Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Ostatni Przyjazny Dom na wschód od Morza był to dom, o którym przed laty Bilbo napisał, że jest niezrównany, czy kto lubi jeść, czy spać, czy słuchać opowieści, czy śpiewać, czy po prostu woli siedzieć i rozmyślać, czy też chciałby wszystkie te przyjemności połączyć. Wystarczyło pomieszkać tutaj, żeby wyleczyć się ze zmęczenia, lęku i smutku." J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni

Temat: FOTR: Muzyka z filmu (Strona 4 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 18-04-2002 16:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wsłuchałem się w The Bridge of Khazad Dum i oto co moje ucho zdołało wyłowić - dwa fragmenty śpiewu względnie nie zagłuszone muzyką (przytoczę to tak jak ja to słyszę)

I fragment:
unatanahi uh uh
tanitanahi uh uh
utashtihi tutana uh uh

II fragment:
aasamavi kilba kilba
uutashihi kulba kulba
uusulba uhastanavi uhastanavi
avital astanavi
uhastanavi uhastanavi

(Dalej muzyka zagłusza)

Tam gdzie jest litera "v" równie dobrze może to być w niektórych niejscach "b". Trudno na 100% określić czy to dzwięk "b" czy "v". (uhastanavi czy uhastanabi - ale raczej bardziej navi)
sh - z angielskiego (polskie sz), reszta jak w języku polskim.

Jeśli ktoś ma lepszy słuch ode mnie to prosiłbym o ewentualne poprawki do powyższego, ewentualnie o dodatkowe fragmenty tekstu których brzmienia nie zdołałem/nie chciało mi się Język zrozumieć. I oczywiście jeżeli ktoś wie jaki to język proszę o odpowiedź (o ile jest to jakikolwiek język, a nie tylko jakieś tam przypadkowe sylaby).

Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Maegdaliel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 20-01-2003 23:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

tak...to piękny podkład ale szczerze mówiąc słyszałam też piękniejsze Z przymrużeniem oka
w sumie zazwyczaj jak film jest dobry to i podkład również...ale gdyby podkładu nie było to wtedy nie byłoby dobrego filmu Elfik

Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 892

Wysłany: 21-01-2003 00:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adan napisał(a):
Jeśli ktoś ma lepszy słuch ode mnie to prosiłbym o ewentualne poprawki do powyższego, ewentualnie o dodatkowe fragmenty tekstu których brzmienia nie zdołałem/nie chciało mi się Język zrozumieć. I oczywiście jeżeli ktoś wie jaki to język proszę o odpowiedź (o ile jest to jakikolwiek język, a nie tylko jakieś tam przypadkowe sylaby).

Tekst jest w języku khuzdûl. Wprawdzie nie posiadam tego tekstu, ale na mojej stronie www.elvish.org/gwaith/movie.htm znajdziesz tekst w khuzdûl z nowego soundtracku do TTT. Poczytaj też (wprawdzie po angielsku) o adaptacji krasnoludzkiego dla potrzeb filmu klikając na Other Inscriptions na tej samej stronie.

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry

Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 22-01-2003 18:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podaję linki do plików MIDI z dwoma utworami z FOTR. Może komuś będą potrzebne...

Concerning Hobbits
http://www.homestead.com/xheartx/files/Concerning_Hobbits.mid

The Bridge of Khazad-Dum
http://www.homestead.com/xheartx/files/Khazad_Dum.mid

The Bridge of Khazad-Dum (inna wersja)
http://www.homestead.com/xheartx/files/Khazad_Dum_2.mid
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Temat: FOTR: Muzyka z filmu (Strona 4 z 4)

Skocz do: