Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"To był komplement - odparł Merry Brandybuck - I jak zwykle komplementy, nieprawdziwy." Meriadok Brandybuck, Władca Pierścieni

Temat: Ennorath - strona od tolkienistów dla tolkienistów (Strona 3 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 18-01-2009 18:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zrobiłam aktualizację Ennorath Uśmiech Porcja nowości jest całkiem duża z otwartymi ramionami, i`m all your`s

Mamy dla Was PIĘĆ hurrra!! impreza!! szampan!! drink palmiasty nowych artykułów i jeden nowy dział: Lingwistyka. Juppiiii!

Dołączyły do naszego grona trzy nowe autorki, tekstami:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Kaligrafia to przede wszystkim sztuka - powstała razem z pismem; sztuka pięknego pisania, a raczej pięknego prezentowania tekstu. Niektórym mogłoby się wydawać, że sztuka pięknego pisania w erze wszechobecnych komputerów zanikła zupełnie. Nic bardziej mylnego! Naszą dłonią możemy osiągnąć efekty, na jakie nie pozwalają nam nawet najwymyślniejsze programy...
Więcej

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Quenya to jeden z języków sztucznych (do tej grupy należą również klingoński czy esperando), stworzona została przez wielkiego miłośnika starych języków, profesora J.R.R. Tolkiena. Obok sindarinu (języka Sindarów, Elfów Szarych) jest jednym z najbardziej rozbudowanych jego tworów lingwistycznych, przy czym właśnie największa ilość zapisanych słów, które znamy pochodzi z quenyi...
Więcej

Odkąd pamiętam, miałam słabość do ładnej i oryginalnej biżuterii, oczywiste więc było dla mnie tworzenie ozdób inspirowanych Śródziemiem. Zapewne poszczególne szczepy miały swoje własne wzornictwo. Nie wyobrażam sobie biżuterii Telerich pozbawionej motywów morskich i materiałów pochodzących z morza, a Laiquendich bez liści...
Więcej

Mamy też całość tekstu o Edainach z Beleriandu (z przypisami! Elfik )

Edaini w Beleriandzie (Lata 310-582 Pierwszej Ery)
Edaini zaczęli napływać do Beleriandu na początku IV wieku I Ery. Jako pierwsi przybyli do Beleriandu, w 310 roku, Bëorianie. Początkowo zatrzymali się w Ossiriandzie....
Więcej

oraz recenzję:

Recenzja albumu Drużyny Trzeźwych Hobbitów - "Księga Zaginionych Pieśni".
Płytę mogę z czystym sumieniem polecić zarówno miłośnikom ostrego rocka czy nawet metalu jak wielbicielom delikatnej poezji śpiewanej -także tym, co nie znają świata Tolkiena. Utwory zostały ułożone tak, że ostrzejsze brzmieniowo przeplatają się z tymi lirycznymi, a część humorystyczna oscyluje wokół folkowej muzyki tanecznej ....
Więcej

Zapraszamy z otwartymi ramionami, i`m all your`s
http://www.tolkien.com.pl/ennorath/

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3827

Wysłany: 18-01-2009 20:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zajrzałam na esej o Edainach i mam małą prośbę, nie wiem czy to zależy bardziej do autorów, czy webmasterów - stosujcie więcej odstępów miedzy akapitami, tak zwarty tekst się ciężko czyta.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 18-01-2009 20:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mówisz- masz Z przymrużeniem oka Poprawione. Uśmiech Saurona ;D
BTW. Tekst można powiększyć, po prawej stronie, poniżej menu, znajduje się przycisk powiększający czcionkę o 2 px. No i jest jeszcze przycisk CTRL i kółeczko myszki hmmmm...

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Nero
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 215
Nieobecny(a): Wędruję po Sferach...

Wysłany: 18-01-2009 20:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aj... nie znałem tej strony. szpiegować, chować się To bardzo źle... Ale już jest to naprawione i muszę powiedzieć, że wykonanie jest solidne. Elfik Życzę wielu ciekawych publikacji i sukcesów.

A tak przy okazji... Jeśli mnie wena dopadnie i sam coś natffforzę, to do kogo mam się zgłosić?

Powrót do góry

Tavarunya
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 305
Nieobecny(a): W lesie

Wysłany: 18-01-2009 21:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zgłoś się do Nifrodel, ona bardzo lubi nowe teksty Z przymrużeniem oka.
Jej moja radosna twórczość na Ennorath! Cieszę się bardzo, aczkolwiek już dostrzegłam kilka rzeczy, które bym w tekście zmieniłaElfik
Chylę czoła przed Alqualaurë, Twój tekst i prezentowane w nim przykłady kaligrafii to coś wspaniałego, naprawdę bardzo mi się podoba. Już wiem, co będę robiła, zamiast sesjowania - ozdobny śpiewniczek^^

Elbereth

Wpisy: 330

Wysłany: 18-01-2009 22:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elindil napisał(a) (zobacz wpis):
Już wiem, co będę robiła, zamiast sesjowania - ozdobny śpiewniczek^^

Ja Ci dam robić śpiewniczek podczas sesji Złośliwy uśmiech Złośliwy uśmiech Złośliwy uśmiech

Nifrodel - wielkie, przeogromne hantanyel za doping i pomoc przy pisaniu recenzji chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki
Pierwotnie recenzja miała być o wiele dłuższa, niestety kiepski stan Valara mu to utrudnił ^^ Niemniej mam nadzieję, że nie jest źle i ciągle czuję się strasznie dumna, że uznajecie moje teksty za warte tego, aby się tam pojawiały Elfik

A prace Alqualaure istotnie powalają... piękne są Love

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 19-01-2009 11:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

una poprawka do recenzji płyty Ble Ble ;D
Elbereth na Ennorath napisał(a):
oraz wokalistów - (...), Moniki Machali
Machały
i nie wiem, czy mONA nie wolałaby "Mony" Jestem za
Tu i ówdzie mógłbym się spierać merytorycznie Jestem rozwalony -dla mnie "żale Sama" wykonane są idealnie tak, jak powinny być, Sam spokojnym hobbitem był Pserwa (to nie zgrywus Pippin Super śmiech ) i nadmiar wygłupów/przerysowania humorystycznego zaszkodziłby tylko. Tekst i muzyka pasują do siebie genialnie i mają bronić się same.
No, ale odbiór zawsze będzie subiektywny Z przymrużeniem oka

Powrót do góry

Elbereth

Wpisy: 330

Wysłany: 19-01-2009 12:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ups oops, zawstydzenie oops, zawstydzenie oops, zawstydzenie Mój błąd, istotnie... ^^ Bardzo przepraszam i ślicznie proszę Nifrodel o korektę ^^

Co do odbioru, zgadzam się - jest bardzo subiektywny i broń Eru nie spieram się Jestem za Uśmiech Ale też nie chciałam, aby w tekście były tylko i wyłącznie zachwyty Jestem rozwalony Nie zmienia to faktu, że DTH kocham takie jakie jest Elfik

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: Ennorath - strona od tolkienistów dla tolkienistów (Strona 3 z 7)

Skocz do: