Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Burza nadciąga i wszyscy przyjaciele powinni trzymać się w gromadzie, żeby każdego z osobna nie powaliła wichura." Gandalf do Theodena, Władca Pierścieni

Temat: Ślady tolkienomanii w naszych domach (Strona 2 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szalcia
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133

Wysłany: 10-08-2006 19:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim pokoiku tez jest skromnie. Na scianie mapa Srodziemia i dosc swiezy jeszcze Narsil, z ktorego sie bardzo ciesze. Wydatek dosc spory ale cieszy oko Spox .

Pozdrawiam :elf6:

P.S. Zapomnialem o ksiazkach na polce.

...
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król tułacz wróci na stolicę."

† Arek Gołaś †
Powrót do góry

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 787

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 10-08-2006 20:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

szalcia napisał(a) (zobacz wpis):
W moim pokoiku tez jest skromnie. Na scianie mapa Srodziemia i dosc swiezy jeszcze Narsil, z ktorego sie bardzo ciesze. Wydatek dosc spory ale cieszy oko Spox .

A te mapy to są własnoręcznie rysowane, odrysowane, czy jakieś kupne, np. w tym zbiorczym wydaniu Briana Sibleya?
Jak już wspominałem, ja mam tylko reprodukcje rysunków Tolkiena, Taniquetil, jedno drzewo i rysunek Gór Mglistych z "Hobitta"... Mam też dwa plakaty z Oxfordu, związane z tolkienowskimi wystawami w Bodleian, ale nie mam ich jak i gdzie powiesić [kto wymyślił ściany z betonu, na ktorych wiertła się łamią?] - na jednym jest Bilbo płynący na beczce, a na drugiej też Taniquetil Uśmiech [Widać mam zadatki na Vanya!] No i mam jeszcze nad komputerem portret Tolkiena Uśmiech

O książkach nie będę wspominać, bo to zgrozą przejmuje.

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 10-08-2006 20:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

oj.. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech własnie rozejrzałam się po pokoju.. no cóż Super śmiech hobbicka norka jak się patrzy Język wszędzie porozkładane książki Mistrza - czekają na półkę, może kiedyś się doczekają Język
Na ścianach plakaty z Władcy, ręcznie złożona z 500 puzzli mapa Śródziemia, pod spodem mapa Shire... Powieszona na ścianie pamiatkowa strzała zrobiona przez Belega, wyżej gobliński Jestem rozwalony miecz z Bitwy V Armii, obok dwa wastery...
Na oknie dwie odmiany doniczkowego hobbita.
I do tego sporo zdjęć mojego wymarzonego Śródziemia Uśmiech

I Jedna Jedyna Figurka tolkienowska - stojąca na monitorze... Z przymrużeniem oka

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Arfael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 10-08-2006 20:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdy tylko wchodzi się do mojego pokoju od razu wiadomo kto tu mieszka.
Na biurku same ksiązki Mistrza, a na ścianie Anduril, kupiony w San Marino(jak rawdziwy,nawet ostry). Ale najbardziej widać to, jak sie odpali kompa. Tapetka z Aragornem i foldery typu: Tolkien-mapy, Tolkien- muzyka, Tolkien- filmy itp,itd.
Powrót do góry

Tici
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 490

Wysłany: 10-08-2006 22:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie niczego nie ma...
Książki schowane w szafie, na ścianach obrazy mamy i jeden plakat Siudmaka, dookoła ogólna graciarnia drobiazgów, ale żaden z nich tolkienowski.
Kalendarze, figurki, obrazki... wszystko to pochowane w segregatorach. Nawet miecz ukryty w skrzyni, a waster za szafką.
Mam puzzle, ale nie dostałam zgody na wywieszene go na ścianie.

Tylko tapetka kompa zdradza, co [a raczej kto] mnie interesuje.
Powrót do góry

Celebrían
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 298

Wysłany: 11-08-2006 02:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
Ja mam fosforyzujący kubek po nutelli z Władcy Pserwa
Ale nie stoi na honorowym miejscu Jestem rozwalony Trzymam go w szafce z domowymi narzędziami, służy do przechowywania różnych dupereli typu luźne nakrętki, wymienne końcówki do śrubokręta, uszczelki... Język

Ale ze mnie fan gadżetów LotR, Ni? Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!!

Ja też mam kubek chociaż nie świecący. Taki z Aragornem i Arweną. Kiedyś przyjaciółka dała mi go z okazji urodzin. Pamiętam jak opowiadała mi że poszła do sklepu i od razu wpadły jej w oko te kubki. Szukała z Elrondem ale nie znalazła, więc padło na Aragorna. Jak się później dowiedziała, że jej koleżanka widziała też te kubki w innym sklepie to wpadła w panikę, że na tamtych mógł być Elrond. Złośliwy uśmiech
Zazwyczaj pijam z niego kawę. Bardzo go lubię.

Aha ktoś tu pisał o zakładkach (do książek?). Sama sobie zrobiłam. Napisałam coś runami. (Nie pamiętam już co.) I przykleiłam te kartoniki z postaciami z chipsów Jestem rozwalony Pserwa

Na moich drzwiach pisze "Avo vinno Firion" (nie wiem czy dobrze napisałam, jakby co to mnie poprawcie Elfik ). Z drugiej strony (na drzwiach od wewnątrz) Wisi wiersz napisany pismem Feanora ten co Legolas śpiewa schodząc ze wzgórza "Na Morze, na morze".

Planowałam też zrobić mapę całej Ardy. Ale jak na razie na planowaniu się skończyło. Ot zwykłe elfie lenistwo. Elfik Jestem rozwalony Pserwa

Then Celegorm no more would stay,
and Curufin smiled and turned away."
Powrót do góry

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 787

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 11-08-2006 07:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Świecące kubki. Musialem gdzieś przeoczyć Płacz Natomiast fascynuje mnie ułożona z puzzli mapa Śródziemia...
Przy okazji: widział ktoś zdjęcia gabinetu Tolkiena w college'u i w domu? Fascynujące.

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 11-08-2006 11:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lomendil napisał(a) (zobacz wpis):
Natomiast fascynuje mnie ułożona z puzzli mapa Śródziemia...
Wieczorem - jak już się uporam z etatami Jestem rozwalony zrobię fotkę mapy Z przymrużeniem oka i wstawię na Forum Z przymrużeniem oka
Ułożenie jej to było wyzwanie Język na niektórych elementach nie dało się odczytać nazw, na niektórych był tylko fragment nazwy Jestem rozwalony W pewnym momencie musiało to fajnie wyglądać - układałam puzzle obłożona wszelkimi dostępnymi mi mapami Śródziemia wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Ślady tolkienomanii w naszych domach (Strona 2 z 9)

Skocz do: