Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

Temat: Muzyka i LOTR (Strona 6 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thomas Tealeaf
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 30-12-2004 14:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

chcąc się wkrecić w te śródziemne klimaty słucham sobie Blind Guardiana i folku angielskiego/szkockiego/bretońskiego itp.
Hobbici pewnie bawili się przy takiej folkowej muzie Uśmiech
Powrót do góry

Lindorie
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 30-12-2004 14:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

szkocka/irlandzka muzyka, coś w tę stronę - Loreena McKennit - soundtracki do LotRa.
"Grubo się mylisz, mości Meriadoku, jeżeli sądzisz, że przedarłem się przez góry i przemierzyłem pola Gondoru torując sobie drogę ogniem i mieczem po to, żeby zaopatrzyć w fajkowe ziele niedbałego żołnierza, który zgubił cały swój ekwipunek (...)."
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 10-01-2005 20:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A to z mojej strony, taki trochę spóźniony prezent gwiazdkowy. Piosenka o której pisałem kilka postów wcześniej -
Nimrodel - The Procession - The White Rider - wma 8.6 MB - to co potrzeba do pobrania w załączniku.

Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

ladysherlockian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 121

Wysłany: 05-05-2005 14:58    Temat wpisu: Re: Muzyka i LOTR Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

MenTh0l napisał(a) (zobacz wpis):

Chodzi mi oczywiście o muzę dającą odpowiedni klimat jak np. utwory Patrice Deceunick ('One night in Bree' rulez!).

"One night in Bree" to chyba mój ulubiony utwór Patrice'a. Ale za każdym razem jak słucham tego kawałka, odnoszę wrażenie, że to nie czarni jeźdzcy jadą, ale pretorianie Nerona... tak mi coś przypomina ścieżkę dźwiekową do Quo Vadis - w serialu na początku każdego odcinka była taka melodyjka "ave caesar" - i jakoś z tym mi się kojarzy druga część "one night.." - że to niby pretoria jedzie na hobbitów, hi, hi! czy ktoś ma podobne skojarzenia, czy mi się coś przesłyszało?

"(...)The book of memory
Can still be read but there is nothing more to write."
Jonathan Bate
Powrót do góry

Feawen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 05-05-2005 19:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No oczywiście wspaniale pasuje muzyka z Władcy, z filmu. No ale to przecież za proste... Elfik
Ja polecam "Fausta" Gunoda, albo balet z Aidy. To bardzo pasuje do pierwszego tomu. Oczywiście nie mogłabym pominąć Rymskiego Korsakowa i jego "Szeherezady", ale to kłopotliwa sprawa bo trzeba bardzo szybko czytać by dostosowac się do zmian klimatów muzyki. Złośliwy uśmiech Właściwie cała muzyka powazna, klasyczna pasuje do Tolkiena. Czasem przeciez jest spokojna jak leniwy dzień w Hobbitonie i nagle zmieniają się tony w bardziej złowrogie (bo np. przybywa tam jeden z Nazguli). Jak dokonam jeszcze jakiegoś owocnego odkrycia to oczywiście doniosę... Elfik

Darowanemu koniowi nie zaglada się w zęby. SPYTAJ TROJAN!!!
Powrót do góry

hithlome
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 171
Nieobecny(a): kiedy świat zewnętrzny wsysa mnie i nie chce oddać ;)

Wysłany: 10-05-2005 18:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rzadko włączam muzykę podczas czytania, bo trochę ciężko jest mi się skupić na dwóch rzeczach, Język ale często słucham jej podczas powracania do niektórych fragmentów, czytania fików, forumowania, itp. Najbardziej odpowiadają mi Loreena McKennit, Enya, Blind Guardian (gł. płyta ‘Nightfall in the Middle-Earth’), Dead Can Dance, soundtracki do filmów ‘LOTR’ i ‘Braveheart’, niektóre utwory Rhapsody, Nightwisha oraz z soundtracku do ‘Haibane Renmei’. Co złego to nie ja ;D
Nie znający pór roku, zamarły w bezczasie
Powrót do góry

Turin1709
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 13-04-2008 15:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szczerze to rzadko kiedy włączam muzykę do czytania Tolkiena ale czasami to robię.Najczęściej wtedy lecą u mnie:
-Therion
-LOTR Soundtrack
-Blind Guardian
-Enya

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Temat: Muzyka i LOTR (Strona 6 z 6)

Skocz do: