Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Ekranizacja Hobbita (Strona 195 z 196)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 194, 195, 196  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 23-11-2015 01:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki wielkie za link Jestem za Śmiało możesz wbudowywać takie klipy - z Twojego link:

Link

I od razu coś o wyborze odtwórcy roli Thranduila i całym pomyśle na postać, jego charakter, strój, poruszanie się i brwi:

Link

Edit.

Masakra, był pomysł, by Thrandy skakał po wrogach jak Legolas :| Na szczęście się opamiętali. Ten fragment (nie wbudowuję, byście mogli odtworzyć od razu właściwa scenę):
https://youtu.be/CJgzdezMM1M?t=22m26s

i całość o tym jak Thrandy powstał z Thingola - chyba zawiera w sobie dwa wcześniejsze klipy:

Link

Co ciekawe wypowiadają się tam John D. Rateliff i Tom Shippey.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Meril Turingi
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 95

Wysłany: 23-11-2015 16:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O, Sirielle, teraz to ja Ci dziękuję za linki. Bardzo ciekawe. Najbardziej chyba spodobały mi się szkice koncepcyjne samego wyglądu Thranduila, zwłaszcza te przedstawiające go jako "Króla Jesieni" w czerwieniach, brązach, żółciach i pomarańczach. Tron z przekrojem pnia drzewa w tle również wygląda świetnie Jestem za Aż szkoda, że nie wszystkie zostały użyte. Jak to dobrze, że nie zdecydowali się jednak na tatuaże na jego twarzy! Pasuje mi to bardziej do Dzikich Plemion, niż do nawet najpospolitszych elfów ze Śródziemia Z przymrużeniem oka

Zwróciłam też uwagę, na kwestie wypowiadane przez aktora, gdy jeszcze nie jest ucharakteryzowany i ćwiczy rolę. Dialog z Tauriel ( jej głos dopowiadany jest zza kadru, król ochrzania ją za nie wybicie wszystkich orków ). Wygląda na to, że elfka rzeczywiście miała pełnić wcześniej w filmie zupełnie inną rolę. Czy ja dobrze słyszę, że nazywa ją tam swoją najlepszą zabójczynią?! Śmiech Jest to zgodne z wywiadami z Evangeline o jej drapieżnej, walecznej i dość bezkompromisowej bohaterce. Wielka szkoda, że w efekcie zmian otrzymaliśmy rozlazłą mimozę.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Ostatnio zmieniony przez Meril Turingi dnia 23-11-2015 17:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 23-11-2015 16:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Też mi się podobają te projekty, pochodzą bardziej orientalnej wizji Guillermo del Toro. Kiedy PJ przejął dowodzenie zmienili ja by bardziej współgrała z filmowym LotR. Trochę żałuje, że nie mamy okazji zobaczyć Hobbita w wersji del Toro - gdyby tak obie wersje zostały sfilmowane. Byłby pewnie mroczniejszy, może ciekawszy.

Uwaga techniczna - proszę dodaj zdjęcia an serwer forum, zgodnie z instrukcją w Zasadach forum. Nie hotlinkujemy, tylko używamy opcji "załaduj obrazek".

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

maryanna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 03-12-2015 19:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O ile ktoś już tego wątku nie poruszał to chciałam dodać coś do podtematu o nadmiernym zastosowaniu technologi CGI, szczególnie w BOTFA. Mam nadzieję, że ten fragment z ,,The Hobbit : Chronicles" wyjaśni nam, dlaczego w przypadku Billiego Connolly takie rozwiązanie było wręcz konieczne :

https://www.reddit.com/r/movies/comments/2q6bwq/in_the_hobbit_the_battl e_of_the_five_armies_why/cn3h2jc

Ktoś mógłby powiedzieć, że wystarczyłoby zmienić aktora i już mogłoby się obyć bez dodatkowej porcji techniki cyfrowej. Jeśli o mnie jednak chodzi to taka cena za świetną grę aktorską, charakterystyczny głos i twarz jest czymś naprawdę do przełknięcia Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Lukullus
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 05-12-2015 17:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja sobie w końcu kupiłem BOFTA ExEd i dopiero teraz znalazłem czas, żeby obejrzeć.
I jest fantastyczne! Super śmiech machiny krasnoludów, szarża na muflonach, wojenne rydwany z napędowymi bełtomiotami (chyba ktoś z ekipy jest długoletnim graczem w WHFB...), rydwany z ostrzami na osiach (ach, te odcinane głowy orków i trolli...), coś pięknego po prostu Super śmiech Super śmiech
O Wielki PJ-u, czemu wszystkie twoje filmy nie są takie! chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki

Moze ktoś kiedyś nakręci np. wojnę z Angmarem w takim samym (albo jeszcze bardziej wypasionym...) stylu Proooszę prooooooszę Proooszę prooooooszę chwała wam, chylę czoła, dzięki

Cytat:
I am altering the deal. Pray I don't alter it any further.

Cytat:

Ghaash agh akûl - Nazgûl skoiz
Mirdautas vras!
Karn ghaamp agh nût
Shaut Manwe quiinubat gukh
Powrót do góry

Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 366

Wysłany: 28-12-2015 17:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Turambar II napisał(a) (zobacz wpis):

http://www.filmweb.pl/news/Peter+Jackson+przyzna%C5%82%2C+%C5%BCe+nie+w iedzia%C5%82%2C+co+robi+na+planie+%22Hobbita%22-114546

Sporo już czasu minęło od tej wypowiedzi, a jeszcze więcej od pojawienia się tej nieszczęsnej wersji EE, lecz mimo to nadal się lekko gotuję na myśl o tym wściekły . Po dodanych scenach nie spodziewałem się wiele, ale to co zobaczyłem mnie zupełnie dobiło Jestem przeciw . I niespodziewanie wersja kinowa zyskała w moich oczach, lepiej dla wszystkich byłoby gdyby wersja EE nie powstała, moim zdaniem.
A kiedy pierwszy raz przeczytałem to wyznanie Pidżeja poczułem się jakbym dostał w twarz Obrażam się . Nie, tak się nie robi Nie Nie .

Lukullus napisał(a) (zobacz wpis):

wojenne rydwany z napędowymi bełtomiotami (chyba ktoś z ekipy jest długoletnim graczem w WHFB...)

A ten "wynalazek" przypomniał mi jeden fragment Hobbita, odnoszący się do... goblinów.
Cytat:
It is not unlikely that they invented some of the machines that have since troubled the world, especially the ingenious devices for killing large numbers of people at once (...).

Balk
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 29-12-2015 11:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Również zakupiłem na święta BoFtA i zrodziło się w mej głowie pytanie: Co się stało z muflonami? Gdzie podziały się ciała zwierząt lub dlaczego nie zobaczyliśmy ich ponownej szarży? Skąd dodatkowe odziały krasnoludów, świeżo szarżujących na wroga w chwili kiedy Dain mówi; Jesteście szaleni etc. ((czy coś w ten deseń)przed jazdą na Ravehill)?
Dla mnie H3 to skromna porażka PJ'a. Za dużo Legolasa... za mało krasnoludów.
Z materiałów dodatkowych można zobaczyć kilka dobrych scen nie wykorzystanych w filmie, które zostały wyparte przez Alfrida oraz Blondyna.
Pierwszy Hobbit podobał mi się, nawet bardzo, dwójka była niezła ale trójka to zaklejanie pękniętej ściany taśmą klejącą.
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 03-01-2016 15:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie jedyną zaletą wersji Extended jest dodatkowy materiał do montażu Purist Edition. Bo jest w całym tym badziewiu, trochę scen do wykorzystania, jako spektakularnych, a czasami wzruszających. Ale to wsio.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 194, 195, 196  Następna

Temat: Ekranizacja Hobbita (Strona 195 z 196)

Skocz do: