Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: "Jubileuszowy Konkurs Tolkienowski" - pytania (Strona 5 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 31-01-2007 09:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pytanie 32.1
Ile wzrostu (w cm) miał Elendil Wysoki?

Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 01-02-2007 11:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pytanie 33.1
Kto to powiedział, do kogo (o kim) i z jakiej książki pochodzi cytat? Dla utrudnienia cytaty są z różnych tłumaczeń.

1.""Podejrzewam, że to Paksu i Valkotukka"- odparł. Ale to nie byli oni."
2."Będę szanował ten miecz jak świętą pamiątkę. Oby wkrótce znów gromił orków!"
3. "Bardzo troszczył się o liście, po prostu dla nich samych, lecz nigdy nie sądził, że
czyni go to kimś ważnym."
4. "Jechać dalej!- rozkazał. - Nie ma innej drogi. Czy po tak długim marszu pozwolimy, aby mgła wstrzymała
nas od walki?"
5."..nie zapalę latarni, dopóki nie zawrócę do domu. W noc taką jak dzisiejsza łatwiej coś usłyszeć
niżeli zobaczyć."
6. "Powiedziałbym, że to wielka strata, gdyby dumą i podziwem nie napełniał mnie fakt, że
oto w swoim wieku tak biegle potrafił walczyć toporem, aż do zmroku, jak słyszę,
broniąc przed bramą Ereboru dostępu do ciała króla Branda."
7. "Zanim się teraz pożegnamy, powierzę Ci jeszcze ważną misję. Jeśli spotkasz Króla, powtórz mu te słowa:
Już czas. Pozwól mu dokonac wyboru."
8. "Odejdź stąd, panie, póki jeszcze nie jest za późno. W tobie bowiem żyje ostatnia nadzieja Eldarów"
9. "Wiedz jednak, że za sprawą czarów tego ducha po wsze czasy kochać już będziesz
letnie wieczory i noce rozgwieżdżone, a ich magia trwale odmieni twoje serce."
10. "Boleść ogarnia mnie w Śródziemiu, gdzie liście opadają i więdną me ukochane kwiaty,
aż żal wypełnia mą krainę i żadna wiosna go nie ukoi."
11. "Moje nogi, moje biedne nogi"
12. "To gładki, blady, wygadany facecik.(...)Zupełnie niegroźny, tyle, że dobrze by mu zrobiło parę kuksańców"
13. "Ten utrapiony stwór! - i - Te utrapione szczeniaki! Wywołają zaćmienie, i to przed terminem!"
14. "Cała przyjemność po mojej stronie. Jak widzę, masz na sobie odświętne ubranie, pewnie taka teraz u was nowa moda, co?"
15. "Gdy imię me choć piśniesz, zostaniesz spożyta, Ptaszyno, wraz ze skórą."

Powrót do góry

Nifrodel

Wysłany: 02-02-2007 12:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pytanie 34.1
Podaj odpowiedniki poniższych nazw (słów) w języku khuzdul.

1. Andafangar
2. Celebdil
3. Mirrormere
4. Fanuidhol
5. Belegost
6. Hadhorond
7. Gelion
8. Władca
9. Nargothrond
10. Nogrod
11. Celebrant
12. Mordor
13. Nanduhirion
14. Aulë
15. Ork

Powrót do góry

elfy
Administrator

Wysłany: 05-02-2007 11:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pytanie 35.1
Jakie stojące wody w Śródziemiu były czczone przez Elfy?

Powrót do góry

Nifrodel

Wysłany: 06-02-2007 09:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pytanie 36.1
Jaka wyspa miała kształt okrętu z wysokim dziobem, na którym łamał się nurt rzeki Śródziemia? I jakie ważne wydarzenia są z nią związane?

Powrót do góry

elfy
Administrator

Wysłany: 07-02-2007 10:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pytanie 37.1
Jak długo trwała Długa Noc?

Powrót do góry

Nifrodel

Wysłany: 08-02-2007 11:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pytanie 38.1
Jak się nazywało morskie zwierzę, którego grzbiet mylony był przez żeglarzy z wyspą?

Powrót do góry

elfy
Administrator

Wysłany: 09-02-2007 10:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pytanie 39.1
Uzupełnij brakujące miejsca:

1. Odtąd będziesz się zwał.........................................; nie mogę cie potępiać za to, że ją kochasz, ale winien mi jesteś wielki okup.
2. ...................... to smaczne i odżywcze pożywienie podróżne przygotowywane przez Beorna.
3. Na północ od Argonath, a odległość około jednej mili ciągneły się progi skalne o nazwie..........................................
4. Pierwsza posada w życiu Tolkiena to stanowisko filologa przy projekcie słownika....................................
5. Legolas roześmiał się nagle - "Podnieś głowę do góry, synu Durina, - zawołał. - Przypomnij sobie przysłowie:........................................................... .....................
6. Wszyscy Hobbici......................................................bo tę sztuke wpajają im rodzicie jeszcze przed abecadłem. Do abecadła zresztą nie każdy dochodzi.
7. Niestety nawet wielcy mają swoje słabości! Potężny jest.........................................................., a przecież nie chcą mi pomagać w mojej pracy. Czyżby nie pragnęli, aby inne kraje cieszyły się równym szczęściem jak............?
8. Rzeka płynąca z wrzosowisk Etten na południowy zachód zwała się..........................
9. ..................mogli wydawać niezwykle głośny, przeszywający, mrożący krew w żyłach krzyk.
10. .............................zwany przez hobbitów królem orków z góry Gram, rozbity wraz ze swą armią w bitwie na Zielonych Polach. Zginął z ręki....................który uderzeniem.................strącił mu głowę.

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: "Jubileuszowy Konkurs Tolkienowski" - pytania (Strona 5 z 7)

Skocz do: