Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

Temat: Aiglos nr 6 i dodruk numeru 1 (Strona 2 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elwing
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 04-07-2006 21:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakis czas temu rozmawialem ze znajomym redaktoerm pewnego czasopisma o grach komputerowych na temat jego gazety (w sumie niskonakladowej, trudno dostepnej, aczkolwiek tresciwej Z przymrużeniem oka) i zeszlo na temat kolpotrazu... i gdy zeszlismy na ten temat wspomnial ow znajomy miedzy innymi o sprzedazy tej gazety w formie elektronicznej (pdf) - za pomoca sms'a, ktory kosztowal iles tam % ceny papierowej gazety otrzymywalo sie specjalny kod przepuszczajacy potencjalnego czytelnika do strony, z ktorej mozna bylo scaignac gazete... Przechodzac jzu do sedna sprawy ... widzac iz wypowada sie na tym zacnym forum gremium redaktorskei Aiglos'u naszla mnie mysl... czy moze nie byloby warto udostepnic go (a przynajmniej numerow archiwalnych) w ten sposob "spoznionym" tolkienistom ? Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5891

Wysłany: 12-07-2006 00:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przepraszam za zwłoke, ale redakcja w komplecie była na Tolk Folkju i nie miała dostepu do netu.

A teraz ad rem.

Elwing napisał(a) (zobacz wpis):
Przechodzac jzu do sedna sprawy ... widzac iz wypowada sie na tym zacnym forum gremium redaktorskei Aiglos'u naszla mnie mysl... czy moze nie byloby warto udostepnic go (a przynajmniej numerow archiwalnych) w ten sposob "spoznionym" tolkienistom ? Z przymrużeniem oka

Wiele razy debatowaliśmy nad ta możliwością, i w przyszłości byc może zrobimy coś takiego. Na dzień dzisiejszy jednak zdecydowaliśmy się, za zgoda ŚKF-u, na dodruki brakujacych numerów.

Wraz z nr 6 ukazalo się 50 egz. dodruku nr 1. Jeżeli zainteresowanie będzie satysfakcjonujące, to wraz z nr 7 ukaże się dodruk nr 2 (najprawdopodobniej także w nakładzie 50 egz.).

Sprawa wydań internetowych, jest jak narazie kwestia przyszłości.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2726
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 14-07-2006 22:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aiglos nr 6 JUŻ W SPRZEDAŻY!!! UWAGA, UWAGA !!! Oko Alarm!! Pobudka,czas leci! Gandalf na Cienistogrzywym

Drodzy czytelnicy! Uśmiech

Tym wszystkim, którzy nie mieli możliwości nabycia Aiglosa na Tolk Folku, mam zaszczyt zaprezentować zawartość numeru szóstego.
Uśmiech Saurona ;D

ARTYKUŁY I ESEJE
- Najstarsza wersja legendarium J.R.R. Tolkiena - -John Garth
- Polska historia Władcy Pierścieni - Tadeusz A. Olszański 'Halbarad Dúnadan'
- Człowiek wobec magii, techniki i baśni - Anna Adamczyk 'Nifrodel'
- Glorfindel, czyli o uroku niedopowiedzeń -Michał Leśniewski 'M.L.' '
- Sąd nad Maeglinem - Karolina Stopa-Olszańska 'Melinir', Katarzyna K. Chmiel 'Kasiopea' - - Karolina Stopa-Olszańska 'Melinir', Katarzyna K. Chmiel 'Kasiopea'

FANFIKI, POEZJE i INNE-

Z archiwum poczty w Michel Delving - Zofia Stanecka 'Nasturcja Gamgee'
Żądło - - Ty Rosenthal 'Tyellas' (tłumaczenie: Bożena Mitko 'Nellelórë')

Numer zawiera także wybór poezji autorstwa Avari, Zofii Stawowej i Nifrodel oraz

Komiks - Strzeż się id marcowych- Izabeli Kamińskiej 'Elenai' Z przymrużeniem oka

Wydarzenia oraz zagadki tolkienowskie autorstwa Katarzyny Wojdak 'Avari Róża mam pomysł!!!

WYWIADY I RECENZJE -

- Wywiad z W.G. Hammondem i Ch. Scull - Redakcja
- Beowulfowi z odsieczą - - Marcin Morawski 'Bertilak de Hautdesert'
- "T.C.B.S. i Wojna" - John Garth Tolkien and the Great War - - Karolina Stopa-Olszańska 'Melinir'
- "Tolkien i mitologia germańska (oraz kilka innych spraw)" - Rudolf Simek Mittelerde: Tolkien und die germanische Mythologie; Helmut W.Pesch, Elbisch. Grammatik, Schrift und Woerterbuch der Elben-Sprache von J.R.R. Tolkien; Vincente Ferré, Tolkien: sur les rivages de la terre du millieu - prof. Jakub Z. Lichański
- "Zbiór przypisów do Władcy Pierścieni i jeszcze troche więcej" - Wyne G. Hammond, Christina Scull The Lord of the Rings: A Reader's Companion - - Michał Leśniewski 'M.L.'
- "Naukowo o Śródziemiu" - Henry Gee The Science of Middle-earth - Tadeusz A. Olszański 'Halbarad Dúnadan'
- "Władca Pierścieni, ksiązka i film okiem doktorantów UAM" - red. Marta Marchow, Dorota Mroiczkowska i Marek Troszyński Władcy Pierścieni presje, opresje i przyjemności kultury popularnej - Anna Adamczyk 'Nifrodel'

GRAFIKI

* Marty Aquado
* 'Katarzyna Karina Chmiel'
* Andrzej Masianis
* 'Karolina Stopa-Olszańska'
* Daisy Brambletoes
* Anke Eissman
* Izabela Kamińska 'Elenai'
* Katarzyna Wojdak 'Avari'
* Maciek Wygnański 'Isilion'

Więcej na temat artykułów możecie dowiedzieć się tutaj: http://aiglos.tolkien.com.pl/numer6.php

Utrzymaliśmy ilość stron 152 Uśmiech
Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy pomagali przy tworzeniu numeru 6 Uśmiech kwiatek dla ciebie, dziękuję Cieszy zwłaszcza zgoda, udzielona przez takich tolkienistów o światowej sławie jak John Garth, który zgodził się na opublikowanie fragmentu swojej książki oraz Christiny Scull i Wayne'a G. Hammonda, którzy bardzo obszernie odpowiadali na pytania redakcji Love Miło nam zaprezentować Wam nie publikowanych dotychczas w Polsce tolkienistów i ich bardzo ciekawe wypowiedzi. Uśmiech Czekamy na Wasze opinie i uwagi Jestem za

Serdecznie pozdrawiamy

Redakcja Elfik

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Ring
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 617
Nieobecny(a): Operacja Tolk Folk 2012 może...

Wysłany: 14-07-2006 23:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po częściowej lekturze polecam zwłaszcza...

Nifrodel napisał(a) (zobacz wpis):

- Polska historia Władcy Pierścieni - Tadeusz A. Olszański 'Halbarad Dúnadan'

Tłumaczenie z numeru anglojęzycznego przygotowanego na konwent w Birmingham. Z tego tekstu widać jak wieloletnie zaniedbania i niska u nas kultura archiwizacyjna odcisnęły negatywne piętno na nielicznych, a przez to niezwykle cennych polskich tolkienaliach.

Cytat:
- Glorfindel, czyli o uroku niedopowiedzeń -Michał Leśniewski 'M.L.' '

Brawo M.L.-u. Prosto, przystępnie i konkretnie. Nareszcie zrozumiałem sedno jednej z największych "zagwozdek" u Tolkiena.

Cytat:
- Sąd nad Maeglinem - Karolina Stopa-Olszańska 'Melinir', Katarzyna K. Chmiel 'Kasiopea'

Powiem krótko (nomen omen), za krótkie ! Love
A Kasiowy Maeglinek wprost powala.

Cytat:
Z archiwum poczty w Michel Delving - Zofia Stanecka 'Nasturcja Gamgee'

Śliczne pióro Nasturcjo !

Cytat:
- Wywiad z W.G. Hammondem i Ch. Scull - Redakcja

Mówi samo za siebie. Przeczytałem z przyjemnością.

Cytat:
- Beowulfowi z odsieczą - - Marcin Morawski 'Bertilak de Hautdesert'

Kto by pomyślał?! Marcin - taki cichy i skromny człowiek, a jaka wiedza i erudycja. Nieustannie mnie zaskakuje i zmusza do myślenia.
Z niecierpliwością czekam na ad vocem TAO.

W sumie, jak dla mnie, chyba najlepszy z dotychczasowych numerów.
Jedyne zastrzeżenie do całości, to masa literówek. Chyba jak nigdy dotąd, korekto gdzie jesteś?

Powrót do góry

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 788

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 15-07-2006 10:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ring napisał(a) (zobacz wpis):

Kto by pomyślał?! Marcin - taki cichy i skromny człowiek, a jaka wiedza i erudycja. Nieustannie mnie zaskakuje i zmusza do myślenia.
Z niecierpliwością czekam na ad vocem TAO.

Eeee, bez przesady, po pierwsze, appearances can be misleading, po drugie, moja erudycja w porównaniu z tymi, którzy się zajmują 'Beowulfem' zawodowo, a których mam zaszczyt znać, jest bliska zeru... oops, zawstydzenie

Lomendil
Strażnik Północy

Wysłany: 15-07-2006 11:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A tak w ogóle, to chciałbym zgłosić, że nie widzialem jeszcze tego nowego numeru, a bardzo jestem ciekawy, jakie literówki się w moim tekście pojawiły, mam nadzieję, że nic takiego, jak poprzednio przy æ itp. w staroangielskich wyrazach? Proooszę prooooooszę

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2726
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 20-07-2006 23:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chciałam zawiadomoć, że dodruku numeru pierwszego Aiglosa zostało tylko 5 egzemplarzy... Uśmiech Saurona ;D
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Lomendil
Strażnik Północy

Wysłany: 25-07-2006 10:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po lekturze numeru 6 doszedłem do wniosku, że Aiglos powinien także mieć jakiś kącik kulinarny z przepisami. [Wszyscy, ktorzy mnie znają, wiedzą, jak uwielbiam jeść, i jak to po mnie wyraźnie widać!!!] Może niekoniecznie zaczynajmny od puddingu z grzybów, bo to trochę skomplikowane, ale zupa pieczarkowa, czemu nie...

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Aiglos nr 6 i dodruk numeru 1 (Strona 2 z 6)

Skocz do: