypomniało, że bardzo ciekawym materiałem są płyty kartonowo-gipsowe. Można z nich budowac proste ściany, ale przy pewnej wprawie można wyginać je w łuk i np. stworzyć łukowaty portal przy drzwiach czy wnękę w ścianie.

Tak, tak. Zdjęłam drzwi od salonu, i też pomyślałam o dorobieniu do futryn łuków, tylko przyszło mi do głowy, że można by je wyciąć ze styropianu, przykleić w rogach, i zagipsować łączenia, potem całość pomalować. Miałabym salon bez drzwi, ale nad futryną można by było zamontować karnisz i kotarę.

A teraz w sprawie noldorskiej sypialni w stylu Rivendell:

Po namyśle postanowiłam wyszykować sypialnię po noldorsku. Skojarzenia, jakimi się kierowałam to: rude włosy Maitima Miłość i Ambarussa Serduszka , miedź, kowalstwo, czarny kuty metal, ciepłe kolory jesiennego Rivendell, łuki i sztuka użytkowa filmowego Rivendell. Przyznam, że zainspirowała mnie noldorska lampa, którą wynalazła Nifrodel bukiet dla ciebie, dziękuję . Kolorystyka zupełnie odmienna od salonu, ściany pomalowałam na kolory: ciemna miedź ceglasta, jasna miedź imbirowa, wanilia.
Malowałam ją cały weekend! Pomieszczenie jest wąskie i podłużne, dlatego mam nadzieję, że łuki na ścianach optycznie zmienią kształt pokoju. Zastanawiam się nad doborem ornamentyki. Karnisz i świeczniki będą w kolorze czarnego kutego metalu. W Paincie wyrysowałam projekt sypialni. Tak wygląda na razie po odmalowaniu. Kolejne pomysły lęgną się powoli. Załączam projekty i pomysły na umeblowanie.

A Lomendilowi chyba by się podobał wystrój Menegrothu (tak pomyślałam, jak zobaczyłam lustro), bo ta krasnoludzka ornamentyka jest jak najbardziej na miejscu w Doriath Uśmiech .

Ostatnio zmieniony przez Miriel dnia 09-01-2007 15:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Nuan
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 117

Wysłany: 09-01-2007 15:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fajne te łóżka, ale chyba są ręcznie kute, nie należy to do najtańszych rzeczy niestety. Miriel, tej ciemnej miedzi to dużo dałaś, czy raczej detale? Nie wyszło za ciemno jako całość? Jeszcze zależy jaką dużą masz tą sypialnię i w jakim kształcie? My się z Galadrielką nie możemy zdecydować czy robić tylko sypialnię (wtedy chyba zrobimy w zielonej palecie barw), czy salon też - wtedy połączymy dwa style i nie wiem, czy sypialnia w zieleni czy salon Uśmiech
A zbłąkinie rykoświstąkały
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Następna

Temat: Jak urządzić mieszkanie w stylu Śródziemia? (Strona 3 z 29)

Skocz do: