Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Kalendarz Parmadilich na rok 2007 (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tavarunya
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 305
Nieobecny(a): W lesie

Wysłany: 20-12-2006 12:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hm hm kalendarz. Poznęcaliśmy się nad nim troszkę razem z nietolkienistami z ŚKFu Śmiech . Faktycznie rysunki są dziiiiiiiiiwne. Niektórzy ośmielają się nawet twierdzić, że za bardzo widać w nich PJową wersję Śródziemia. Zbyt gładkie i ugrzecznione są te postaci. No może poza Maeglinem i Eolem Elfik. Którzy też jako jedni z niewielu (no i może jeszcze Fingon, który nie wiadomo dlaczego ma na sztandarze herb Luthien xD) mi się podobają. Luthien i Arweny komentować nie będę, szkoda na to czasu.
Natomiast strona merytoryczna, nazwy miesięcy i dni w językach Śródziemia i zaznaczone wydarzenia rozmaite to faktyczny plus. Gdyby one się jeszcze bardziej odznaczały...
Podsumowując - gorzej niż ostatnio, ale jest jakaś nadzieja na poprawę.
PS
Nietolkieniści zaproponowali, żeby w następnej edycji kalendarza były kobiety Śródziemia w kąpieli. Dziwne pomysły mają, nieprawdaż Język ?
Chociaż ja to bym nie miała nic przeciwko Jestem rozwalony .

Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 884

Wysłany: 20-12-2006 12:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A co sądzisz, Indil, o jeszcze jednym - nieopisanym wcześniej - elemencie, a mianowicie o cytatach dobranych do poszczególnych postaci przez Adaneth? Moim zdaniem to jeszcze jedna fajna strona tego kalendarza. I sam układ postaci. Czy zauważyłaś pewną myśl, która temu układowi przyświecała? Jestem rozwalony

Co do grafik: cóż mogę powiedzieć? Jednym bardzo się podobają, a innym wcale. Tak jest z grafikami. Mnie się bardzo podobają, również redakcji kalendarza się podobały. Czy są inspirowane filmem? Hmm, według mnie wcale i dlatego wydały mi się tak ciekawe. Ale jak widać, to rzecz subiektywna, rzecz gustu i skojarzeń.

Tak czy siak, mam nadzieję, że kalendarz spodoba się jego użytkownikom i będzie im dobrze służył przez cały rok 2007.

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań

Ostatnio zmieniony przez Galadhorn dnia 20-12-2006 12:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Tavarunya

Wpisy: 305
Nieobecny(a): W lesie

Wysłany: 20-12-2006 12:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cóż ludzie otrzymali swoją szansę i swój czas a nie do mnie należy oceniać, jak go wykorzystali. Prywatnie natomiast sądzę, że większą część zmarnowali mordując innych w imię Eru, za to, że byli. No właśnie. Inni.
De gustibus est non disputandum.
W końcu Bóg rozpozna swoich. Podobno.
<kuniec offtopicu>
Edit
Moja odpowiedź jest efektem daleko posuniętych spekulacji na temat pod tutułem: Jaki sens?
Prawdę mówiąc żadnego porządku ani w układzie postaci ani tym bardziej cytatów nie widzę.

Tom Goold

Wpisy: 292

Wysłany: 22-12-2006 21:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Indil napisał(a) (zobacz wpis):
Cóż ludzie otrzymali swoją szansę i swój czas a nie do mnie należy oceniać, jak go wykorzystali. Prywatnie natomiast sądzę, że większą część zmarnowali mordując innych w imię Eru, za to, że byli. No właśnie. Inni.
De gustibus est non disputandum.
W końcu Bóg rozpozna swoich. Podobno.
<kuniec offtopicu>
Edit
Moja odpowiedź jest efektem daleko posuniętych spekulacji na temat pod tutułem: Jaki sens?
Prawdę mówiąc żadnego porządku ani w układzie postaci ani tym bardziej cytatów nie widzę.

Prawdę mówiąc w Twojej wypowiedzi nie widzę żadnego porządku ani krzty sensu. Prywatnie dziwię się dlaczego admini nie skasowali tego posta.

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

Elbereth

Wpisy: 330

Wysłany: 23-12-2006 01:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Prywatnie można stwierdzić, że akurat to forum ma po prostu adminów na wysokim poziomie Uśmiech

Kalendarz może się jednym podobać, innym nie, kwestia gustu, subiektywna, i nie ma się nad czym rozwodzić. Niepotrzebne jest też dorabianie sztucznej ideologii tam, gdzie jej nie ma. Zbiór ładnych cytatów, połączonych z fanowskimi ilutracjami. Ot i tyle.

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 884

Wysłany: 23-12-2006 08:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nakład Kalendarza Parmadilich 2007 jest już na wyczerpaniu. Gdyby w okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem było wciąż zainteresowanie, być może poprosimy o dodruk, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasze wydawnictwo spotkało się z tak dużym Waszym zainteresowaniem. Wszystkim serdecznie dziękujemy, ja osobiście życzę Wam spokojnych, radosnych i błogosławionych Świąt oraz dobrego Nowego Roku (z naszym kalendarzem Uśmiech ).

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry

Mellorn

Wpisy: 590

Wysłany: 28-12-2006 13:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dziś dostałem kalendarz.

Może na początek od części merytorycznej. Jest ona chyba najmocniejszą stroną tej publikacji. W żadnym, chyba, kalendarzu nie znajdziemy takiej form (chodzi mi tu głównie o świetne nazewnictwo), ciekawym aspektem są również wydarzenia tolkienowskie, o wiele bogatsze niż w poprzednim wydaniu. Lecz w moim odczuciu strona graficzna, w porównaniu do poprzednika jednak trochę traci. Przede wszystkim żałuję, że nie ma tego kremowego papieru. Była to sprawa kapitalna Jestem za
Jeśli chodzi o grafiki, to też bardziej podobały mi się krajobrazy Saso. Ale muszę przyznać, ze niektóre z tych postaci są bardzo fajnie przedstawione. Podoba mi się przedstawieni Berena, wszystkich pań prócz Arwen (która bardzo przypomina mi pewną polska aktorkę Z przymrużeniem oka ), fajnie tez wygląda Fingon. Niestety, koszmarny jest Elrond, nawet w najmniejszym stopniu nie odpowiada moim wyobrażeniom. Nie posiada żadnych rys tego mądrego i wiekowego Elfa. Został przedstawiony jako jakiś młodzik. Zupełnie mi się nie podoba. Aragorn też nie bardzo przypadł mi do gustu.

Lecz suma summarum nie żałuję zakupu, miło, gdy taki tolkienowski kalendarz ozdabia naszą ścianę. Niemniej jest nieco gorzej niż rok temu.

-Albert Einstein
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 28-12-2006 17:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uwaga będę się czepiać Uśmiech
Kalendarz bardzo fajny i te portrety calkiem ladne, tyle, ze wszystkie sa takie do siebie podobne. Skrzywienie
To znaczy kobiety nie, choc moze i one sa takie, ze kazde podobna do kazdej innej, jakby byly siostrami - wyrozniaja je tylko ozdoby i inne przekrzywienie glowy, ale zwlaszcza meskie portrety sa takie podobne, jakby byli bracmi czy kuzynami. Zwlaszcza oczy kazdej postaci sa bardzo podobne do oczu reszty postaci. Ksztalt twarzy tez jest dosc powtarzalny - Beren i Faramir rownie dobrze mogliby uchodzic za Boromira i Faramira. Rozumiem, że Eol i Maeglin sa do siebie podobni, ale reszta? No, i jeszcze jedno podobienstwo, wszyscy maja dlugie i proste wlosy, tak do wlosow calej reszty podobne, jakby byli bliźniakami. Tylko Frodo ma troche krecone wlosy, reszta straszliwie przylizane Śmiech A co do Froda to tez dziwna ta poza, co to mialo znaczyc? Trzyma Pierscien tak bezceremonialnie na wierzchu i to jeszcze z taką hmm, nieskrepowana acz figlarna radochą na obliczu ??? Super śmiech Skrzywienie Ratujcie bo go pobiję W dodatku z oczu to rownie dobrze moglby byc krewnym tutajszego Elronda albo Faramira. Jego ręka chyba imo jest za duza w stosunku do wielkosci twarzy. Wydaje mi się, że Elrond zrobiony jest o wiele za mlodo, i wyglada tak, hmm, bardziej przypominal mi pucolowatego Haldira z filmu. Śmiech Zdaje sie tez, ze miecz Maedrosa ściagnieto z filmu?...to chyba tez randżerski miecz Aragorna?
poz
tal

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Kalendarz Parmadilich na rok 2007 (Strona 2 z 2)

Skocz do: