Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Tolkien Google logo petition (Strona 11 z 12)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 01-06-2006 18:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No, graficzne trendy zaczęły zmierzać w innym, niezwykle ciekawym kierunku Jestem rozwalony Mithrandirze, Twój pomysł, aby wykorzystać mapę jako tło wydaje się być trafiony Złośliwy uśmiech Podoba mi się zarówno projekt Earnila, jak i te najnowsze Boni Uśmiech

Pisząc, że każdy może się nauczyć profesji graficznej, może użyłam skrótu myślowego, ale miałam na myśli tych, którzy szczerze chcą się nauczyć i potrafią na tą naukę znaleźć czas oraz być krytyczni wobec samych siebie. Bo uważam, że wrażliwość na piękno i umiejętność jego dostrzeżenia tkwi w człowieku, tylko nie zawsze udaje się, z róznych powodów, przełożyć na dzieło Z przymrużeniem oka Ale sądzę, że to kwestia pracy i chęci Uśmiech

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Earnil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 83
Nieobecny(a): w górach, będę jak wróce :D

Wysłany: 01-06-2006 19:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

i jeszcze inne Język

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 01-06-2006 19:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszystko fajnie, ale nie sądzicie, że poprzez dodanie mapy w tle, logo staje się zbyt duże - nieformatowe?? Wiem że trochę głupio krytykować, a nic własnego nie pokazywać, ale nie mam nawet photoshopa. Jednakże nie możnaby tej mapy jakoś przyciąć lub zmniejszyć?? Wątpie, czy Google przyjełoby logo, na którym napis byłby zbyt mały (bo jest za mało miejsca na witrynie i trezba obrazek zmniejszyć). To tyle moich skromnych uwag. Może się przydadzą.
Powrót do góry

Earnil
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 01-06-2006 20:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adamob napisał(a):
Wszystko fajnie, ale nie sądzicie, że poprzez dodanie mapy w tle, logo staje się zbyt duże - nieformatowe??

Też tak myśle ale na razie gromadzimy projekty. Mithrandir rzucił pomysł a my go wykonaliśmy.

Adamob napisał(a):
Wiem że trochę głupio krytykować, a nic własnego nie pokazywać

Każda opinia się przydaję Elfik Szczególnie te krytyczne Z przymrużeniem oka

Pirix
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 30

Wysłany: 02-06-2006 14:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Loga z mapą w tle bardzo mi się spodobały, tylko, że mam jedno zastrzeżenie. Czy nie wystąpi tutaj problem z prawami autorskimi do mapy?

Piłeś - nie jedź,
nie piłeś - dobrze zrobiłeś.
Powrót do góry

Earnil
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 02-06-2006 14:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pirix napisał(a):
Loga z mapą w tle bardzo mi się spodobały, tylko, że mam jedno zastrzeżenie. Czy nie wystąpi tutaj problem z prawami autorskimi do mapy?

ta pierwsza pożółkła mapa faktycznie jest z nieznanego mi źródła natomiast ja albo bonia możemy wykożystać mapę z mojego drugiego projektu, która jest by Tomasz "Saso" Kowal. Nie ma problemu z zapytaniem o pozwolenie a poza tym myślę że gdyby Google zgodziło się na takie logo to byłaby to znakomita promocja jego mapy na całym świecie Uśmiech
Ale to są na razie same marzenia... Jestem rozwalony

bonia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 286

Wysłany: 02-06-2006 16:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niestety, Pirix ma rację. I wcale nie chodzi o prawa do tej czy innej, konkretnej mapy. TE nie zgadza się na publikowanie i wykorzystywanie jakiejkolwiek mapy Śródziemia, nawet narysowanej własnoręcznie kredkami przez fanów. Może jakiś bardzo ogólny szkic by przeszedł, ale mapa jako taka - nie.
Były swego czasu strony w sieci z przecudnej urody mapami Śródziemia wykonanymi przez fanów - wszystkie zostały zamknięte na żądanie prawników TE.
Oczywiście Google jeśli zechce, może choćby próbować wynegocjować zgodę na publikację logo z mapą, ale bez zgody TE na pewno nikt takiej wersji nie opublikuje na stronie najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki Uśmiech
Powrót do góry

Vampirell
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 02-06-2006 17:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Świetny pomysł! Logo Berena najlepiej mi się podoba - najbardziej oddaje istotę powieści Tolkiena. To pierwsze - Oko Saurona- eee... najmniej mi się podoba. A drugie takie Hobbickie Uśmiech.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następna

Temat: Tolkien Google logo petition (Strona 11 z 12)

Skocz do: