Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo, Hobbit

Temat: III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elek
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 606

Wysłany: 04-10-2006 08:44    Temat wpisu: III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pragnę poinformować, że rusza kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Tolkienowskiego. "Postać tragiczna w dziełach Tolkiena" to temat bardzo obszerny i jednocześnie inspirujący. W konkursie można opierać się na postaciach z Silmarilionu, LOTRa, Hta, a także z innych powieści, opowiadań, a nawet wierszach mistrza. Szczegółowy regulamin jest na stronie www.tolkfolk.pl. Tradycyjnie nagrody finansowe i rzeczowe. Termin nadsyłania prac do końca grudnia, a wyniki zostaną ogłoszone tradycyjnie
3 stycznia. Zapraszam do udziału.

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 18-10-2006 16:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak się zdaje, od dzisiaj będzie to konkurs faktycznie międzynarodowy Jestem rozwalony
Wydębiłem od Elka tłumaczenie (oficjalne) i upchałem, gdzie mogłem Język
Czyli :tutaj i tutaj Super śmiech
(tak poszczę w celu autoreklamy, jaki to ja fajny jestem, a co! Język po angielsku umiem się zarejestrować na jakimś forumie i nawet posta tam wysłać Pserwa )

Elek, szykuj się na wysyp paczek!

Powrót do góry

Elek

Wysłany: 19-10-2006 08:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki Adiemusku, ale pragnę Cie poinformować, że co roku był międzynarodowy Uśmiech Rocznie przy konkursie wysyłałem ok 400 majelków nie tylko na strony tolkienowskie ale także do szkół i akademii plastycznych.
W roku ubiegłym miałem 4 tłumaczenia, a prace otrzymywaliśmy z Niemiec, Włoch, Czech i Norwegii.
Ale za kazdą pomoc w jeszcze większemu rozpropagowaniu chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 19-10-2006 13:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiem, po prostu musiałem się przy poszczeniu powygłupiać Język - to ta moja zołzowata, półsmocza-ćwierćbalrogowa natura Jestem rozwalony
Dużej ilości świetnych prac do oceniania życzę, albowiem jest to III Konkurs a -jak już w starożytnym Haradzie i Khandzie mawiano- omne trinuum perfektum Super śmiech

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3852

Wysłany: 22-10-2006 12:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja tez ostatnio reklamowalam konkurs zagramanicą - na Elfwood Live Journal, na dA i w prau innych miejscach, tak tez i teraz uczynie, skoro mamy angielski tekst juz Pserwa

Prosze bardzo:
- dA http://news.deviantart.com/article/23231/
- Epilogue http://www.epilogue.net/cgi/phpBB2/viewtopic.php?p=141773
- Elfwood LJ http://community.livejournal.com/elfwood/
Wrzuce to w jeszcze pare miejsc na LJ.

Elku - wyglada na to, ze macie cos nie tak z kodowaniem na stronie - wszystkie apostrofy wyswietlaja sie jako znaki zapytania. Do tego polecam uzyc pogrubienia, podkreslenia a nie wielkich liter w tresci inforamcji o konkursie. Moze to i uzasadnione, ale jednak krzyczymy Z przymrużeniem oka

Wrzucam moja poprawke komunikatu:
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 22-10-2006 17:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

OK, mala informacja od artystki z Niemiec - po przeczytaniu konkursowego ogloszenia (postaram sie strescic):
    - artysci musza pokryc koszty przesylki, w jej przypadku to min. 20 Euro; zalozyla, ze odsylacie jej oryginal ktory jest malunkiem na plotnie oprawionym w ramke; koszt ramki - 30 Euro; to daje koszty wlasne 50 Euro
    - nie ma gwarancji, ze praca nie zginie lub nie ulegnie uszkodzeniu, a nie mozna podac jej wartosci ze wzgledu an clo (choc bardziej strata pracy samej w sobie by tu bolala, niz kasa)
    - sa tylko 3 nagrody bez podzialu na kategorie, co pomniejsza szanse na wygrana
    - wygrana jest niska zaplata za prace profesjonalnej jakosci (szczegolnie dla profesjonalistow)
    - w ogloszeniu nie ma informacji czy konkurs jest kierowany tylko do amatorow, czy profesjonalistow, a moze tylko nastolatkow?

Cytat:
    I wish the competition was either held as an online competition (no transportation costs, no risks), or the organizers would state more clearly that this is a competition held for teenagers and hobby artists.

"Chcialabym, by konkurs byl konkursem on-line (bez kosztow transportu i ryzyka) i by organizatorzy jasniej stwierdzili, ze to jest konkurs dla nastolatkow i artystow hobbistow."

Tyle odzewu. Popieram uszczegolnienie do kogo ten konkurs jest skierowany i zastanowienie sie czy rzezba i malarstwo to jedna kategoria. Choc z drugiej strony jesli przychodzi tylko 1 rzezba, to nie moze dostac nagrody tylko za to, ze rzeba jest. Jakos sie wczesniej udalo to rozwiazac.
I kategoria wiekowa - praca 12 latka i 40 latka nie powinna byc oceniana jednakowo.

Nagroda dla spolecznoisci zachodu najwyrazniej nie jest wystarczajaca, szczegolnie 2 miejsce biorac pod uwage koszty wysylki i ryzyko. Tylko pasjonaci sie zdecyduja na udzial w tym momencie, co tez nie jest zle.

Swoja droga, wcale nie jest powiedziane, ze profesjonalisci by od razu wygrali w tym konkursie, jak autorka powyzszej wypowiedzi zaklada. Ciekawi mnie, czy kiedykolwiek brali w nim udzial?
Autorka zalozyla rowniez, ze to praca bardziej przyciagajaca oko, a wiec kolorowa by wygrala, zatem ona moze liczyc tylko na 2 miejsce (akurat ma prace czarno biale). Szkoda, ze nie ma w sieci prac nagrodzonych w poprzednich konkursach, byloby co pokazac niedowiarkom Uśmiech

Jeszcze apropo tlumaczenia informacji konkursowej - author jest od tworczosci literackiej, artist - plastycznej; ktos mnie kiedys upomnial, ze tam nie ma autorow obrazkow.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Elek

Wysłany: 23-10-2006 09:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki za info .
Porawki zaraz naniosę.
Co do plastic zrobił się inny problem. Otóz napisał do mnie człowiek
z zapytaniem czy skoro jest artistic to czy on może przesłac wiersz??
Dlatego doadłem plastic mogę jeszcze ew. poprawic na plastic art.
Co do tej koleżanki to ma ona troche racji. Jednak na razie dajemy tyle ile nas stać. Dlatego napisane jest w regulaminie, że wielkość nagród może wzrosnąć jeśli uda nam się znaleźć sponsora.
Co do prac, to postaram się naprawić ten błąd. Po prostu podczas prac nad nową stroną gdzies nam to umknęło ( wręcz niewybaczalne musze przyznać, po prostu mi wstyd oops, zawstydzenie ). Jeśli trzeba to prześlę Ci jpg-i najlepszych prac abys mogła je zamieścić.

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 23-10-2006 12:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mozesz mi wyslac kilka przykladow z obu konkursow na e-mail sirielle@tlen.pl to jej pokaze. (a przy okazji tez film z Bitwy V Armii Z przymrużeniem oka ).
Co do strony - cala strona Wam zniknela, nie ma nic poza strona tytulowa i informacjami konkursowymi.

Ten ktos, kto pytal o wiersz nie znal poprawnie - lub popularnie - angielskiego, bo choc jest to forma sztuki, to jednak nie plastycznej. Poza tym w regulaminie nie ma mowy o poezji i prozie.
Prawde mowiac nie wiem czy to hiper poprawne czy popularne rozroznienie w angielskim, specjalista by sie musial wypowiedziec.

Mimo wszystko uwazam, ze zarowno z fine w artystyczny jak i z plastic mozna zrezygnowac, zostawiajac tylko art competition. Fine arts to sztuki piekne, co sugeruje, ze to nie jest konkurs dla hobbistow, tylko dla profesjonalistow - to tez informacja od niej. Ona obiecala sama do Was napisac, ale dodam jeszcze od niej, ze dobrym pomyslem byloby robic preselekcje z prac nadeslanych elektronicznie, wtedy z tych 160 ubieglorocznych tylko finalowych 30 by bylo wsylanych poczta.

Ja mysle, ze dla obywateli Polski i sasiadow z poludnia czy wschodu to jest spora nagroda. Calkiem spora Jestem za Nie wiem tylko jakie koszty Czesi czy Rosjanie ponosza, by tu wyslac prace, ale mysle, ze nizsze niz osoba, z ktora rozmawialam.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny (Strona 1 z 3)

Skocz do: