Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: PIĘCIOLECIE istnienia forum i strony Hobbitonu :)) (Strona 1 z 39)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 18-11-2006 21:58    Temat wpisu: PIĘCIOLECIE istnienia forum i strony Hobbitonu :)) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Drodzy forumowicze Uśmiech

W listopadzie 2006 roku mija piąta rocznica istnienia
Forum dyskusyjnego miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena. brawo Róża hurrra!! impreza!! szampan!! drink palmiasty Tort Tort

To data szczególna dla nas, bo uświadamia, że od pięciu lat, praktycznie codziennie zaglądamy tutaj, żeby spotkać się z Wami z otwartymi ramionami, i`m all your`s . Forum to kawał naszego życia Elfik Rządzę Elfik Tiaaaa dzięki niemu zawiązały się gorące przyjaźnie Lubimy się Piwko , toczyły się inspirujące dyskusje wieeeeeeeeeelgachny uśmiech mam pomysł!!! Młotkiem go! Rycerz i powstał niejeden tekst tolkienowski.... Tiaaaa victory Obalono tu masę wirtualnych butelek piwa i wina w knajpie Piwko , poleciała niejedna łza Płacz ale jeszcze więcej było radości raz, dwa, raz, dwa, tempo! i wzruszeń Powstrzymywany płacz Pocałunek Kilka lat pozwoliło na stworzenie optymalnego FAQ. Rządzę Mimo wytrwałego kasowania Jestem rozwalony przetrwały 1883 tematy warte uwagi Elfik i na dzień dzisiejszy 38 472 wpisy Rządzę Gdybyśmy nie kasowali Spox , jak wynika z bazy danych, na forum byłoby na tę chwilę: 54 867 posty Z przymrużeniem oka Ale przetrwały tylko te, które są warte czytania Książka (mamy nadzieję Z przymrużeniem oka )

To forum jest wyjątkowym miejscem w sieci robienie pieknych oczek i gromadzi osoby nie mniej wyjątkowe Love To Wy swoją osobowością i wiedzą zostawiacie na nim trwałe ślady z otwartymi ramionami, i`m all your`s Miłość

W 2001 roku nie przypuszczałam nawet w najśmielszych snach, że tak się rozrośnie wszystko mi się pomieszało , że powstanie Aiglos Rycerz a serwis Hobbiton zyska tak wiele interesujących podstron Uśmiech Saurona ;D . A wszystko zaczęło się od listopadowego dnia, kiedy pojawiło się forum..... Uśmiech Jestem za

Zapewnie wielu z Was ma masę wspomnień związanych z tym miejscem, toczącymi się dyskusjami, poznanymi ludźmi.... Uśmiech Chcielibyśmy Wam podziękować za to, że jesteście z nami Lubimy się

Dziękujemy
z otwartymi ramionami, i`m all your`s Miłość

Cieszymy się, że mogliśmy Was poznać, wspólnie dzielić się fascynacją i uwielbieniem Tolkiena, bawić się, uczyć, inspirować i tworzyć. Jesteście wyjątkowymi ludźmi i chwile spędzone w Waszym towarzystwie to przyjemność. kwiatek dla ciebie, dziękuję

Z okazji tej wyjątkowej rocznicy zapowiadamy hurrra!! impreza!! szampan!! ROK hurrra!! impreza!! szampan!! przeróżnych atrakcji dla wszystkich użytkowników Forum.

Pierwszą z nich zobaczycie już dziś. Druga skrywa się w mrokach tajemnicy i odsłonimy ją niebawem Spox to nie ja, zmieńmy temat, zaklopotanie, mnie tu nie było , zaś trzecia..... Uśmiech Saurona ;D .... Patrzeć spode łba,podejrzliwie Oko Oko

Trzecia - i nie ostatnia - niespodzianka Prezent robienie pieknych oczek to....
- uchylamy rąbka tajemnicy - lepiej się schowam, mnie tu wcale nie ma

BoromirJubileuszowy Konkurs TolkienowskiBoromir

który ruszy już niedługo jeeeeej! skaczę z radości

Zapewne niektórzy z Was pamiętają "Niecoroczny Konkurs Tolkienowski" Elfik :

Sponsorzy i nagrody:
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=1360&start=0
Informacje i regulamin
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=1341&start=0
Pytania
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=1359&start=0
Ranking
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=1379

Konkurs z okazji pięciolecia istnienia forum
, który już niedługo się pojawi, przebije z pewnością poprzedni pod względem atrakcyjności PrezentPrezentPrezent nagród Język Prezent i liczby pytań Uśmiech Jestem za

Cierpliwość, wytrwałość i męstwo
Elfik zostaną nagrodzone Rządzę Królowa kwiatek dla ciebie, dziękuję

Tymczasem drodzy forumowicze, mam zaszczyt przedstawić Wam pierwszą z wielu, wielu niespodzianek....

Jest to nowa "smocza" skórka forum Uśmiech Jestem za

Można ją zobaczyć wchodząc do profilu i zmieniając ustawienia w tabelce: Styl Forum.

Została wykonana w zastępstwie czarnej, wadliwie działającej pod przeglądarką Mozlilli. Zezwolenie na wykorzystanie grafiki udzielił nam artysta: Daniel Kvasznicza, za co mu serdecznie dziękujemy kwiatek dla ciebie, dziękuję bukiet dla ciebie, dziękuję . Link do jego galerii: http://www.inetgrafx.at Tu znajdziecie zaś link do: Oryginalnej grafiki gdyby ktoś chciał ją podziwiać w pełnej okazałości.

Serdecznie pozdrawiamy bukiet dla ciebie, dziękuję
Elfik Rządzę Elfik i Tiaaaa

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 590

Wysłany: 18-11-2006 22:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To już 5 lat... Z przymrużeniem oka

W 2001r. o Tolkienie wiedziałem, tyle co teraz wiem o języku starochińskim- czyli nic. A Wy już tyle wiedzieliście. Internet założyłem sobie w roku 2003, wówczas to też zacząłem czytać Tolkiena. Lecz to forum dało mi coś, co jest nie do przecenienia. Tolkiena od razu polubiłem, lecz to Wy zaszczepiliście mi prawdziwą miłość do jego dzieł. To tu dowiedziałem się wielu rzeczy związanych z legendarium i nie tylko, poznałem wspaniałych ludzi, miałem okazję dyskutować na przeróżne tematy, tak naprawdę wszedłem w tolkienowski świat. Ukazaliście mi jego piękno, za co serdecznie Wam dziękuję.

Nie pozostaje mi nic jak tylko pogratulować Wam i sobie tak wspaniałej rzeczy, jaką jest to Forum. Wielkie podziękowania składam również na ręce Adminów, czyli Nif i elfy, bez których teraz by mnie tu nie było, a w mojej szafce nie sterczałyby dziesiątki tolkienowskich opracowań.

PS: Ta nowa skórka jest piękna, z pewnością na długo zabawi w moim profilu. Z niecierpliwością czekam na następne niespodzianki. Uśmiech

-Albert Einstein
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 19-11-2006 12:01    Temat wpisu: Re: PIĘCIOLECIE istnienia forum i strony Hobbitonu :)) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jestem Użyszkodnikiem Wielkiego Foruma nieco krócej, niż istnieje, ale cieszę się, że go znalazłem, że udało mi się zostać tu Naczelnym Spamerem (patrz odpowiedni temat w PRK o czynie partyjnym podjętym dla uczczenia tytułowej Rocznicy Język ) i że za ten spam nie dostałem jeszcze banana Język
Nifrodel napisał(a):
Forum to kawał naszego życia Elfik Rządzę Elfik Tiaaaa dzięki niemu zawiązały się gorące przyjaźnie Lubimy się Piwko
Zapomniałaś dodać: "i forumowe miłości" Język Jestem za
Cytat:
Tymczasem drodzy forumowicze, mam zaszczyt przedstawić Wam pierwszą z wielu, wielu niespodzianek....

Jest to nowa "smocza" skórka forum Uśmiech Jestem za

Można ją zobaczyć wchodząc do profilu i zmieniając ustawienia w tabelce: Styl Forum.
Wypróbowałem, fajna Jestem za Ale i tak Jesień rulezuje, przynajmniej u mnie, bo jest IMHO najbardziej czytelna i zgrana kolorystycznie w każdym szczególe Jestem za Jestem za Jestem za Przy smokach razi lekko ten róż w obwieszczeniu o konkursie plastycznym, a niektóre odnośniki są dość słabo widoczne, bo pojawiają mi się na granatowo na granatowym tle Język
Wrzuciwszy łyżeczkę dziegciu do beczki ze Świętowaniem Rocznicy, lecę do knajpy wypić zdrówko Wielkich Forumowych (niech im gwiazdka Earendila nigdy nie zagaaaaśnie! hurrra!! impreza!! szampan!! drink palmiasty Piwko ) i poszukać okazji do pospamowania Jestem rozwalony

Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 19-11-2006 13:51    Temat wpisu: Re: PIĘCIOLECIE istnienia forum i strony Hobbitonu :)) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
Wypróbowałem, fajna Jestem za Ale i tak Jesień rulezuje, przynajmniej u mnie, bo jest IMHO najbardziej czytelna i zgrana kolorystycznie w każdym szczególe Jestem za Jestem za Jestem za Przy smokach razi lekko ten róż w obwieszczeniu o konkursie plastycznym, a niektóre odnośniki są dość słabo widoczne, bo pojawiają mi się na granatowo na granatowym tle Język

Tak jest zawsze przy ciemniejszych skórkach, kiedy chce się jednak, żeby forum było przyjazne dla oka (czyli czarny napis na jaśniejszym tle) a nie odwrotnie. Uśmiech Saurona ;D Kiedy skórka jest jasna - nie ma problemu- ustawia się kolor ciemny dla linków i wszystko jest doskonale widoczne Oko . Jednak kiedy wybierze się ciemne, nastrojowe tło (takie jak własnie to smocze Z przymrużeniem oka )- zaczynaja się schodki Spox Najłatwiej byłoby wtedy po prostu zmienić tło w tabelach na czarne a czcionkę na białą Cool 3 . I migiem już mamy gotowy schemat Gandalf na Cienistogrzywym (można obserwować takie proste schematy na wielu forach).

Tylko, że nasze forum ma za dużo informacji, za długie wpisy wymagające koncentracji, żeby robić taką męczącą oczy skórkę :| . Dlatego zrobiłam kompromis Z przymrużeniem oka Jak każdy kompromis, jest on okupiony pewnymi ustępstwami Uśmiech Saurona ;D Tam, gdzie było można, zmieniłam kolor linków na sztywno w bebechach forum (nie podświetlają się np. Ogólna dyskusja na biało). Gdzieniegdzie pozostał kolor "systemowy" linków (przyporządkowany wszystkim odnośnikom) widoczny dobrze na jasnym tle we wszystkich tabelach, mniej widoczny niestety na smokach Uśmiech

Myślę, że wszystkim, którym przeszkadza niedogodność przy wizualizacji niektórych linków, pozostają schematy jasne, mam nadzieję- także atrakcyjne Uśmiech Jestem za Dla tych, którzy przedkładają "nastrojowość" nad kilka utrudnień, jest skórka earendil, eryn lasgalen i smocza Tiaaaa

A czyn partyjny został osiągniety Język tego nie da się ukryć Z przymrużeniem oka Jestem za Jestem za Jestem za

Wracając do tematu Z przymrużeniem oka Rocznice budzą wiele wspomnień "jak to się u mnie wszystko zaczęło" Elfik Fajnie poczytać Wasze refleksje na ten temat Love

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Alatar
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 55

Wysłany: 19-11-2006 15:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cóż moja skroma osoba może powiedzieć?

Dziękuję chwała wam, chylę czoła, dzięki i życzę renesanu Wielkiego Foruma i świata miłośników twórczości J. R. R. Tolkiena (panu profesorowi też wypada podziękować za stworzenie świata, w którym się odnaleźliśmy i odnajdywać się będziemy- dziękuję). bukiet dla ciebie, dziękuję

Ja
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 19-11-2006 19:23    Temat wpisu: Re: PIĘCIOLECIE istnienia forum i strony Hobbitonu :)) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a):
Wracając do tematu Z przymrużeniem oka Rocznice budzą wiele wspomnień "jak to się u mnie wszystko zaczęło" Elfik Fajnie poczytać Wasze refleksje na ten temat Love
Łiiiiiii! Jestem rozwalony wymiękam - Nifrodel zaprasza do spamowania w "Ogólnej Dyskusji"! Tego jeszcze nie było, Ludziska, więc bierzcie się do klawiatury! Tylko nie róbcie "kopiuj i wklej" swojego spamu z tematu "jak trafiliście na forum", bo podejrzewam, że to nie przejdzie -napiszcie coś "własnymi słowami" Język
Dobra, ja jako Spamerf-Naczelnik zaczynam:

Wspomnienia Kombatanta, odsłona pierwsza:

Syćko zaczęło się od tego, że dziadek Smoczycy (chwała mu za to chwała wam, chylę czoła, dzięki ) postanowił przeznaczyć swoją odprawę emerytalną na kompiuter dla wnusi Jestem za Po zainstalowaniu pudełka w domu i nabyciu internetu tata Smoczycy (jako że jest maniakiem komputerów)zaczął się pudełkiem na rozmaite sposoby zabawiać, takoż buszował po necie w chwilach wolnych. A że innym bzikiem taty Smoczycy było czytanie Tolkiena, to zaczął sprawdzać, co też można, po wpisaniu nazwiska Miszcza, w tymże necie wynaleźć. No i stwierdził, że w polskim necie, w odróżnieniu od angielskojęzycznej strony świata, nie ma tolkienistycznych witrynek "profilowanych", są tylko lepsze i gorsze "omnibusy", czyli po trochu wszystkiego. "Dobra -pomyślał tata Smoczycy -to ja cuś takiego wysmażę i zobaczymy Język "
Kumpel pokazał TS (tacie Smoczycy) kilka pierwszych komend z hateMemeLa Jestem rozwalony i pomógł zaprojektować szkielet pierwszej wersji "rozbrykanego balroga". Tera trzeba to było umieścić w sieci, żeby ludziska mogli wchodzić i podziwiać Pserwa . Na onecie była takowa możliwość za darmochę, ale trzeba się było zarejestrować, a onet zapytał o nicka. TS długo nie myśląc wklepał "Adiemus", ponieważ w czasie owym na jego ulubionym kanale, grającym na kablówce non stop teledyski, często leciał ten kawałek z delfinami skaczącymi po przeszklonych ścianach wieżowców (a muzyczka też fajna Język ).
Rozbrykana witrynka znalazła się w sieci, ale licznik odwiedzin, ku zdenerwowaniu TS Jestem rozwalony zaliczał tylko jego własne wejścia na witrynkę Super śmiech "Trza się gdzieś zareklamować, boć reklama przecież dźwignią handlu jest" -pomyślał TS i zaczął szperać. Najpierw trafił na forum na "Gazecie Wyborczej", ale nie spełniło jego oczekiwań, bo okazało się, że na jeden mądry wpis przypada kilkanaście śmietnikowych. Szukał więc dalej, aż trafił na Wielkiego Foruma Jestem za
Nie był ci na tyle głupi, żeby zaraz z grubej rury w pierwszym wpisie walnąć "słuchajta, mam fajną stronę o tolkinie, właźta i głosujta na mnie na topliście", jak robią niektórzy łebmajsterzy. Nie, TS oprócz poczucia humoru ma także poczucie honoru i nie zniżył się do takich prostych sztuczek. Najpierw zaczął pisać jako zwykły user, dopiero potem czaił, gdzieby się tu odpowiednio zareklamować Język Okazja trafiła się w "jakiej fajnej knajpie", gdzie Adiemus napisał, że wchodząc uwiązał balroga Balrog przy wejściu. Przynęta okazała się strzałem w dziesiątkę, o balrogu zaczęto w knajpie rozmawiać, a Asceta ochrzcił go sympatycznym mianem "Ciapek", co się przyjęło Spox
Okazało się, że na Forumie jest sporo sympatycznych ludzi, którzy pomogą w potrzebie. Wielki grzmię jak Manwe Forumowy (chwała mu chwała wam, chylę czoła, dzięki za to) podrzucił adres z szablonami witrynek, kiedy zaczęto powszechnie krytykować lamerski i badziewny wygląd strony. To, jak "balrog" w tej chwili wygląda, jest więc winą elfy Elfik Rządzę Elfik , bo TS wybrał jeden z tych szablonów (oczywiście nie byłby sobą, gdyby go nie przestawił na lewą stronę Jestem rozwalony ).
TS ma takowoż wiele słów wdzięczności dla Wielkiej Tiaaaa Forumowej kwiatek dla ciebie, dziękuję Podrzucała fajne pomysły, prowokowała do dyskusji i pojedynków na rymowanki, wspierała w trudnych chwilach samotności w Dalekim Haradzie i Khandzie (TS starał się rewanżować tym samym Język ). Przyjaźń (e-maliowana) z Nifrodel to najcenniejsza rzecz, jaką Adiemusek tu na Forumie znalazł. A potem do grupki wspaniałych forumowych Przyjaciół dołączyli następni wspaniali ludzie: mONA, Adan, Preciousss, Elenai, Avari, Elek... ech, normalnie Spazmy łza się w oku kręci, jak TS sobie przypomina pierwszy (i jedyny) TolkFolk, na którym miał okazję się z nimi spotkać w Realu Język

Hie, wzruszyłem się Jestem rozwalony -dosyć tego kombatanctwa, bo się łzawo zrobi Język

Powrót do góry

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 19-11-2006 19:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

5 lat, w sumie czytając niektóre tematy aż czuć, że to forum ma swoją bogatą historię Love
A tutaj jestem tylko szarym użytkownikiem i to tylko ledwie ponad rok (swoją rocznice przegapiłem, ale co tam Pserwa ) i lubię sobie poczytać dawne tematy, kiedy to wszystko sie kształtowało, a użytkownicy mieli wtedy dużo do powiedzenia. Teraz trudniej jest coś napisać odkrywczego, ale to wcale nie jest źle, bo to Forum to skarbnica wiedzy (wierzcie czy nie, ale ja szukając informacji na historię przeglądałem to forum poświęcone przecież Tolkienowi Uśmiech ). Cóż można powiedzieć. Dziękuję Uśmiech

Cytat:
Rocznice budzą wiele wspomnień "jak to się u mnie wszystko zaczęło" Fajnie poczytać Wasze refleksje na ten temat

W sumie pisałem już że jestem tu rok, ale coś tam pamiętam. Przypominam sobie jakoś, że najpierw przeczytałem WP, potem była jakaś przerwa kilkumiesięczna i obejrzałem przez wakacje film. NO i był cały boom w telewizji na gadżety z filmu. A mi właśnie wtedy założyli internet. I ja również szukałem tapet, wygaszaczy i innych takich rzeczy i trafiłem na forum. Jeszcze wtedy nie wiedziałem co to jest ani po co, stwierdziłem jednak że było to miejsce całkiem inne od spotkanych wcześniej mówiących o ekranizacji. Z przeczytanej książki pamiętałem dość dużo, ale nie na tyle by rozumieć dlaczego ludzie tam zastanawiają się nad wysokością Orthanku oraz czy w Śródziemiu były windy Pserwa (Teraz specjalnie wyszukałem ten temat, żeby sprawdzić czy to na pewno to samo miejsce http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=1646&postdays=0&pos torder=asc&&start=0 Uśmiech chociaż wtedy ten temat był o połowę krótszy ) Czytałem trochę, zaciekawiło mnie, ale potem jakoś przestałem, nie pamiętam już czemu . I potem była taka długaśna przerwa, tak długa że gdy ponownie tu trafiłem to nawet nie poznałem tego miejsca i nie skojarzyłem z tamtym poznanym wcześniej. Wtedy to już bardziej interesowałem się Tolkienem, byłem po Hobbicie i Silmarillionie, i postanowiłem się zarejestrować. Jak po tygodniu czekania z niepokojem czy mnie w ogóle przyjmą ( po długości wpisów myślałem że tu jakąś selekcję prowadzą i włączają nielicznych) mogłem się zalogować. A wtedy się grzecznie przywitałem i się zaczęło Uśmiech

Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 19-11-2006 19:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dawno, dawno temu... czyli jakieś cztery lata temu na Forum zapisała się mONA - wtedy jeszcze ni to krasnolud (tylko brody długiej do pasa nie miała) ni to elf (tylko zbyt obficie zbudowana, jak na lolfa była), ni to ork (w białych tenisówkach, uwieczniony na zdjęciu). Zapisała się, i czas jakiś milczała, onieśmielona i z lekka zagubiona...
Aż dnia pewnego, na imprezie TolkFolkiem zwanej, poznała (wtedy jeszcze z daleka) Pewną Rudą Elfkę. I przekonała się, że Forum nie jest takie obce, jak jej się na początku zdawać mogło... Potem przyszły kolejne znajomości, kolene wspólne imprezy, rozrabianie w Kucyku. Nieokreślona bliżej mONA odnalazła swoje hobbickie "ja", poznała wspaniałych Przyjaciół, wśród których nie czuła się źle ze swoimi fascynacjami, dziwactwami i głośnym śmiechem wieeeeeeeeeelgachny uśmiech I tak zostało Super śmiech

No.. może tylko rechot stał się donośniejszy ale za to hobbitki ciut jakby mniej Jestem rozwalony

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  Następna

Temat: PIĘCIOLECIE istnienia forum i strony Hobbitonu :)) (Strona 1 z 39)

Skocz do: