Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Kalendarz Parmadilich na rok 2007 (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 884

Wysłany: 08-12-2006 01:09    Temat wpisu: Kalendarz Parmadilich na rok 2007 Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Parmadili (Sekcja Tolkienowska ŚKF) wydali nowy kalendarz na rok 2007.

Oto jego okładka:

... a tu garść informacji: http://parmadili.skf.org.pl/index.htm#kal_2007

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 11-12-2006 23:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W naszym sklepie pojawiły się już Kalendarze Parmadilich 2007 (20 PLN) i Simbelmynë nr 26-27 (12 PLN) :!:

Zapraszamy! Zamawiajcie, bo nakład jest ograniczony. Od przyszłego tygodnia ruszy wysyłka!

Sklep "Tolkienalia" zaprasza!

Uwaga! Członkowie ST ŚKF opłacający składki oraz współautorzy numeru otrzymają publikacje gratis!

Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5825

Wysłany: 17-12-2006 02:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Patrząc na probki trzech ilustracji: okładkę z Maedhrosem, portert Maeglina i portret Faramira, który można znaleźć na Forum Elendilich. Musze powiedzieć z przykrością, że ten kalendarz podoba mi się o wiele mniej, niż poprzedni. Krajobrazy 'Saso', miały w sobie to coś, były po prostu ładne. Nie znam się na stronie technicznej, oceniam to co widzę. I tamto mi odpowiadało, miało atmosferę i oddawało atmosferę Śródziemia, bardzo bliską temu, co sam odczuwam myśląc o świecie przedstawionym wykreowanym przez Tolkiena.

A te trzy portrety zwyczajnie mi się nie podobają. Technicznie w sumie nie mam im nic do zarzucenia, zresztą jak już pisałem, nie znam się na tym, natomiast taka wizja tych trzech postaci kompletnie mi nie odpowiada. Kiedy patrze na te portrety, może i ładne same w sobie, to nie zapala mi się lampka - Tolkien, ot dwóch dość przeciętnych facetów z długimi włosami i jeden pucołowaty z długimi pomarańczowymi.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 17-12-2006 09:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

De gustibus nie dyskutuję, M.L.-u Tom Bombadil , choć cieszę się, że zwróciłeś uwagę na nasze nowe wydawnictwo. Natomiast niezdecydowanym, jaki tolkienowski prezent warto dać ulubionemu tolkieniście na Święta, przedstawiam typową stronę z kalendarium (czegoś podobnego nie znajdziecie w standardowych kalendarzach tolkienowskich: zestawiono tu daty w czterech różnych kalendarzach, podano całą nomenklaturę w językach Śródziemia, są fazy księżyca i przesilenia oraz równonoce, święta, jubileusze i rocznice tolkienowskie, daty konwentów). Coś, co każdy tolkienowski wyjadacz na pewno doceni Uśmiech

Zapraszam do Tolkienaliów!

Powrót do góry

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 783

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 17-12-2006 11:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O ile podoba mi się merytoryczne opracowanie kalendarza, ze wszystkimi datami etc., o tyle zgadzam się z M.L.-em, że strona graficzna jest po prostu nieładna i raczej nie wywołuje skojarzeń tolkienowskich.
No cóż, w 2007 będę bez kalendarza... a Nowy Rok i tak już za mną.

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 17-12-2006 12:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lomendil napisał(a) (zobacz wpis):
a Nowy Rok i tak już za mną.

O, to ciekawe. Kiedy obchodzisz Nowy Rok i dlaczego już jest za Tobą?

Są już pierwsze osoby, które otrzymały kalendarz - członkowie ST ŚKF, którzy byli na spotkaniu w piątek w Katowicach. Oto pierwsza znana mi recenzja:

Arathulion na stronie Forum Elendilich napisał(a):
Chciałem polecić kalendarz. Nie zastanawiajcie się, tylko zamawiajcie! Grafiki są wspaniałe i naprawdę warte uwagi Śmiech Nie wspominając już o tym, że sam kalendarz został bardzo dobrze przygotowany Uśmiech Druk jest bardzo dobry, kartki białe - wszystko wygląda świetnie Uśmiech Polecam!

Uśmiech

Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 840

Wysłany: 17-12-2006 13:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o układ graficzny strony kalendarza, bardzo mi odpowiada - jest czytelny i przejrzysty.

Natomiast Maedhros z okładki... cóż... w ogóle nie przypomina mi elfa, ujmującego pięknem oraz jasnym spojrzeniem, błyszczącym światłem Dwóch Drzew Z przymrużeniem oka Bardziej przypomina mi heroesów z przeróżnych cRPG-ów Skrzywienie w które niegdyś lubiłam pograć Z przymrużeniem oka z Mieczami Chaosu +7 i grubymi łukami brwiowymi, podkreślającymi jeszcze bardziej ich herosowatość Z przymrużeniem oka i groźne spojrzenie.

Natomiast Maeglin, choć niewątpliwie twarz ma ładną, ma moim zdaniem zbyt "wspólczesną" urodę Skrzywienie podkreśloną przez nieco zadarty nos oraz sposób uczesania. Poza tym, wspólnie z Ugrunîlo doszłyśmy do wniosku, że ma nieco "zmanierowane" spojrzenie. Cóż, grafiki nie trafiają do mojej wyobraźni i obrazów, jakie wykreowała w niej lektura Silmarillionu.

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 20-12-2006 09:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dziś zgodnie z naszym kalendarzem rozpoczynają się hobbickie Gody, czyli 6-dniowy okres świąt, których kulminacją jest 2 Yule - hobbicki Nowy Rok (nasz 23 grudnia, czyli w tę sobotę!).

Moje najlepsze życzenia dla wszystkich Hobbickich Rodaków z Shire'u, Bucklandu i Bree!

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Kalendarz Parmadilich na rok 2007 (Strona 1 z 2)

Skocz do: