Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Wielbiciele Skibniewskiej a wielbiciele Łozińskiego (Strona 4 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monisia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 21-02-2002 10:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dokonam ostatniego wpisu w tym temacie i ostatniej próby jego zamknięcia:
My Was nie przekonamy, ani Wy nas. I tyle.
Ja, mimo tych wszystkich argumentów, wciąż uważam, że tłumaczenie pani Skibiniewskiej jest lepsze merytorycznie oraz stylistycznie. A Wy uważacie, że lepsza jest Łozina. No i na tym koniec. Proponuję pozostać na własnych stanowiskach i przeczytać oryginał Elfik . I zapomnieć o calej sprawie, bo ona, biorąc pod uwagę jedynie fakty, a nie osobiste odczucia, jest niewarta tak wielkiej uwagi, jaką się jej poświęca. Pozostaje nam tylko się cieszyć, że mamy obecnie trzy tłumaczenia i ci, co angielskiego nie znają, także mogą przeczytać "Władcę...". To tak gwoli zawarcia pokoju.
I faktycznie to dobry pomysł, by umieścić te sprawę w FAQ. Tego typu tematy tylko dzielą forumowiczów, zamiast ich łączyć.

Drops
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 21-02-2002 15:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No chyba macie racje sytuacja jest patowa, nie ma sensu dalej prowadzić tej dyskusji.

Więc po raz pierwszy prosze by elfy zamknęły temat, równocześnie pomysł z wprowadzeniem do faq qpisu o nie dyskutowaniu na temat Sk vs. Ł jest ok i chyba wszyscy się zgodzą. W ostateczności można sonde zrobić

Olard
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 08-03-2002 18:07    Temat wpisu: Wielbiciele Skibiniewskiej a wielbiciele Łozińskiego Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja tam jestem wielbicielem Tolkiena. Z niecierpliwoscia czekam az bede w stanie czytac jego ksiazki lynnie w oryginale. Dlatego tez uwazam ze nawet najlepsze tlumaczenie jest tylko wstepem do tej prawdziwej magii.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Temat: Wielbiciele Skibniewskiej a wielbiciele Łozińskiego (Strona 4 z 4)

Skocz do: