Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Najgorsze ilustracje do dzieł Tolkiena (Strona 16 z 18)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 07-02-2015 22:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lassemista napisał(a) (zobacz wpis):
O, przeglądam te prace i właśnie się zastanawiam, które z nich wrzucić do tematu o ulubionych. Super śmiech

Bardzo mi się podobają i bajkowość (która znakomicie pasuje mi do Hobbita, niektóre w jaskrawszych kolorach podobają mi się mniej, ale kojarzą się z jedną z najważniejszych bajek mojego wczesnego dzieciństwa, czyli z Opowieścią pod strasznym tytułem, więc też nie umiem ich całkowicie odrzucić.) i przestylizowanie, odejście od realizmu. Nieludzkie, zwierzakowate elfy, nawet, jak mnie nie zachwycają, to na pewno - fascynują. Po stokroć wolę je od kolejnych, prześwitujących, woskowych twarzyczek w wykonaniu Kukanovej. Jestem przeciw Rzecz gustu.

Ja do tematu najgorszych (moim zdaniem) zaliczyłam tylko ilustracje przedstawiające elfów (zwłaszcza Noldorów). Reszta jest (w tym konkretnym gatunku ilustracji) całkiem fajne, zwłaszcza te do Hobbita (gdyby nie te czerwone nosy Super śmiech ).

Ilustracje Kukanovej z kolei zasługują na ten temat z innego powodu - a mianowicie wszystkie postacie, zwłaszcza płci męskiej mają takie same twarze i identyczne fryzury, kobiety trochę lepiej (np. Meliana) ale też podobne do siebie i nadmiernie "eteryczne". Stroje na niektórych ilustracjach piękne a na niektórych...dziwne.

Poza tym nazwa tematu jest trochę niezbyt trafna, patrząc na większość wpisów. Jeśli chodzi o "dzieła" osób które nie umieją rysować - wystarczy na Deviantart wpisać w wyszukiwarkę imię dowolnej postaci, tam każdy może tworzyć. Każdy może się tam zarejestrować ale nie każdy ma talent.

Ostatnio zmieniony przez ErienTulcawende dnia 07-02-2015 23:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Isiliel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 07-02-2015 22:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiecie, przeglądam sobie te wszystkie ,,najgorsze'' ilustracje i robi mi się smutno, bo każda z nich jest ładniejsza od tego, co sama jestem w stanie wyprodukować.

Co do s-u-w-i i Kukanovej, bardzo lubię ich prace - tej pierwszej ze względu na specyficzny styl i swego rodzaju ,,dekoracyjną baśniowość'', tej drugiej zaś dlatego, że - jako jedne z niewielu - są najbardziej zbliżone do moich własnych wyobrażeń o elfach. I uważam, że postacie takie jak Melian czy Finduilas właśnie powinny być eteryczne i zwiewne - ja w każdym razie nigdy nie wyobrażałam sobie elfa wyposażonego w czerwone pycho i piwny mięsień Z przymrużeniem oka

Co do mężczyzn u Kukanovej, to chyba Sirielle wspominała gdzieś, że głównym modelem jest jej mąż, więc to powszechne podobieństwo jest akurat zrozumiałe.

Ostatnio zmieniony przez Isiliel dnia 07-02-2015 22:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 07-02-2015 22:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Już nie przesadzajcie z wciskaniem Kukanovej do tego tematu. Z przymrużeniem oka
Nie jestem jej fanką, jednak jej prace wykazują znajomość warsztatu malarskiego, więc obiektywnie trudno je uznać za najgorsze.

Natomiast prace suwi też mi nie przypadły do gustu.

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Isiliel
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 07-02-2015 22:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):

A ja z przyjemnością przeczytałabym tom baśni ludowych z jej ilustracjami Uśmiech
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 07-02-2015 22:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Isiliel napisał(a) (zobacz wpis):

A ja z przyjemnością przeczytałabym tom baśni ludowych z jej ilustracjami Uśmiech
Na baśnie ludowe pasują, natomiast do legendarium Tolkiena według mnie średnio. No, może jedynie do Hobbita. Z przymrużeniem oka
Chociaż możliwe, że Tolkienowi by jej dzieła przypadły do gustu, skoro docenił prace Cora Bloka (w moim mniemaniu okropne). Język

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr

Ostatnio zmieniony przez Sędziwojka dnia 07-02-2015 23:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Isiliel
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 07-02-2015 23:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na baśnie ludowe pasuje, natomiast do legendarium Tolkiena według mnie średnio. No, może jedynie do Hobbita. Z przymrużeniem oka

To prawda.
A Cor Blok kojarzy mi się po pierwsze z jakimiś Muminkami lub inną literaturą o dziwnych i tajemniczych stworkach Śmiech
Powrót do góry

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 07-02-2015 23:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sędzi, czuję się wywołana do tablicy. Język Wspominając o Kukanovej nie miałam stanowczo na myśli tego, że zaliczam jej ilustracje do najgorszych, tylko chciałam dać przykład tego, jak głęboko jest to kwestia gustu - bo Kukanową uznaję za znakomitą technicznie, nawet jej pojedyncze obrazki budzą u mnie pozytywne emocje Z przymrużeniem oka, ale jak o niej myślę całościowo, to jest to styl, który zupełnie mi nie podchodzi.

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 07-02-2015 23:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Isiliel napisał(a) (zobacz wpis):
I uważam, że postacie takie jak Melian czy Finduilas właśnie powinny być eteryczne i zwiewne - ja w każdym razie nigdy nie wyobrażałam sobie elfa wyposażonego w czerwone pycho i piwny mięsień Z przymrużeniem oka

Co do mężczyzn u Kukanovej, to chyba Sirielle wspominała gdzieś, że głównym modelem jest jej mąż, więc to powszechne podobieństwo jest akurat zrozumiałe.

Wiem, podobne mogą być, ale nie prawie identyczne. Co do kobiet u niej - byłyby udane gdyby nie ten ich "domyślny wyraz twarzy" jakiś taki pozbawiony charakteru który postać typu Melian niewątpliwie powinna mieć.
Na przykład jej Uinena jest świetna.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następna

Temat: Najgorsze ilustracje do dzieł Tolkiena (Strona 16 z 18)

Skocz do: