Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: Ekranizacja Hobbita (Strona 194 z 196)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 193, 194, 195, 196  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5710

Wysłany: 18-11-2015 23:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

maryanna napisał(a) (zobacz wpis):
Sorki że tak przerywam tok dyskusji i mam nadzieję, że nie powtarzam wiadomości Z przymrużeniem oka

Ani niczego n ie przerywasz. A widaomości nie znałem.

Cytat:
Chciałam załączyć link do strony z filmikiem wyjaśniającym przez tak wielu znielubione machiny krasnoludzkie z BOTFA, mam nadzieję, że to trochę rozjaśni atmosferę wokół tego podtematu Z przymrużeniem oka

Szczerze nic nie rozjaśnia. Owszem sztywne ramiona mniej przeszkadzają i łatwiej w nie uwierzyć, ale nadal są nieprawdopodobne. W komputerze wygenerować można wszystko w rzeczywistości jest to o wiele trudniejsze. Prawa fizyki, działanie sił, tarcia i oporu są nieubłagane. Oczywiście dla większości to nie ma znaczenia, ale nie darmo Tolkien pisał w eseju o baśniach o zielonym słońcu. W powieści, filmie, obrazie, można wszystko, tylko musi się to kupy trzymać inaczej choćby podświadomie czujemy fałsz i wszystko rozlatuje się w drobiazgi.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Meril Turingi
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 95

Wysłany: 19-11-2015 01:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W temacie pojawiał się wątek filmowych niedopowiedzeń w stosunku do książki, jak choćby tego, co się stało z Tauriel. Mówiąc szczerze, cieszę się, że nie pokazano tego, co autorka grającą tę rolę wyjawiła o przyszłości swojej postaci...

Z wywiadu z Evangeline Lilly dla Hero Complex :

Cytat:
"She goes back to Greenwood — which would hopefully now be Greenwood; slowly but surely it would evolve out of Mirkwood and return to Greenwood — and she goes back to work. It sounds so boring, but ultimately, she has a job. She has a responsibility. She’s the head of the Elven Guard. She’s not head of the Elven army — that is Prince Legolas and King Thranduil — but she’s the head of the Elven Guard, and they protect their realm."

Elfka okazuje się jeszcze większą Mary Sue, której nawet grożenie królowi bronią i nieposłuszeństwo uchodzi na sucho, ech :/
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 20-11-2015 14:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

http://www.theguardian.com/film/2015/nov/19/peter-jackson-battle-of-the -five-armies-i-didnt-know-what-the-hell-i-was-doing-when-i-made-the-hob bit?CMP=twt_a-film_b-gdnfilm%3FCMP%3Dtwt_a-film_b-gdnfilm

I po polsku:

http://www.filmweb.pl/news/Peter+Jackson+przyzna%C5%82%2C+%C5%BCe+nie+w iedzia%C5%82%2C+co+robi+na+planie+%22Hobbita%22-114546

Nenika
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 20-11-2015 15:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Do Jacksona dotarło, że film jest... ehm, taki sobie? Zwłaszcza trzecia część Skrzywienie
Myślę, że to nie tylko kwestia improwizowania, jeśli chodzi o bitwę. Druga i trzecia część sprawiają wrażenie powstałych na zasadzie " co by tu jeszcze dodać". Romans elfki i krasnoluda? Proszę bardzo. Dorzućmy jeszcze Legolasa i jego gimnastyczne popisy, to takie widowiskowe. Nikt nie będzie pytał, co się stało z Arcyklejnotem. Szkoda, że przy takim nakładzie pracy, imponującej scenografii, zaangażowaniu dobrych i bardzo dobrych aktorów, efekt jest taki, jaki jest.

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5710

Wysłany: 20-11-2015 15:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Turambar II napisał(a) (zobacz wpis):
http://www.theguardian.com/film/2015/nov/19/peter-jackson-battle-of-the -five-armies-i-didnt-know-what-the-hell-i-was-doing-when-i-made-the-hob bit?CMP=twt_a-film_b-gdnfilm%3FCMP%3Dtwt_a-film_b-gdnfilm
http://www.filmweb.pl/news/Peter+Jackson+przyzna%C5%82%2C+%C5%BCe+nie+w iedzia%C5%82%2C+co+robi+na+planie+%22Hobbita%22-114546

No comments. To jednak nie fair kopać leżącego, tym bardziej, że był na tyle szczery, że się przyznał i to warto docenić. TYlko szkoda, ze swoim obrońcom strzelił tym samym w kolano.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 20-11-2015 19:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nenika napisał(a) (zobacz wpis):
Nikt nie będzie pytał, co się stało z Arcyklejnotem. Szkoda, że przy takim nakładzie pracy, imponującej scenografii, zaangażowaniu dobrych i bardzo dobrych aktorów, efekt jest taki, jaki jest.

Tak dla ścisłości. Arcyklejnot pochowano z Thorinem - widać to w scenie pogrzebu. Mnie by jednak bardziej interesowało, jaka była przyszłość Barda i jego dzieci. Czy Bard został władcą ludzi z Esgaroth? Tego nie ma w filmie, ani chyba nie ma w wersji rozszerzonej? Chociaż czy coś tam nie było na temat odbudowy miasta Dale w scenie, gdy Bilbo żegna się z Balinem? Jeśli je odbudowują to znaczy, że ludzie z Esgaroth będą mieli nową siedzibę. A Dain został królem Ereboru a reszta kompanii została tam z nim to było w Ext. Nie da się zawsze osiągać takiej samej jakości wyrobu, nawet jako producent filmowy. Uśmiech Spielbergowi pamiętamy wiele udanych filmów, ale czemu nie pamietamy, że popełnił także co najmniej dwa paskudne filmidła?
poz Uśmiech
tal

Nenika
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 20-11-2015 20:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

[quote="TallisKeeton";

Tak dla ścisłości. Arcyklejnot pochowano z Thorinem - widać to w scenie pogrzebu. Mnie by jednak bardziej interesowało, jaka była przyszłość Barda i jego dzieci. Czy Bard został władcą ludzi z Esgaroth? [/quote]

Tak, widziałam. Ale byłoby lepiej gdyby to było od razu w wersji kinowej. A o Bardzie to już nawet nie wspomnę. Przy czytaniu Twojego postu uświadomiłam sobie, że bardziej mi przeszkadzało to niedomknięcie wątków niż piruety Legosia i inne głupoty. A z filmami PJ-a to jest tak: LOTR pozostaje kultowy mimo niedociągnięć, "Hobbit" to niewykorzystany potencjał. Spokojnie jeden reżyser może popełnić i dzieło i babola Uśmiech Saurona ;D

Meril Turingi
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 95

Wysłany: 22-11-2015 23:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sama nie wiem, czy to dobry temat, by to umieścić... kilka dodatkowych scen, w których wspominana jest żona Thranduila, a które ponoć nie pojawią się jednak w wersji rozszerzonej. Wyjaśniają nieco jego motywy. Przy okazji, pamiętam, jak na forum pojawiały się spekulacje, że statua przy wejściu do Leśnego Królestwa wyobraża właśnie nią. Jak widać, słusznie! Śmiech

https://www.youtube.com/watch?v=B9xhEfTOgik
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 193, 194, 195, 196  Następna

Temat: Ekranizacja Hobbita (Strona 194 z 196)

Skocz do: