Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: Ślady tolkienomanii w naszych domach (Strona 1 z 9)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 776

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 10-08-2006 08:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem, czy to właściwy wątek [w razie czego proszę o wydzielenie z tematu], i mam nadzieję, że tego już nie omawiano kiedyś - ciekawi mnie, czy w waszym otoczeniu, w waszych domach/pokojach są jakieś ślady tolkienomanii, tolkienolubstwa, i jak tam kto chce się określić. Czy może inaczej: jak urządzić dom/pokój, żeby od razu było widać, że mieszka tam wielbiciel Tolkiena, wielbiciel Śródziemia [niepotrzebne skreślić]. Pomijam tu fakt książek T. na półce Uśmiech Ale co jeszcze? Plakaty? Obrazy? Witraże? Poduszki? Rzeźby? Kwiaty? Mapy? Meble?

Ja mam dosyć skromnie, bo tylko kilka reprodukcji rysunków Tolkiena i w tym roku kalendarz z "Hobbitem".

Celebrían
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 298

Wysłany: 10-08-2006 10:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam plakaty na ścianach. Własnoręcznie rysowaną mapę. Smauga na kupie złota (jak twierdzą złośliwi: siana Jestem rozwalony ). Hmm co jeszcze? A figurki elfów i orków na półce. To by było na tyle chyba. Nie mam żadnych poduszek w gollumy XD ani innych takich bajerów XD

Edit: Przypomniałam sobie mam kwiatka, ktrego nazwałam Lothdae, ale nie wiem czy to można zaliczyć. Bo kwiatek sam w sobie jest normalnym storczykiem.

Then Celegorm no more would stay,
and Curufin smiled and turned away."
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 10-08-2006 12:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam fosforyzujący kubek po nutelli z Władcy Pserwa
Ale nie stoi na honorowym miejscu Jestem rozwalony Trzymam go w szafce z domowymi narzędziami, służy do przechowywania różnych dupereli typu luźne nakrętki, wymienne końcówki do śrubokręta, uszczelki... Język

Ale ze mnie fan gadżetów LotR, Ni? Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!!

Powrót do góry

Czibiak
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Olsztyn, Warmia i Mazury...

Wysłany: 10-08-2006 14:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja takze posiadam ten kubek Pserwa Mam tez kolekcje szklanek z LOTR rowniez po Nutelli Z przymrużeniem oka Sprawdzaja sie doskonale jako pojemniki na przyprawy Pserwa
Co do plakatow to na drzwiach do mojego pokoju wisi sobie plakat z ROTK przedstawiajacy Aragorna z mieczem (cos jak wstep wzbroniony, albo wchodzisz na swoja odpowiedzialnosc) Uśmiech Saurona ;D Poza tym mam cale mieszkanko obwieszone wlasnymi rysunkami z LOTR i Silmarillionu. No bo co w koncu, jak sie juz rysuje, to trzeba gdzies to wieszac Super śmiech
Mam tez kwiat, ktory nazywam Elanorem, choc to jedynie fikus Pserwa Ale od czego jest wyobraznia Język

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 776

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 10-08-2006 14:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nasunął mi się ten temat w czasie przeglądania wpisów nt. tolkienomanii wszelkiego rodzaju... Bo skoro robione są kafle piecowe, biżuteria itp. inspirowane Tolkienem, to może kiedyś będą takie rzeczy dostępne także u nas... Ja np. marzę o poduszkach z wzorami wziętymi z emblematów Elfów, albo ładnych zakładkach do książek [niby są na TolkienShop... ale to nie to!]... Co by szkodziło TE się zgodzić na wykorzystanie motywóe np. na tkaninach czy poduszkach...

Vilva
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 191

Wysłany: 10-08-2006 14:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na ścianie łuk + 2 strzały + ta flaga z rozbrykaną kobyłą, co ją miałam w tym roku na TF, na namiocie.
Generalnie jestem minimalistyczna na tyle, na ile można być, mieszkając w jednym pokoju z dorastającą bałaganiarą (czytaj: moją kochaną córeczką).

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5711

Wysłany: 10-08-2006 15:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie w domu sladów tolkienomanii moze nie ma dużo, ale za to są widoczne. Poza książkami są raczej skutkiem działalności mojej Ślubnej wieeeeeeeeeelgachny uśmiech. Ja nie przepadam za gadżetami i nie odczuwam potrzeby ich posiadania. Moja ślubna lubi plakaty filmow, wisza więc w sumie cztery plakaty filmowe: "Elfowie spod Raclawic", zbiorowe porterety z "Druzyny Pierścienia" i "Dwóch wież" i portret Aragorna z Andurilem. Poza tym mam zaszczyt posiadac, jeden z oryginałów obrazow autorstwa Kasiopei, a mój syn ma w miare kompletna kolekcję figurek. Do tego jeszcze jakieś cztery półki książek Tolkiena i okołotolkienowskich, und das ist alles, jak mawiaja w Mordorze.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Kristof
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 279
Nieobecny(a): Zaglądam tylko w tematach TFowych

Wysłany: 10-08-2006 15:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No u mnie sporo związanego z fantasy, ale z Tolkienem jako takim to w tym momencie tylko trofeum z Tolk Folku za Konkurs Strojów Uśmiech No i tarcza z "logiem" Dunlandu, ale "logo" wzorowane na karciance, więc się nie liczy.
Także u mnie ciężko poznać, że jestem Tolkienistą, natomiast że fantastą (dwa plakaty ze smokami, maski jakieś takie dzikie) oraz wielbicielem średniowiecznych walk (ekwipunek = dwa miecze, kolczuga, hełm, misiurka, łuk, kołczan ze strzałami) bez problemu Jestem rozwalony

Na zachód wysyła!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Ślady tolkienomanii w naszych domach (Strona 1 z 9)

Skocz do: