Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo i Gandalf, Hobbit

Temat: Aiglos nr 6 i dodruk numeru 1 (Strona 1 z 6)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 12-06-2006 15:33    Temat wpisu: Aiglos nr 6 i dodruk numeru 1 Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Drodzy czytelnicy z otwartymi ramionami, i`m all your`s

Informujemy Was z radością, że Aiglos nr 6 powędrował do drukarni brawo wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Z tej okazji, co stało się już tradycją Z przymrużeniem oka , prezentujemy Wam okładkę nowego numeru: UWAGA, UWAGA !!!

Tym razem niespodzianką Prezent będą światowej sławy tolkienolodzy, którzy zgodzili się na wywiad oraz tłumaczenie i publikację swoich esejów w Aiglosie Uśmiech Już niebawem zdradzimy Wam więcej szczegółów na temat nazwisk... Spox to nie ja, zmieńmy temat, zaklopotanie, mnie tu nie było na razie... robienie pieknych oczek, możemy zapewnić, że rodzimi autorzy nie próżnowali i przygotowali specjalnie dla Was ciekawe teksty. Jestem za .
Jak zawsze pojawią się eseje, recenzje polskich i anglojęzycznych książek, smakowite fanfiki ( również z akcentem humorystycznym Z przymrużeniem oka ), wiersze, zagadki, wydarzenia, które czekają nas w II połowie roku 2006 oraz niezrównany komiks Elenai.

Drugą wiadomością jest długo oczekiwany Dodruk numeru 1
Prosimy czytelników, którzy są zainteresowani kupnem Almanachu nr 1, o składanie zamówień, gdyż dodrukowanych będzie tylko 50 egz.

Zapraszamy. http://aiglos.tolkien.com.pl/ z otwartymi ramionami, i`m all your`s

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië

Ostatnio zmieniony przez Nifrodel dnia 20-06-2007 17:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Misiek_h
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 302
Nieobecny(a): duchem

Wysłany: 12-06-2006 16:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A numer 2 będzie może kiedyś dodrukowywany? Uśmiech Bo ja akurat mam nr 1, ale nie mam 2-go Jestem rozwalony

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 12-06-2006 16:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Będzie dodrukowany Z przymrużeniem oka Być może z numerem 7 Uśmiech Saurona ;D
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Beren
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 47

Wysłany: 13-06-2006 09:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z przymrużeniem oka Gratuluję, już 6. nr. Ze mną na okładce Elfik

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5661

Wysłany: 01-07-2006 21:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aiglos nr 6 i dodruk Aiglosa nr 1 są już gotowe. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Niestety nie ogłaszam, że jest już w sprzedaży, bo ze względów czysto technicznych nie możemy jej uruchomić przed Tolk Folkiem. Nie Nie

Z tego powodu redakcja Aiglosa ustaliła, że sprzedaż internetowa rozpocznie się zaraz po Tolk Folku.

Jednocześnie wszystkich zainteresowanych zawiadamiam, że będzie możliwość zakupu Aiglosów podczas Tolk Folku.

Przepraszamy za te, niezależne od nas trudności.

Jednocześnie mam zaszczyt zaprezentować Wam zawartość Aiglosa nr 6 ;D

ARTYKUŁY I ESEJE
- Najstarsza wersja legendarium J.R.R. Tolkiena - John Garth
- Polska historia Władcy Pierścieni - Tadeusz A. Olszański
- Człowiek wobec magii, techniki i baśni - Anna Adamczyk 'Nifrodel'
- Glorfindel, czyli o uroku niedopowiedzeń - Michał Leśniewski 'M.L.'
- Sąd nad Maeglinem - Karolina Stopa-Olszańska 'Melinir', Katarzyna K. Chmiel 'Kasiopea'

FANFIKI, POEZJE i INNE-
Z archiwum poczty w Michel Delving - Zofia Stanecka 'Nasturcja Gamgee'
Żądło - 'Tyellas'

komiks Strzeż się Id Marcowych - Izabela Kamińska 'Elenai'

A także wybór poezji autorstwa Avari, Nifrodel oraz Zofii Stawowej, aktualności z tolkienistyki w kraju i na świecie oraz zagadki tolkienowskie.

WYWIADY, POLEMIKI I RECENZJE -

- Wywiad z profesor W.G. Hammondem i Ch. Scull

POLEMIKI
- Beowulfowi z odsieczą - Marcin Morawski 'Bertilak'

RECENZJE
- T.C.B.S. i Wojna – Jophn Garth, Tolkien and the Great War – Karolina Stopa-Olszańska ‘Melinir’
- "Tolkien i mitologia germańska (oraz kilka innych spraw)" – Rudolf Simek, Mittelerde: Tolkien und die germanische Mythologie; Helmut W.Pesch, Elbisch. Grammatik, Schrift und Woerterbuch der Elben-Sprache von J.R.R. Tolkien; Vincente Ferré, Tolkien: sur les rivages de la terre du millieu – prof. Jakub Z. Lichański
- "Zbiór przypisów do Władcy Pierścieni i jeszcze troche więcej" – Wyne G. Hammond, Christina Scull, The Lord of the Rings: A REader’s Companion – Michał Leśniewski ‘M.L.’
- Naukowo o Śródziemiu – Henry Gee, The Science of Middle-earth – Tadeusz A. Olszański 'Halbarad Dúnadan'
- Władca Pierścieni, ksiązka i film okiem doktorantów UAM – Władcy Pierścieni presje, opresje i przyjemności kultury popularnej, red. Marta Marchow, Dorota Mroiczkowska i Marek Troszyński – Anna Adamczyk ‘Nifrodel’

GRAFIKI

Marty Aquado, Daisy Brambletoes, Katarzyny Kariny Chmiel ‘Kasiopei’, Anke Eissman, Andrzeja Masianisa, Karoliny Stopy-Olszańskiej ‘Melinir’, Katarzyny Wojdak ‘Avari’, Macieja Wygnańskiego ‘Isiliona’

Można już składać zamówienia na nasze czasopismo, będą one realizowane od 11 lipca 2006.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 01-07-2006 23:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Jednocześnie wszystkich zainteresowanych zawiadamiam, że będzie możliwość zakupu Aiglosów podczas Tolk Folku.

To fajnie Uśmiech Wprawdzie zamówiłam już w sieciowym sklepiku, ale mam nadzieje, że to nie będzie kłopot, żeby mimo to kupić na TF?

Cytat:

Polska historia Władcy Pierścieni - Tadeusz A. Olszański

Hmm, a czy ego arta już gdzieś nie widziałam? W jakimś fanzinie? Aa już wiem, w wydaniu englishowym, tak? Uśmiech

Cytat:

Człowiek wobec magii, techniki i baśni - Anna Adamczyk 'Nifrodel'

Brzmi smakowicie, tylko czy to nie za duży rozstrzał tematów? Ciekawe Jestem za

Cytat:

- Glorfindel, czyli o uroku niedopowiedzeń - Michał Leśniewski 'M.L.'

Czyli wziąłeś się za postaci epizodyczne, o których niewiele wiadomo -
to wspaniale, i mam nadzieje, że ten artykuł jest związany lub wynika (ew.jest rozwinięciem?) tego, co przywieziesz na TFa, o postaciach epizodycznych?

Cytat:
Żądło - 'Tyellas'

Zdumiewajace, to już drugi fanfik, po "Naprawy", nad którego tłumaczeniem krążyłam, ale nie miałam czasu (ani cierpliwości), by je zrobić oraz, który dokoła mnie krążył od kilku dni a, który po chwili odnajduje w Aiglosie Uśmiech Jakaś telepatyczna więź łączy zapewne fanów podobnych fanfików, że trafiamy w jednym czasie na te same kawałki. Uśmiech Jeśli chodzi o fanfiki, to polecam uwadze redakcji także inny i dłuższy, (ale także chyba dobry?) fanfik o identycznym tytule "The Sting" lecz, z udziałem postaci Glorfindela i Bilba. Jest na HASA.

Cytat:
- Wywiad z profesor W.G. Hammondem i Ch. Scull

Nigdzie nie mogę dopaśc tych ich przypisów do Władcy, to chociaż sobie wywiad poczytam eh... Smutek

Cytat:

POLEMIKI Beowulfowi z odsieczą - Marcin Morawski 'Bertilak'

Ciekawy tytuł - a z czym jest ta polemika? Czyżby z recenzją filmowej adaptacji, która od niedawna jest dostępna na wideo?

Cytat:
Marty Aquado, Daisy Brambletoes, Katarzyny Kariny Chmiel ‘Kasiopei’,

Osobiście chętnie zobaczyłaby jeszcze w Aiglosie prace Ivenneth, jeśli można coś zaproponować. Mam też listę wyszperanych w sieci autorów, których prace zasługują na tak fajne pismo (i vice versa) i chciałabym tą listę podrzucić pod rozwagę redakcji Aiglosa, jeśli można? Poza tym, wprawdzie uwielbiam prace Isiliona, ale jego twórczość jest powszechnie znana, natomiast ostatnio zaczarowały mnie prace niejakiego Saso, robiącego krajobrazy. Tak, że kwestie tych ilustratorów i ich listy daję
"for your consideration" Uśmiech
poz
tal
p.s. Aiglossss, Sssskarby Uśmiech Love

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5661

Wysłany: 02-07-2006 00:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
To fajnie Uśmiech Wprawdzie zamówiłam już w sieciowym sklepiku, ale mam nadzieje, że to nie będzie kłopot, żeby mimo to kupić na TF?

Z naszej strony nie będzie najmniejszego problemu. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Hmm, a czy ego arta już gdzieś nie widziałam? W jakimś fanzinie? Aa już wiem, w wydaniu englishowym, tak? Uśmiech

Owszem. Zgodnie z obietnica stopniowo publikujemy wczesniej nie publikowane artykuły z anglojęzycznego.

Cytat:
Czyli wziąłeś się za postaci epizodyczne, o których niewiele wiadomo - to wspaniale, i mam nadzieje, że ten artykuł jest związany lub wynika (ew.jest rozwinięciem?) tego, co przywieziesz na TFa, o postaciach epizodycznych?

Pomysł na prelekcje TF-owa był skutkiem napisania tego artykułu.

Cytat:
Zdumiewajace, to już drugi fanfik, po "Naprawy", nad którego tłumaczeniem krążyłam, ale nie miałam czasu (ani cierpliwości), by je zrobić oraz, który dokoła mnie krążył od kilku dni a, który po chwili odnajduje w Aiglosie Uśmiech Jakaś telepatyczna więź łączy zapewne fanów podobnych fanfików, że trafiamy w jednym czasie na te same kawałki. Uśmiech

Cos w tym jest. Moze to, ze tych dobrych nie ma aż tak wiele i w związku z tym łatwo wybierac podobne teksty.

Cytat:
Jeśli chodzi o fanfiki, to polecam uwadze redakcji także inny i dłuższy, (ale także chyba dobry?) fanfik o identycznym tytule "The Sting" lecz, z udziałem postaci Glorfindela i Bilba. Jest na HASA.

Przekażę Kasiopei. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Ciekawy tytuł - a z czym jest ta polemika? Czyżby z recenzją filmowej adaptacji, która od niedawna jest dostępna na wideo?

To jest terkst polemiczny wobec artykuły Tadeusza A. Olszańskiego z Aiglosa nr 1.

Cytat:
Osobiście chętnie zobaczyłaby jeszcze w Aiglosie prace Ivenneth, jeśli można coś zaproponować.

Pewnie coś sie pojawi, wiem, ze Kasiopea jest w stałym kontakcie z Ivanneth. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Mam też listę wyszperanych w sieci autorów, których prace zasługują na tak fajne pismo (i vice versa) i chciałabym tą listę podrzucić pod rozwagę redakcji Aiglosa, jeśli można?

Oczywiście, ze można, Kasiopea i Melinir na pewno będa zadowolone. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Poza tym, wprawdzie uwielbiam prace Isiliona, ale jego twórczość jest powszechnie znana, natomiast ostatnio zaczarowały mnie prace niejakiego Saso, robiącego krajobrazy. Tak, że kwestie tych ilustratorów i ich listy daję "for your consideration" Uśmiech

W przypadku Saso, którego krajobrazy podobają mi się, nie chciałbym wchodzic w drogę Simbelmyne. Ale Kasiopea i Melinir będa na TF-ie, pogadaj wtedy z nimi, bo one odpowiadają za grafiki w Aiglosie. Raz jeszcze powiem, że na pewno będą zadowolone. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Do zobaczenia na Tolk Folku Jestem za

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3806

Wysłany: 02-07-2006 13:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aiglos 5 i Special Issue tez beda na TFie? Bo ja bym je chetnie w koncu kupila.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Aiglos nr 6 i dodruk numeru 1 (Strona 1 z 6)

Skocz do: