Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"W tej stronie, wysoko nad sterczącym szczytem górskim biała gwiazda wyjrzała właśnie spośród rozdartych chmur. Gdy ją tak ujrzał zagubiony w przeklętym wrogim kraju, wzruszyło go jej piękno, a nadzieja wstąpiła znów w jego serce. Jak chłodny, jasny promień olśniła go bowiem nagle myśl, że bądź co bądź Cień jest czymś małym i przemijającym; istnieje światło i piękno, którego nigdy nie dosięgnie." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

Temat: Ślady tolkienomanii w naszych domach (Strona 4 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 840

Wysłany: 15-08-2006 18:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Falmawen napisał(a) (zobacz wpis):

Pokój zwykle zwiemy zbrojownią, szczególnie ostatnio mu się takie miano należy, bo przybyły zamówione dla chętnych wastery i jest ich...dużo.

No i wystarczy na kilka dni wyjechać, żeby za mnie napisano praktycznie wszystko Jestem rozwalony No, prawie wszystko Z przymrużeniem oka Malutką część wspomnianej zbrojowni widać na moim avatarze, ale dodam jeszcze to i owo Z przymrużeniem oka
Falmawen napisał(a) (zobacz wpis):

Poniżej m.in. spogląda Melkor swym zamyślonym błękitnie zimnym okiem i wszystko mi wskazuje na to, że to jeszcze stanowczo nie Morgoth, obok też conieco wisi, ale ja i tak się obawiam że zbiorę w kaptur za ten opis bez pytania Jestem rozwalony

Portret Melkora jest autorstwa naszej kompanionki - Maniaiel, której inne piekne grafiki sa na stronce kompanijnej. Wspomniany Melkor jest prezentem urodzinowym, podobnie, jak wisząca obok grafika od Pantery, tematycznie bardzo związana z urodzinowym przyjęciem, chociaż nie w Shire Jestem rozwalony
No i nie sposób nie wspomnieć o trzeciej, malutkiej grafice, autorstwa oczywiście Fal Jestem rozwalony A przedstawia ona górski, surowy nocny krajobraz skąpany w zimnej, srebrzystej poświacie księżyca Uśmiech Mnie się bardzo kojarzy z najpiękniejszymi chwilami, jakich można doświadczyć w Śródziemiu Uśmiech
Na biurku, oprócz artystycznego i tolkienowskiego i nie tylko nieładu (czytane książki, wydruki traktatów, notatki etc.) stoją najbardziej bliskie mojemu sercu grafiki Z przymrużeniem oka

No i wypada jeszcze dodać słów parę o Bestii Z przymrużeniem oka Dzięki dociekliwości Kasiopei [zainteresowanych odsyłamy do "Syna Gondoru"] wydało się, że Bestia (bowiem takie groźne imiona nadawali swoim zwierzątom Tukowie) została hmm... w wieku szczenięcym porwana swojego czasu z Shire od wspomnianych wyżej Tuków Jestem rozwalony Zadomowiła się u nas, pozostała Besstią i ma się niezwykle dobrze Złośliwy uśmiech

No, to już chyba wszystkie uzupełnienia Jestem rozwalony

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 16-08-2006 12:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
No i wypada jeszcze dodać słów parę o Bestii Dzięki dociekliwości Kasiopei [zainteresowanych odsyłamy do "Syna Gondoru"] wydało się, że Bestia (bowiem takie groźne imiona nadawali swoim zwierzątom Tukowie) została hmm... w wieku szczenięcym porwana swojego czasu z Shire od wspomnianych wyżej Tuków Zadomowiła się u nas, pozostała Besstią i ma się niezwykle dobrze
co wcale nie znaczy, że kiedyś odporwiemy Bestię i sprowadzimy znowu w Tukowe okolice Jestem rozwalony ostatnio prawie że się udało Język

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 840

Wysłany: 27-08-2006 12:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A taka wizytówka została dzisiaj przymocowana do drzwi wejściowych u nass Złośliwy uśmiech Jest ona dziełem pana Tomka Bohdanowicza (autora tolkfolkowych sówek), i zarazem prezentem od hobbitki mONY Jestem rozwalony mONA, wielkie dzięki!! chwała wam, chylę czoła, dzięki Pozostało tylko jeszcze pomalować na grafitowy kolor futryny Z przymrużeniem oka I będzie jeszcze piękniej Język

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Ring
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 617
Nieobecny(a): Operacja Tolk Folk 2012 może...

Wysłany: 28-08-2006 01:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Valhalla napisał(a) (zobacz wpis):
A taka wizytówka została dzisiaj przymocowana do drzwi wejściowych u nass

A tio wisi po której stronie drzwi? Bo jak po właściwej, to radzę mieć pod ręką numer do straży pożarnej. Złośliwy uśmiech

Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 28-08-2006 05:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ring napisał(a) (zobacz wpis):

Pan Tomasz powinien tworzyć więcej takich tokienowskich cudeniek. We mnie miałby kupca.

To było zrobione na specjalne zamówienie Z przymrużeniem oka Zrobiłam projekt, wydrukowałam, zaniosłam i.. wykonanie przeszło moje oczekiwania wieeeeeeeeeelgachny uśmiech potem tylko trza było pomalować... Z przymrużeniem oka

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Lórin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 61

Wysłany: 02-11-2006 23:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim pokoju nie za dużo wskazuje tolkienomanię. Kiedyś wisiały puzzle z mapą Śródziemia, ale zastąpiła je mapa Szkocji Język pamiątka z wycieczki Z przymrużeniem oka (mapy z całą GB były wszędzie wysprzedane Język)
Wisi za to kalendarz Parmadilich Śmiech
Dalej Znaków Z przymrużeniem oka jest coraz mniej: dwie pocztówki filmowe nad biurkiem, kiedyś była tam tez tabelka z tengwarem, ale zdjąłem, bo chciałem wydrukować nową Z przymrużeniem oka (że nadal jej nie wydrukowałem to inna sprawa Język)
Więcej tego jest na regale z książkami. Kubek z Legolasem Jestem rozwalony Szpanerskie figurki filmowe Super śmiech Jeszcze jedna pocztówka. Figurka Gandalfa Białego na Cienistogrzywym z Kinder Niespodzianki Pserwa
No i w końcu książki. Podoba mi się reakcja, jak ktoś po raz pierwszy wchodzi do mojego pokoju i przygląda się moim zbiorom. Widząc prawie trzy rzędy książek okołotolkienowskich wszyscy zadają pytanie: "Lubisz Tolkiena, prawda?" Nie muszę potwierdzać Jestem rozwalony

Elbereth

Wpisy: 330

Wysłany: 09-11-2006 23:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kiedy w kinach ukazywały się po kolei części Lotra, maniacko zbierałam pocztówki (wszystkie, poza tymi z orkami Język). Do dziś mam kilka na ścianie - z Frodem, Gandalfem i Galadrielą. Ponadto jestem fanką ilustracji Teda Nasmitha do Silmarillionu, więc obrazki z Latarniami Amanu, przebudzeniem elfów czy Galadrielą, sa od paru lat przyczepione do ściany, wraz z plakatem Eowiny czekającej na progu Edoras.
Najbardziej rozbraja mnie moja mama, której notorycznie myli się Gandalf z profesorem Dumbledore (z Harrego Pottera). Dlatego ciągle myli oba filmy i co jakiś czas przyprawia mnie o ataki wesołości, zadając pełne życzliwej ciekawości pytanie, czy ta Galadriela to też jest czarownica z Hogwartu Z przymrużeniem oka

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Watcher

Wpisy: 643

Wysłany: 10-11-2006 22:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gollum na półce z książkami. Ten z wydania kolekcjonerskiego TTT.
Ostatnio ktoś o kodzie operacyjnym "Słońce i Gwiazdy" obtrącił mu ucho. Zasady talionu mimo wszystko nie zastosowałem.

Książki. Banalnie.

W szafce kuchennej tłoczą się szklanki Nutelli., pamiątki mojego kalorycznego szaleństwa.

Gdzieniegdzie stoją figurki z gry bitewnej GW, które jakimś cudem ustrzegły się mozolnym wysiłkom Słońca i Gwiazd próbujących to wszystko zamknąć w szufladzie. No pasaran.

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Ślady tolkienomanii w naszych domach (Strona 4 z 9)

Skocz do: