Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Tolkien Google logo petition (Strona 10 z 12)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bonia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 287

Wysłany: 31-05-2006 21:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mithrandir_RotN napisał(a) (zobacz wpis):
To ostatnie połowie świata skojarzy się z Azją. Podobały mi się dużo bardziej pierwsze projekty, nawiązujące swoją prostotą do charakteru Tolkiena, a nie do przesadzonej posttolkienistyki posPJowskiej. Z jednej strony hobbit, z drugiej Tolkien a po środku pierścień i norka hobbicka - i każdy będzie wiedział o co chodzi..

Szkoda, że totalnie nie mam talentów manualnych :/

Tylko jak zgadnąć, że postać mająca 20-30 pixeli wielkości to Hobbit, że facet z fajką to Tolkien a okrągła beczka to norka hobbicka....
To nie nam trzeba przypominać o urodzinach Tolkiena, bo nam i tak się prawie wszystko z Mistrzem i Śródziemiem kojarzy.
A ci, którzy wiedze o Śródziemiu wynieśli z produkcji PJ na pewno portretu czy karykatury Tokiena nie rozpoznają. I obawiam się, że jest ich jednak zdecydowana większość wśród użytkowników Google Płacz

Ale pod jednym względem masz rację na pewno - ja bym też tego ostatniego obrazka nie wybrała do wysłania Śmiech
Powrót do góry

bonia

Wysłany: 31-05-2006 22:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mithrandir_RotN napisał(a) (zobacz wpis):
Ale właśnie boniu na urodziny sir Conana logo było proste i jasno zrozumiłe. Twoje logo ring2 jest właśnie takie, ale to białe drzewo mało komu się skojarzy. Pomysł z mapą jest rewelacyjny, ale czy to nie może być po prostu tłem, tak samo jak napis z pierścienia? Jeżeli google ma się zgodzić, to musi to być w miarę proste i bardzo oczywiste. Sherlock sie wszystkim kojarzy z określonym ubraniem i szkłem. Tolkien kojarzy się z pierścieniem i hobbitami. Białe drzewo i owszem, ale białe... to nie zielone.

Podobają mi się Twoje prace, ale nie zgadzam się z kierunkiem rozwoju w którym poszłaś Język Stąd moja "agresywna" kampania.

Z tym się prawie zgadzam - ma być proste i zrozumiałe. Teoria mówi, że człowiek przyswaja maksymalnie 2 elementy graficzne i osobiście uważam, że do napisu Google powinno się dodać maksymalnie 2 elementy i to takie, które zdecydowanej większości użytkowników Google skojarzą sie z Tolkienem, a raczej jego dziełami. I dlatego mój wybór to mapa (bo Tolkien stworzył Śródziemie) i Pieścień (bo zdecydowana większość populacji zna go z filmu).

Co do drzewa to tu akurat bym się nie zgodziła Śmiech Drzewo Gondoru z całą pewnością nie było całe białe - było najzupełniej normalnym drzewem z szarym pniem i zielonymi liśćmi, od spodu z szaro-srebrnym odcieniem, białe miało tylko kwiaty: "Już wypuściło świeże liście, podłużne, kształtne, ciemne z wierzchu, a srebrne od spodu; na smukłej koronie rozkwitł bukiecik kwiatów, których białe płatki miały blask śniegu w słońcu."
Szczerze mowiąc ten opis jakoś dziwnie mi się kojarzy z oleandrem Śmiech

A kampanii nie odbieram jako agresywnej Śmiech W końcu to przecież zabawa - jeśli nawet Google zgodzi się na okazjonalne logo, to prawdopodobnie i tak zaprojektuje je profesjonalny grafik na bardzo szczegółowo opisane zamówienie Śmiech
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 01-06-2006 07:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

bonia napisał(a) (zobacz wpis):
W końcu to przecież zabawa - jeśli nawet Google zgodzi się na okazjonalne logo, to prawdopodobnie i tak zaprojektuje je profesjonalny grafik na bardzo szczegółowo opisane zamówienie Śmiech

Boniu nie przesadzaj Jestem rozwalony Grafik to jest zupełnie wolna profesja i każdy może się jej nauczyć. A to, czy ktoś skończył wyższą szkołę sztuk pięknych czy coś innego, wcale jeszcze nie świadczy o tym, że jest dobrym grafikiem. Nie mówiąc już o tym, że "profesjonalny" grafik ma od razu mieć wyczucie plastyczne/graficzne jeśli idzie o Śródziemie. O ile nie jest to jego pasja, to najczęściej nie ma, a bez wyczucia klimatu/symboliki etc. niczego się nie da zaprojektować tak, aby to trafiło do odbiorcy Złośliwy uśmiech

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Mithrandir_RotN
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 01-06-2006 08:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To Ty boniu nie jesteś profesjonalnym grafikiem? To w takim razie po czym takiego poznać? Że bierze masę kasy za jakieś paskudne grafiki, które do niczego nie przystają? (znam takich, znam)

A co do białego drzewa Uśmiech Właśnie ono ludziom kojarzy się z kolorem białym (jako godło Gondoru).

Natomiast wydaje mi się, że ludziom najbardziej z Tolkienem kojarzą się:
pierścień, czcionka, białe drzewo, gollum Uśmiech

bonia

Wysłany: 01-06-2006 12:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Valhalla napisał(a) (zobacz wpis):

Boniu nie przesadzaj Jestem rozwalony Grafik to jest zupełnie wolna profesja i każdy może się jej nauczyć. A to, czy ktoś skończył wyższą szkołę sztuk pięknych czy coś innego, wcale jeszcze nie świadczy o tym, że jest dobrym grafikiem. Nie mówiąc już o tym, że "profesjonalny" grafik ma od razu mieć wyczucie plastyczne/graficzne jeśli idzie o Śródziemie. O ile nie jest to jego pasja, to najczęściej nie ma, a bez wyczucia klimatu/symboliki etc. niczego się nie da zaprojektować tak, aby to trafiło do odbiorcy Złośliwy uśmiech

Oczywiście masz rację Uśmiech Ja też uważam, że nie formalny papierek jest ważny tylko pasja i zdolności. Sama współpracuję z dziewczyną, która nie ma żadnego wykształcenia plastycznego a jej projekty zawsze są najładniejsze, najbardziej eleganckie i zawsze mają to nieuchwytne coś co ja określam jako Sztuka (w odróżnieniu od sztuki). Ale z doświadczenia wiem jak to wygląda - klient prawie zawsze pyta czy projekt zrobi PROFESJONALNY grafik, niektórzy nawet pytają o dyplom ASP. Jeśli klient się uprze, to muszę taki projekt zlecić wykwalifikowanemu grafikowi po studiach plastycznych. Inną zupełnie sprawą jest to co potem dostaję.... Śmiech
Ale nie zgadzam się z teorią, że każdy może się tego nauczyć. Obsługi PhotoShopa oczywiście może się nauczyć każdy, ale to nie to samo co Tworzenie.

Mithrandir napisał(a):
To Ty boniu nie jesteś profesjonalnym grafikiem? To w takim razie po czym takiego poznać? Że bierze masę kasy za jakieś paskudne grafiki, które do niczego nie przystają? (znam takich, znam)

A co do białego drzewa Właśnie ono ludziom kojarzy się z kolorem białym (jako godło Gondoru).

Natomiast wydaje mi się, że ludziom najbardziej z Tolkienem kojarzą się:
pierścień, czcionka, białe drzewo, gollum

Nie, nie jestem profesjonalnym grafikiem Śmiech Czasem coś popełnię, ale to zdecydowanie nie jest moje podstawowe zajęcie. Nawet PhotoShopa znam raczej średnio.

Zgadzam się z Twoją listą rzeczy kojarzących się ogółówi z Tolkienem i LOTR i też uważam że Drzewo piwinno być białe, ale białe na białym średnio wygląda (próbowałam), zwłaszcza wkomponowane w napis Google Śmiech
Powrót do góry

Mithrandir_RotN
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 01-06-2006 13:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Więc doprowadziłem dyskusję do interesującego mnie punktu Uśmiech A gdyby mapę użyć jako tło dla całości, i to nie tą białą mapę, ale taką ze zniszczonego, pożółkłego papieru. I wtedy białe drzewo lepiej by wyglądało Język

Earnil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 83
Nieobecny(a): w górach, będę jak wróce :D

Wysłany: 01-06-2006 17:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mithrandir_RotN napisał(a):
Więc doprowadziłem dyskusję do interesującego mnie punktu Uśmiech A gdyby mapę użyć jako tło dla całości, i to nie tą białą mapę, ale taką ze zniszczonego, pożółkłego papieru. I wtedy białe drzewo lepiej by wyglądało Język

bonia

Wysłany: 01-06-2006 18:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I moje propozycje z mapą według zamówienia Mithrandira Śmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następna

Temat: Tolkien Google logo petition (Strona 10 z 12)

Skocz do: