Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Ślady tolkienomanii w naszych domach (Strona 7 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ethelwen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 24-07-2009 09:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim pokoju to raczej minimalizm tolkienowski panuje. Mam dwa plakaty – mapę Śródziemia i plakat promujący „Dwie Wieże”. Książki Tolkiena nie są wyeksponowane ani mniej ani bardziej niż inne, bo wszystkie leżą razem w biblioteczce. A i mam jeszcze kubek nutelli z WP na biurku w którym trzymam długopisy, ołówki i markery. I wreszcie mogę je znaleźć bez problemów Super śmiech

Fhionnor
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 29-11-2009 11:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cóż...
Nie licząc kubków z Nutelli, masy książek, Tolkiena z fajką w roli tapety komputerowej, nazwy kąta użytkownika komputerowego, wielkiego plakatu mnóstwa zdjęć i obrazków porozklejanych w najdziwniejszych miejscach, takich, jak układ okresowy z chemii, gazet z wywiadami, cytatów w każdym możliwym momencie, wreszcie różnych tłumaczeń tolkienowskich dzieł... to, nie.... Nie widać mojej tolkienomanii Uśmiech
Powrót do góry

Tahlin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 03-12-2009 21:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm, u mnie w sumie chyba za wiele drobiazgów okołotolkienowskich nie ma. Oprócz książek, które właśnie odmówiły mi zmieszczenia się na jednej półce, na tapecie komputera i telefonu mam Aragorna, a wśród plików mnóstwo zdjęć, tekstów, fanfików... Mam swoje podrukowane fanfiki w oprawce, niestety nie chcą się zmieścić na wredną półkę. Obrazów jeszcze żadnych nie mam, ale bliskie ukończenia jest wyszywane przeze mnie Drzewo Gondoru - jak skończę gwiazdki, to zawiśnie w ramce na ścianie.
Jeśli kto zajrzy do mojej szafy, to napotka uszytą sukienkę wzorowaną na białej sukience Eowiny z filmu, a to z tego względu, że mi się ta sukienka szalenie podoba. W domu kiwali tylko głowami z politowaniem, jak przytaskałam tonę materiału. Druga sukienka czeka na skończenie. Jest jeszcze płaszcz, również niedokończony z racji na to, że sama maszyny nie umiem używać, a babcia nie ma jakoś kiedy mi z tym pomóc.
Z takich najwidoczniejszych śladów to chyba wisiorek Arweny, zakup tych wakacji. Noszę go dość często do wszystkiego, bo mi się po prostu podoba. Raz usłyszałam, że wyglądam jak Galadriela Uśmiech
To by było chyba tyle, jeśli chodzi o moje drobiazgi. A nie, jest jescze szklanka po nutelli z Aragornem, często z niej piję.

Powrót do góry

Calacirya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 64

Wysłany: 06-12-2009 15:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie wygląda to dość skromnie, w porównaniu z tym co czytam tutaj Jestem rozwalony oczywiście są obrazki, tapety, płyta z soundtrackami z filmu na półce, na kolejnej półce ksiązki Tolkiena (co roku pod choinkę dostaję jedną Super śmiech niedługo kolejna!! ) i podobnie jak Tahlin jestem szczęśliwą posiadaczką wisiorka Arweny Love uwielbiam! Super śmiech
I lasy pełne cieni.
Dzieliły ich obszary mórz,
Lecz w końcu się spotkali...
I dawno zmarli... tylko pieśń
Pobrzmiewa w lesie dalej.
Powrót do góry

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 02-04-2010 12:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

VanEo napisał(a) (zobacz wpis):

A teraz prosze szanowne gremium o opinie - czy to jeszcze pasja, czy juz obsesja? Super śmiech

Jeszcze pasja Język .
No ale przejdźmy do mojego domu: gdy wejdzie się do niego jeszcze nie widać kto tu taki wyjątkowy mieszka. Ale gdy mi się pogrzebie w szafkach wychodzi na jaw kim jestem. Posiadam:
-Karteczki z chipsów i nutelli
-Grę tolkienowską
-Różne plakaty, obrazy (wydrukowane) Teda Nasmitha i nie tylko
-dość dużąteczkę z moimi obrazkami
i oczywiście:
-Całkiem sporą kolekcję książek mojego ulubionego pisarza porozkładanych w najdziwniejszych miejscach (rekordem była pralka i lodówka wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ), ale te mi się walają absolutnie wszędzie. A i jeden fanfik mój zaczęty, ale nieskończony. I zamierzam jeszcze uszyć płaszcz.

Ale z chęcią przeprowadziłabym się do hobbickiej norki-jakby ktoś miał na zbyciu... Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 23-06-2010 15:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W mojej norze (nazywam tak mój pokój ze względu na niewielkie rozmiary i ilość docierającego doń światła) nie widać za bardzo mojej tolkienomanii. Trochę własnoręcnie zrobionych broszek-liści (nazbierało się ich trochę, za każdym razem gdy doczytuję do Lorien robię ze trzy), ale większość ludzi za nic by ich nie skojarzyła z Władcą, na drzwiach miało się coś pojawić, ale okazało się, żę wciągają wszystko co na nich zawieszę, więc czeka w teczkach i szufladach na lepsze czasy. Za to drzwi garażu u babci zostały ozdobione przezemnie czymś tengwaropodobnym (nie miałam wtedy zbyt wielkiej wprawy), a jedna z moich dwóch szczurzyc ma na imię Tinwe (marzy mi się Nimloth, ale rodzina stanowczo protestuje przeciwko całkiem białemu szczurowi, a tylko do takiego to imię pasuje)

Agucha
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 19

Wysłany: 26-09-2010 13:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja póki co posiadam sławną już tutaj szklankę po nutelli Śmiech Co najdziwniejsze odkryłam ją w domu niedawno,ale stwierdziłam, że nie będzie gnieździć się w szafce i póki co stoi na moim biurku Śmiech
Powrót do góry

Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 27-09-2010 19:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja do Niuch: Mam żyrandol z trzema białymi kulami na srebrnych spiralach. Jakieś skojarzenia?
Niuch: Żadnych. Absolutnie żadnych Śmiech

(zdjęcie znalezione w necie, bo to oto cudo leży jeszcze w pudełku, czekając na odpowiednie żarówki i przykręcenie)

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Ślady tolkienomanii w naszych domach (Strona 7 z 9)

Skocz do: