Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Ślady tolkienomanii w naszych domach (Strona 8 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 30-10-2011 12:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam replikę Jedynego (Pierścienia, oczywiście Z przymrużeniem oka ).
Coby się nie wykosztować, kupiłam srebrny, a następnie zaniosłam do pozłocenia. Śmiech
Przez jakiś czas go nosiłam, ale potem zaczął mnie denerwować, bo wyglądał jak obrączka. Pserwa Poza tym, nie lubię nosić nic na palcu, bo mi to po prostu przeszkadza. Uśmiech
Teraz Pierścień spoczywa u mnie na półce.

Poza tym tylko książki Tolkiena, czyli Silmarillion, W.P., Dzieci Húrina, Niedokończone Opowieści, Hobbit i Listy.
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 30-10-2011 18:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

[quote="Nadia";p="100329"
Przez jakiś czas go nosiłam, ale potem zaczął mnie denerwować, bo wyglądał jak obrączka. Pserwa [/quote]

Moja babcia wciąż ma mi za złe, że jako niemężatka noszę obrączkę Jestem rozwalony A palec już mi się tak odkształcił, że brak 'obrączki' widać bardzo wyraźnie Język Swojego 'Jedynego' nie pozłociłam - bardziej podoba mi się w srebrze Uśmiech

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Calacirya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 64

Wysłany: 30-10-2011 19:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Też mam Jedynego w wersji srebrnej Z przymrużeniem oka nie nosiłam go na palcu zbyt długo, później zawiesiłam go na srebrnym łańcuszku więc czułam się już całkiem jak Frodo Pserwa ponadto w moim pokoju występuje kolekcja książek Tolkiena na półce i ściana obklejona plakatami aktorów z filmu Love Jestem rozwalony
I lasy pełne cieni.
Dzieliły ich obszary mórz,
Lecz w końcu się spotkali...
I dawno zmarli... tylko pieśń
Pobrzmiewa w lesie dalej.
Powrót do góry

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 426

Wysłany: 30-10-2011 20:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja mam kotki, które nazywają się Nori, Dori Kili i Fili o! Ble Ble ;D
Poza tym mapę i kilka książek , kilka Aiglosów. Pierścieni raczej nie Nie Nie ale wiele jeszcze przede mną, no jeszcze mearasa który zwie się po polsku złota strzała a jest to mój rower Jestem rozwalony

Powrót do góry

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 30-10-2011 21:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam wielką, wspaniałą mapę Sródziemia, ciepniętą na najbardziej widoczną ścianę pokoju. Plus obok wiszą w antyramach moje grafiki przedstawiające wspaniałą, niezrównaną, heroiczną, bohaterską, niesamowitą, niezwykłą, cudowną walkę mojego poprzedniego wcielenia (tj Fingolfina Elfik ) z Morgothem. I jeszcze wiersz napisany w tengwarze (sam wiersz nawet nie jest dobry, w dodatku nie umiałam jeszcze wtedy dobrze tengwarzyć i jest parę literówek, ale tekst służy temu, coby goście wytrzeszczali na niego oczy). No i oczywiście mój wspaniały Ringil, czyli autentyczny miecz (kij, że neośredniowieczny, wykuty pod Malborkiem - grunt, że płonie w nim ringilowy duch!) oraz pół półki zastawionej najróżniejszymi Tolkienami.
A gdyby się lepiej przyjrzeć: kalendarz z bardzo elfimi uroczyskami, przy biurku przyczepiony kawałek pamiątkowej kory (też po elfiemu), odręcznie rysowana mapa (w zasadzie mapka) Beleriandu, drzewo genealogiczne Noldorów Śmiech , ściągawka z tengwarem, tekst Time Stands Still, Blind Guardian w dobrze widocznym z biurka miejscu, lista epickich cytatów z Silma na korkowej tablicy oraz na drzwiach komnaty ( Śmiech ) napisany tengwarem mój ulubiony cytat: "Tak zginął Fingolfin, Najwyższy Król Noldorów, najmężniejszy i najdumniejszy z dawnych królów elfów".
To tyle. Poza mój pokój nie wychodzę z tolienizmami, bo moja rodzina źle to znosi. Co do Jedynych - ja, iście nie po Noldorsku, nie przepadam za metalową biżuterią, tedy takowych Ssskarbów nie mam Język
A, bym zapomniała! Kubek, w którym trzymam długopisy też jest obwiedziony tengwarskim cytatem z Silma. To chyba naprawdę wszystko Super śmiech
Powrót do góry

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 30-10-2011 22:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam takiego świra, że nazywam biżuterię, którą zrobię. I strasznie często są to nazwy tolkienowskie. Nie widać tego za bardzo, ale tolkienomania to to jest i niewątpliwie w moim domu, bo wytwory zalegają na moim biórku Śmiech Ostatnio powstał między innymi ,,Ostatni pierścionek Nerdaneli" Uśmiech

Calacirya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 64

Wysłany: 31-10-2011 18:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Łaaaaał... chyba też sobie sprawię taką wieeelką mapę na ścianę Super śmiech
I lasy pełne cieni.
Dzieliły ich obszary mórz,
Lecz w końcu się spotkali...
I dawno zmarli... tylko pieśń
Pobrzmiewa w lesie dalej.
Powrót do góry

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 01-11-2011 18:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Łaaaaał... chyba też sobie sprawię taką wieeelką mapę na ścianę

no, moja nie jest może aż tak wieeelka, jak ta, chociażby w filmowym Bag End, co przy wejściu bodajże wisiała. Ale i tak jest spora - A1. Kiedy szłam drukować (bo nie jestem aż tak zdolna, żeby sobie samej zrobić Śmiech ) to koleś od drukowania dziwnie się na mnie patrzył i chyba zapamiętał, bo kiedy przyszłam po odbiór mówił do mnie per 'ta od mapy'.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Ślady tolkienomanii w naszych domach (Strona 8 z 9)

Skocz do: